Yardım Mi hesabı ve sim kart etkinleştirme sorunu

mert5126

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Cümleten merhaba,
Cihazım note 8 pro üzerinde Endonezya romu yüklü ve bootlader klidi açık bir cihaz.
Ancak yeni farkettim ki telefonda sim etkinleştirme servisi aktif olmuyor. Ayrıca mi hesabım önce den ekli olduğu için oturum açık lakin 'cihazı bul' vs özellikleri açıp kapatma gibi durumlarda kimlik bilgisi soruyor ya şifremi yazıyorum onayladığımda şifre kontrol ediliyor diye kalıyor belli bi süre sonra kayboluyor ve hesaba girmiyor.
Alakası var mı bilmiyorum ayarlardan baktığımda da sim 2 için imei bilgisi görmeme rağmen *#06# yaptığımda imei alınamıyor diyor. Sanırım bu endenozya rom u ile alakalı bir durummuş. Ama diğer konuları nasıl çözebilirim?

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
48
Cümleten merhaba,
Cihazım note 8 pro üzerinde Endonezya romu yüklü ve bootlader klidi açık bir cihaz.
Ancak yeni farkettim ki telefonda sim etkinleştirme servisi aktif olmuyor. Ayrıca mi hesabım önce den ekli olduğu için oturum açık lakin 'cihazı bul' vs özellikleri açıp kapatma gibi durumlarda kimlik bilgisi soruyor ya şifremi yazıyorum onayladığımda şifre kontrol ediliyor diye kalıyor belli bi süre sonra kayboluyor ve hesaba girmiyor.
Alakası var mı bilmiyorum ayarlardan baktığımda da sim 2 için imei bilgisi görmeme rağmen *#06# yaptığımda imei alınamıyor diyor. Sanırım bu endenozya rom u ile alakalı bir durummuş. Ama diğer konuları nasıl çözebilirim?
sim etkinleştirme servisini aktif ederseniz eğer sizden belli bir miktarda ücret keser ve bu böyle devam eder faturanıza yanısır
cihazı bul olayı da şu şekilde hocam eğer wifi ile hesabı etkinleştiriyor iseniz hata alıyorsanız mobil data üzerinden giriş yapmayı deneyin ben böyle çözdüm sorunumu
operatör kartınızı sim 2 ye takmayı deneyin hocam eğer şebeke sinyal var ise romdan kaynaklanan bir sorundur diye düşünüyorum

Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
sim etkinleştirme servisini aktif ederseniz eğer sizden belli bir miktarda ücret keser ve bu böyle devam eder faturanıza yanısır
cihazı bul olayı da şu şekilde hocam eğer wifi ile hesabı etkinleştiriyor iseniz hata alıyorsanız mobil data üzerinden giriş yapmayı deneyin ben böyle çözdüm sorunumu
operatör kartınızı sim 2 ye takmayı deneyin hocam eğer şebeke sinyal var ise romdan kaynaklanan bir sorundur diye düşünüyorum
Sim etkinleştirme bir defaya mahsus 1 TL SMS ücreti alınıyor, sürekli olan birşey değil. Ama her rom değişikliğinde de alınıyor bu 1 SMS bedeli. Bende öyle oldu.

Oyla:

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
48
Sim etkinleştirme bir defaya mahsus 1 TL SMS ücreti alınıyor, sürekli olan birşey değil. Ama her rom değişikliğinde de alınıyor bu 1 SMS bedeli. Bende öyle oldu.
ben her ay faturaya yansıyor diye biliyorum hocam hatam varsa affola :)

Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
ben her ay faturaya yansıyor diye biliyorum hocam hatam varsa affola :)
Şu an bile sen öyle dediğin için baktım, benimki dediğim gibi. Yanlışlık yok. Teli aldığım Mart ayında yurtdışı SMS diye 1 küsür TL bir ücret alınmıştı. Bir de ağustos ayında globalden Hindistan romuna geçmiştim o zaman yine aynı ücret kesilmiş. Bunların dışında bütün faturalarımda aynı ücret var ve detaylarında da herhangi bir ücret yok.

Oyla:

Snayperska

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note P6o
Konular
12
Aynı sorundan bende acayip şikayetçiyim ya. Hala bir çözüm bulamadım. Eski cihazım RN7 Pro'da anında oluyordu aktivasyon. RN8 Pro'da Sim Kart Etkinleştiriyor bildirimi geliyor 15 20 saniye durup gidiyor. Sonrası aynı değişiklik yok envy~~

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Etkinleştirme hatası alıyorsanız
Ayarlar/Şifreleme ve güvenlik /yetkilendirme ve iptal bölümünden sim etkinleştirme servisinin tikini kapatın birdaha sms atmaz :)

Oyla:

Snayperska

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note P6o
Konular
12
Etkinleştirme hatası alıyorsanız
Ayarlar/Şifreleme ve güvenlik /yetkilendirme ve iptal bölümünden sim etkinleştirme servisinin tikini kapatın birdaha sms atmaz :)

Onu biliyorum hocam sağolun ama ben etkinleştirmesini istiyorum yani neden etkinleştirmiyor benim takıntım buna :)

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15