istehayat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
istehayat
Cihazım
mi 6
Konular
7
Merhaba arkadaşlar geçenlerde desen kilidini dogru girmeme rağmen hatalı deyip telefonum nerdeyse 15 saat açılmadı.parmak izini de kabul etmedi sadece desen kilidini istedi.15 saat sonrasında desen şifresini kabul etti. Resetleme gibi bi sorundan son anda kurtuldum. Teli kurcalarken
Ayarlar>Kilit ekranı,parola>Gizlilik koruma parolası>Mi hesabı ekleme(şifrenizi sıfırlamak için mi hesabı kullanın) seçeneğini gördüm ve aktif hale getirdim.
Fakat deneme amaçlı desen şifremi yanlış girdim şifremi unuttum seçeneğine bastığımda eskisi gibi sadece güç ve ses açma tuşlarına basıp sil ve sıfırla yaparak deseni değiştir uyarısı var.
Bunun yolu yok mudur? Desen şifresini unuttuğumuzda Mi hesabı kullanıp teli resetlemeden telefonu kurtaramıyormuyuz?

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    117 KB · Görüntüleme: 137
  • 2.png
    2.png
    116,2 KB · Görüntüleme: 126

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Bunu kullanabilmeniz için ''Cihazı Bul'' seçeneğinin açık olması gerekir. Bilgisayardan adresine gidip telefonda kayıtlı mi hesabınızla oturum açın,daha sonra cihazı bul seçeneğine tıklayın ve cihazınızı seçin. Cihaz bul sayfasında harita üzerinde cihazınızın yeri işaretlenecektir. Alt kısımda ''Cihazı sil'' seçeneği ile cihazın verilerini silip kilit ekranını aşabilirsiniz.Bu işlem cihazdaki tüm verileri siler yani recovery moddan wipe yapmakla aynıdır.

Oyla:

istehayat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
istehayat
Cihazım
mi 6
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki cihazdaki verileri silmeden ekran desen kilidini değiştirmenin bir yolu yok mu?

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Cihazın kilidi açık ve twrp yüklü olursa cihazın şifrelerinin olduğu bölüm silinerek veri kaybı olmadan halledilebilir.Bu seçenek dışındaki tüm işlemler verilerinizi siler.

Oyla:

istehayat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
istehayat
Cihazım
mi 6
Konular
7
Cihazın kilidi açık ve twrp yüklü olursa cihazın şifrelerinin olduğu bölüm silinerek veri kaybı olmadan halledilebilir.Bu seçenek dışındaki tüm işlemler verilerinizi siler.
peki bazı tellerde olduğu gibi google hesabı şifresini girerek desen şifresini sıfırla gibi bir durum mi 6 telefonunda söz konusumu?
birde twrp dediğiniz şey nedir? cihazın kidinin açık olması imkansız çünkü telefon ilkkez böyle birşey yaptı.deseni doğru girmeme rağmen yanlış desen deyip 15 saat açılmadı.parmak izini okumayıp sadece desen şifresi istedi.tekrar böyle bir durumla karşılaşmamak için önlem arıyorum

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Google hesabınızla Cihaz yöneticisi ile mi hesabında olduğu gibi işlem yapabilirsiniz.Ama orada da aynı şekilde virileriniz silinir.En azından ben öyle biliyorum.

Oyla:

istehayat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
istehayat
Cihazım
mi 6
Konular
7
Bu durumun başka bir yolu yok mudur arkadaşlar?

Oyla:

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
İlerisi icin kilidinizi acin kilit acilmadan mudehaleler sinirli

Oyla:

istehayat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
istehayat
Cihazım
mi 6
Konular
7
İlerisi icin kilidinizi acin kilit acilmadan mudehaleler sinirli
kilidi açtığımda ikinci alana giriş yapamıyorum ilk alan açılıyor.sorun parmak izini kabul etmeyip sadece desen kilidi istemesi ,deseni de doğru kabul etmeyip teli kilitlemesi.kısaca teknoloji azizliği. güven vermiyor ne yazik ki tekrar olmaması için çözüm bulmam gerekiyor

Oyla:

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
kilidi açtığımda ikinci alana giriş yapamıyorum ilk alan açılıyor.sorun parmak izini kabul etmeyip sadece desen kilidi istemesi ,deseni de doğru kabul etmeyip teli kilitlemesi.kısaca teknoloji azizliği. güven vermiyor ne yazik ki tekrar olmaması için çözüm bulmam gerekiyor
O kilidi demedim bootlader kilidini acin boyle bi durumda verilerjniz silinmeden yeni rom yukleyebilirdiniz

Oyla:
Üst Alt