Rehber Mi Hesabı Kaldırma & Mi Hesap Kilidi Devre Dışı Bırakma

Alp.erenMuslu67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alp Eren
Cihazım
Poco M3
Konular
0
Bu konuda, Mi Hesabı kilitlenmiş olan telefonumuzdan Mi Cloud ve Mi Account servislerini kaldırarak telefonumuzu kullanılabilir hale getirmeyi uygulamalı olarak anlatacağım. Bu işlemi bütün Xiaomi markalı telefonlarda uygulayabilirsiniz arkadaşlar. Benim uygulamalı anlatım için kullanmış olduğum cihaz Xiaomi Redmi Note 6 Pro arkadaşlar. Sizler Xiaomi Redmi ve herhangi bir Mi serisi telefonda bu işlemleri aynı şekilde yapıp telefonunuzu kullanabilirsiniz.

TWRP GEREKLİDİR.

Ana menüden advanced kısmına girip, file manager kısmına tıklıyoruz.
system_root > system > app klasörüne giriyoruz, cloudservice klasörü içerisindeki apk dosyasına tıklayıp delete ve confirm yapıyoruz arkadaşlar.
sonra geri çıkıp, up level ve tekrar up level yaparak, priv-app klasörü içerisindeki find deviceye tıklayıp içindeki apkyi delete diyip çubuğu yana kaydırıyoruz arkadaşlar.
Telefonu yeniden başlatıyoruz, ve mi hesabı kalkmış oluyor. Bu işlemi mi hesabınıza hiç bir şekilde erişemiyorsanız yapın. Aksi takdirde, herhangi bir erişim sağlayabilecek durumda iseniz, yapmayın.

NOT:
Telefona custom global rom attıktan sonra, misal miroom , miuipro ya da miui12 beta yükledikten sonra twrpten sistemi mount edip yukarıdaki işlemleri uygulayın. Herhangi bir rom olmayanlar yukarıdaki işlemi diruekt olarak yapabilirler
Abi benim olayda TWRP zaten poco m3 kullanıyorum bi türlü indiremedim twrp yi biriniz yardımcı olabilir mi?

mujdatk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
Redmi Pro
Konular
1
eski bir konu olmasına rağmen halen aynı sorunları yaşıyoruz ilk yorumda yapılan işlemleri adb den yaptığım zaman cihaz yeniden başlatınca bootloop a giriyor ve sıfırlamadan açılmıyor başka bir yolu yok mu acaba.

mitrox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cihan
Konular
2
Bu konuda, Mi Hesabı kilitlenmiş olan telefonumuzdan Mi Cloud ve Mi Account servislerini kaldırarak telefonumuzu kullanılabilir hale getirmeyi uygulamalı olarak anlatacağım. Bu işlemi bütün Xiaomi markalı telefonlarda uygulayabilirsiniz arkadaşlar. Benim uygulamalı anlatım için kullanmış olduğum cihaz Xiaomi Redmi Note 6 Pro arkadaşlar. Sizler Xiaomi Redmi ve herhangi bir Mi serisi telefonda bu işlemleri aynı şekilde yapıp telefonunuzu kullanabilirsiniz.

TWRP GEREKLİDİR.

Ana menüden advanced kısmına girip, file manager kısmına tıklıyoruz.
system_root > system > app klasörüne giriyoruz, cloudservice klasörü içerisindeki apk dosyasına tıklayıp delete ve confirm yapıyoruz arkadaşlar.
sonra geri çıkıp, up level ve tekrar up level yaparak, priv-app klasörü içerisindeki find deviceye tıklayıp içindeki apkyi delete diyip çubuğu yana kaydırıyoruz arkadaşlar.
Telefonu yeniden başlatıyoruz, ve mi hesabı kalkmış oluyor. Bu işlemi mi hesabınıza hiç bir şekilde erişemiyorsanız yapın. Aksi takdirde, herhangi bir erişim sağlayabilecek durumda iseniz, yapmayın.

NOT:
Telefona custom global rom attıktan sonra, misal miroom , miuipro ya da miui12 beta yükledikten sonra twrpten sistemi mount edip yukarıdaki işlemleri uygulayın. Herhangi bir rom olmayanlar yukarıdaki işlemi direkt olarak yapabilirler
Merhaba,şuan miui 12.5 yüklü redmi note 9s cihazda twrp menüden bahsedilen dosyaları silme işlemi yapmıyor,acaba bu yöntem eskidemi kaldı,artık işlemiyormu,dosyayı sil dediğimde hata mesajı veriyor,failed vendor 1 gibi birşeyler yazıyor

Üst Alt