İpucu Mi Flash "Update sparse crc list failed" hatasının çözümü

pabloescobr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUHAMMED
Cihazım
redmi not8
Konular
0
teşekkürler

dextering

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
arda
Cihazım
redmi
Konular
1
crc'den sonra error fastboot error command failed hatası veriyor. usb hata ayıklama kapalı sürekli bootloop halinde telefon ne yapacağımı şaşırdım lütfen yardım edin?

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
crc'den sonra error fastboot error command failed hatası veriyor. usb hata ayıklama kapalı sürekli bootloop halinde telefon ne yapacağımı şaşırdım lütfen yardım edin?
hatanın fotoğrafını atarsanız yardımcı olmaya çalışayım

hayaldunya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahmut
Cihazım
im6
Konular
0
Merhaba arkadaşlar Mi Flash programında karşılaştığımız "Update sparse crc list failed" hatasını çözücez bugün.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Herşeyden önce cihazımıza kurmak istediğimiz fastboot romunu C diskinin içine rom adında bir klasör açıp oraya atıyoruz.
Daha sonra rom klasörümüze giriyoruz orada flash_all.bat isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle diyoruz veya birlikte aç diyerek wordpad ile açıyoruz.
CRC içeren 2 satır var o satırları aşağıdaki fotoğraftaki gibi seçerek siliyoruz.

Sildikten sonra yaptığımız değişiklikleri kaydederek çıkıyoruz ve Mi Flash programından flash all veya clean all seçerek kuruluma başlıyoruz ( Mi Flash programının eski sürümlerinde flash all yeni sürümlerindeyse clean all seçeneği bulunuyor sizde hangisi varsa onu seçersiniz.
Tarafımca 5 farklı cihazda denenmiş sorunsuz şekilde kurulum yapılmıştır. Hataya neyin sebep olduğunu bilmiyorum benimde başıma geldiğinde yabancı forumlarda bu çözümü gördüm denediğimde sorunsuz şekilde kurulum yaptım.

Bu konudaki arkadaşımızın sorununu bu yöntem ile çözdük
teşşekür ederim, dediğin gibi yaptım oldu..

Eymengokhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
0
gkhntsdmr, Allah sizden razı olsun fastboot rom yüklerken aynı hatayı aldım ne yaptıysam telefonu açamadım sizin bu paylaşımınız sayesinde başarılı bir şekilde yükleme yaptım çok teşekkür ederim

anne12

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gECEm
Cihazım
REDMİ NOTE7 PRO
Konular
4
Merhaba arkadaşlar Mi Flash programında karşılaştığımız "Update sparse crc list failed" hatasını çözücez bugün.

Herşeyden önce cihazımıza kurmak istediğimiz fastboot romunu C diskinin içine rom adında bir klasör açıp oraya atıyoruz.
Daha sonra rom klasörümüze giriyoruz orada flash_all.bat isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle diyoruz veya birlikte aç diyerek wordpad ile açıyoruz.
CRC içeren 2 satır var o satırları aşağıdaki fotoğraftaki gibi seçerek siliyoruz.

Sildikten sonra yaptığımız değişiklikleri kaydederek çıkıyoruz ve Mi Flash programından flash all veya clean all seçerek kuruluma başlıyoruz ( Mi Flash programının eski sürümlerinde flash all yeni sürümlerindeyse clean all seçeneği bulunuyor sizde hangisi varsa onu seçersiniz.
Tarafımca 5 farklı cihazda denenmiş sorunsuz şekilde kurulum yapılmıştır. Hataya neyin sebep olduğunu bilmiyorum benimde başıma geldiğinde yabancı forumlarda bu çözümü gördüm denediğimde sorunsuz şekilde kurulum yaptım.

Bu konudaki arkadaşımızın sorununu bu yöntem ile çözdük
ellerinize ve bilginize sağlık teşekkür ederim

muhmtt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET
Cihazım
RedmiNote10Pro
Konular
1
allah sizden razı olsun sabah 4 oldu saat bu konuyu buldum ve sorunu çözdüm kesinlikle işe yaradığına eminim deneyemedim uyuya kalmışım uğraşmaktan ama flash_all.bat komutlarını elle tek tek giriyordum sadece super.img de sorun çıkarttığı için bir türlü rom atamadım ama sizin sayenizde o crc olayını deneyince düzeldi 3 kez o 5gb lık fastboot romunu tekrar tekrar indirdim yanlış indi diye ama nafile neden böyle birşey yaptıki xiaomi her cihazda crc hatası olmazki tekrardan allah razı olsun

Üst Alt