İpucu Mi Flash "Update sparse crc list failed" hatasının çözümü

soulless535

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Soulless
Cihazım
mi9t
Meslek
Ö.Güvenlik
Konular
2
Arkadaşlar burdaki yöntemi harfiyyen uyguladım ve rom başarıyla kuruldu lakin mi yazısında reset döngüsüne girdi. Onarım için 750tl istendi bilginize. işlemi yapmadan önce bi düşünün :)

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Arkadaşlar burdaki yöntemi harfiyyen uyguladım ve rom başarıyla kuruldu lakin mi yazısında reset döngüsüne girdi. Onarım için 750tl istendi bilginize. işlemi yapmadan önce bi düşünün :)

750 tl istenmesi burdaki işlem ile alakalı değildir bunu da belirtinde sıkıntı olmasın

soulless535

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Soulless
Cihazım
mi9t
Meslek
Ö.Güvenlik
Konular
2
750 tl istenmesi burdaki işlem ile alakalı değildir bunu da belirtinde sıkıntı olmasın
Burdaki işlemleri uyguladıktan sonra oldu. Tamamen burdaki işlem yüzünden oldu. Daha önce bir sürü rom denedim. hiç sıkıntı olmadı. Burdaki satırları değişip kurulum yapınca cihaz göçtü. Yetkili hesap vs diyorlar. İki gündür telefonsuzum. Yeni telefon siparişi verdim :(

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
bootloader kilidini kapatmadım. 12.5.2 çin romundan global 12.0.9 a düşürmeye çalışırken oldu.
Versiyon düşürmeden önce anti rollback kontrolü yaptınızmı? Muhtemelen yapmadınız rollback koruması varsa sürüm düşüremezsiniz düşürürsenizde bu şekilde sonuçlanır geçmiş olsun

soulless535

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Soulless
Cihazım
mi9t
Meslek
Ö.Güvenlik
Konular
2
Versiyon düşürmeden önce anti rollback kontrolü yaptınızmı? Muhtemelen yapmadınız rollback koruması varsa sürüm düşüremezsiniz düşürürsenizde bu şekilde sonuçlanır geçmiş olsun
Malesef öyle sonuçlandı. Buradaki ücretli işlemyapan vicdanlı arkadaş peşin 750tl istedi aynı işlemi gsmturkeyden bir arkadaş işlem sonrası 250tl aldı. 😡

nedim001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nedim
Cihazım
mi8 lite
Konular
0
Merhaba arkadaşlar Mi Flash programında karşılaştığımız "Update sparse crc list failed" hatasını çözücez bugün.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Herşeyden önce cihazımıza kurmak istediğimiz fastboot romunu C diskinin içine rom adında bir klasör açıp oraya atıyoruz.
Daha sonra rom klasörümüze giriyoruz orada flash_all.bat isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle diyoruz veya birlikte aç diyerek wordpad ile açıyoruz.
CRC içeren 2 satır var o satırları aşağıdaki fotoğraftaki gibi seçerek siliyoruz.

Sildikten sonra yaptığımız değişiklikleri kaydederek çıkıyoruz ve Mi Flash programından flash all veya clean all seçerek kuruluma başlıyoruz ( Mi Flash programının eski sürümlerinde flash all yeni sürümlerindeyse clean all seçeneği bulunuyor sizde hangisi varsa onu seçersiniz.
Tarafımca 5 farklı cihazda denenmiş sorunsuz şekilde kurulum yapılmıştır. Hataya neyin sebep olduğunu bilmiyorum benimde başıma geldiğinde yabancı forumlarda bu çözümü gördüm denediğimde sorunsuz şekilde kurulum yaptım.

Bu konudaki arkadaşımızın sorununu bu yöntem ile çözdük
teşekkürler kardeşim yaptığın bilgilendirme sayesinde 3 saat çözülmeyen sorun çözüldü

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz aynı hata yüzünden rom kurulumu sürekli yarıda kalıyor. Resimdekini yapınca "no flash checkpoint" hatası veriyor. Başka bir alternatif var mı ?

TechnoGame

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus Baran
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
0
Merhaba arkadaşlar Mi Flash programında karşılaştığımız "Update sparse crc list failed" hatasını çözücez bugün.

Herşeyden önce cihazımıza kurmak istediğimiz fastboot romunu C diskinin içine rom adında bir klasör açıp oraya atıyoruz.
Daha sonra rom klasörümüze giriyoruz orada flash_all.bat isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle diyoruz veya birlikte aç diyerek wordpad ile açıyoruz.
CRC içeren 2 satır var o satırları aşağıdaki fotoğraftaki gibi seçerek siliyoruz.

Sildikten sonra yaptığımız değişiklikleri kaydederek çıkıyoruz ve Mi Flash programından flash all veya clean all seçerek kuruluma başlıyoruz ( Mi Flash programının eski sürümlerinde flash all yeni sürümlerindeyse clean all seçeneği bulunuyor sizde hangisi varsa onu seçersiniz.
Tarafımca 5 farklı cihazda denenmiş sorunsuz şekilde kurulum yapılmıştır. Hataya neyin sebep olduğunu bilmiyorum benimde başıma geldiğinde yabancı forumlarda bu çözümü gördüm denediğimde sorunsuz şekilde kurulum yaptım.

Bu konudaki arkadaşımızın sorununu bu yöntem ile çözdük
Çok güzel anlatmışsınız ama benim romumda .bat yazmayan normal flash_all var düzenle basınca not defterti çıkıyor ne yapmalıyım

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Çok güzel anlatmışsınız ama benim romumda .bat yazmayan normal flash_all var düzenle basınca not defterti çıkıyor ne yapmalıyım
sağ tık özelliklere girip birlikte aç kısmından wordpad ile açabilirsiniz

Üst Alt