İpucu Mi Flash "Update sparse crc list failed" hatasının çözümü

joecat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
0
Merhaba arkadaşlar Mi Flash programında karşılaştığımız "Update sparse crc list failed" hatasını çözücez bugün.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Herşeyden önce cihazımıza kurmak istediğimiz fastboot romunu C diskinin içine rom adında bir klasör açıp oraya atıyoruz.
Daha sonra rom klasörümüze giriyoruz orada flash_all.bat isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle diyoruz veya birlikte aç diyerek wordpad ile açıyoruz.
CRC içeren 2 satır var o satırları aşağıdaki fotoğraftaki gibi seçerek siliyoruz.

Sildikten sonra yaptığımız değişiklikleri kaydederek çıkıyoruz ve Mi Flash programından flash all veya clean all seçerek kuruluma başlıyoruz ( Mi Flash programının eski sürümlerinde flash all yeni sürümlerindeyse clean all seçeneği bulunuyor sizde hangisi varsa onu seçersiniz.
Tarafımca 5 farklı cihazda denenmiş sorunsuz şekilde kurulum yapılmıştır. Hataya neyin sebep olduğunu bilmiyorum benimde başıma geldiğinde yabancı forumlarda bu çözümü gördüm denediğimde sorunsuz şekilde kurulum yaptım.

Bu konudaki arkadaşımızın sorununu bu yöntem ile çözdük
kardeşim allah senden razı olsun ne diyeyim 2 yıl önce paylaşılmış hala işe yarıyor o kadar arastırdım bulamadım adamsın valal emeğine sağlık

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Merhaba arkadaşlar Mi Flash programında karşılaştığımız "Update sparse crc list failed" hatasını çözücez bugün.

Herşeyden önce cihazımıza kurmak istediğimiz fastboot romunu C diskinin içine rom adında bir klasör açıp oraya atıyoruz.
Daha sonra rom klasörümüze giriyoruz orada flash_all.bat isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle diyoruz veya birlikte aç diyerek wordpad ile açıyoruz.
CRC içeren 2 satır var o satırları aşağıdaki fotoğraftaki gibi seçerek siliyoruz.

Sildikten sonra yaptığımız değişiklikleri kaydederek çıkıyoruz ve Mi Flash programından flash all veya clean all seçerek kuruluma başlıyoruz ( Mi Flash programının eski sürümlerinde flash all yeni sürümlerindeyse clean all seçeneği bulunuyor sizde hangisi varsa onu seçersiniz.
Tarafımca 5 farklı cihazda denenmiş sorunsuz şekilde kurulum yapılmıştır. Hataya neyin sebep olduğunu bilmiyorum benimde başıma geldiğinde yabancı forumlarda bu çözümü gördüm denediğimde sorunsuz şekilde kurulum yaptım.

Bu konudaki arkadaşımızın sorununu bu yöntem ile çözdük
eline sağlık

aia77749

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
0
çok sağol sayende cihazı kurtarabildim sabahtan beri uğraşıyorum cihaz brick oldu diye feci kortum ya

notbugme33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sayeba
Cihazım
Redmi K30
Konular
0
Merhabalar, Mi flash uygulamasında flash_all_lock.bat seçtiğim için sanırım bootloader tekrar kilitlendi.
Mi unlocker ile fastboot ile deniyor fakat lock açılamıyor cihaz nvram is corrupted da kaldı ne yapabilirim?

kzlgl42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
Teşekkürler mi9T işe Yaradı

tyasinc1