Yardım mi flash tools

GuardianTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Konular
21
arkadaşlar mi flash tools ile telefona bişey yükleyeceğim zaman sistem belirtilen dosyayı bulamıyor diye bir hata alıyorum nasıl çözebilirim?

OmerOnder

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Önder
Cihazım
Xiaomi Note 8
Konular
1
Eğer hala sorun yaşayan varsa driverları kaldırıp tekrar kurmayı denesin. Ben redmi note 8 kullanıyorum. Bir şekilde inatla miui 12 rom kurdum sonra da orange fox ile miui 11.0.8.0 yükliyecektim (burada miui 12 romu da orange fox dan kurdum!), fakat sonra yanlışlıkla miui 11 yüklemeden reset attım sonra sistem dediki bana == SYSTEM HAS BEN DESTROYED dedi sonra pc den ne yaparsam yapayım orange fox a geri giremedim. Sonra mi flash tool kullanmayı denedim hata verdi (sizin bahsettiğiniz hatadan bahsediyorum), bende burada yazılanları denedim, olmadı. Sonra hem programı kaldırıp daha yeni sürüm yükleyince, hemde driverları kaldırıp tekrar yükleyince sorun düzeldi. Çok korkmuştum sorunu düzelltim. Eğer sizde bunları denemiş fakat hala sorun yaşıyorsanız, sadece driverları tekrar yüklemeyi deneyin yada programı silip daha farklı versiyon yükleyin.

Oyla:

ForeverXiaomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nazmi
Cihazım
R N 8 Pro
Konular
3
Eğer hala sorun yaşayan varsa driverları kaldırıp tekrar kurmayı denesin. Ben redmi note 8 kullanıyorum. Bir şekilde inatla miui 12 rom kurdum sonra da orange fox ile miui 11.0.8.0 yükliyecektim (burada miui 12 romu da orange fox dan kurdum!), fakat sonra yanlışlıkla miui 11 yüklemeden reset attım sonra sistem dediki bana == SYSTEM HAS BEN DESTROYED dedi sonra pc den ne yaparsam yapayım orange fox a geri giremedim. Sonra mi flash tool kullanmayı denedim hata verdi (sizin bahsettiğiniz hatadan bahsediyorum), bende burada yazılanları denedim, olmadı. Sonra hem programı kaldırıp daha yeni sürüm yükleyince, hemde driverları kaldırıp tekrar yükleyince sorun düzeldi. Çok korkmuştum sorunu düzelltim. Eğer sizde bunları denemiş fakat hala sorun yaşıyorsanız, sadece driverları tekrar yüklemeyi deneyin yada programı silip daha farklı versiyon yükleyin.
hocam mi flash ile kurulum tgz uzantılı fastboot romlarıylamı oluyordu?

Oyla:

haknemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
8
Eğer sorunu hala yaşayan varsa dosya isminde boşluk olmadığına emin olsun klasör adını stockrom yaptığımda düzeldi sorunum

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Eğer sorunu hala yaşayan varsa dosya isminde boşluk olmadığına emin olsun klasör adını stockrom yaptığımda düzeldi sorunum
İşlem CMD(Dos ortamında) çalıştığı için o ortama uygun isimlendirme olmadığında hata oluşuyor.

Yanlış: Rom - Adı.343 . Zip Doğru : RomAdı343.zip

Eğer mümkün ise ROM adını çok kısa şekilde yazmakta yarar var.
Windows ortamında ve word çalışmalarında kullandığımız isimlendirmelerden kaçınmalıyız.

Oyla:

Samedk26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
Mi5
Konular
0
İşlem CMD(Dos ortamında) çalıştığı için o ortama uygun isimlendirme olmadığında hata oluşuyor.

Yanlış: Rom - Adı.343 . Zip Doğru : RomAdı343.zip

Eğer mümkün ise ROM adını çok kısa şekilde yazmakta yarar var.
Windows ortamında ve word çalışmalarında kullandığımız isimlendirmelerden kaçınmalıyız.
Hocam dosya isminde TR karakter sıkıntısı olmasa da yolu bulamadı hatası alıyorum. Klasör ismini basit ve boşluksuz tek isim yapsak sıkıntı olur mu? C de rom diye klasör atıp içine attım klasörü diyelim. Mi flash da neyi seçeceğim rom klasörü mü yoksa içine girip images klasörünü mü? tgz uzantılı dosyayı göremiyorum ve bat bulunamadı hatası alıyorum

Oyla:

aqony6161

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tolga
Cihazım
pro9
Konular
0
arkadaşlar bu sorunu çözen var mı , flash dediğimde sistem belirtilen dosyayı bulmuyor diyor

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
aqony6161, 4 sayfa da yer alan çözümler işe yaramadı mı ?

Oyla:

aqony6161

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tolga
Cihazım
pro9
Konular
0
Hocam dosya isminde TR karakter sıkıntısı olmasa da yolu bulamadı hatası alıyorum. Klasör ismini basit ve boşluksuz tek isim yapsak sıkıntı olur mu? C de rom diye klasör atıp içine attım klasörü diyelim. Mi flash da neyi seçeceğim rom klasörü mü yoksa içine girip images klasörünü mü? tgz uzantılı dosyayı göremiyorum ve bat bulunamadı hatası alıyorum
hocam sorununu çözebildin mi aynı hatayı alıyorum bende , pcden mi kaynaklanıyor acaba farklı pc mi denesem yada winrardan dogrumu cıkartamıyorum bilemedim

Oyla:

Mermato

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi 10 T pro
Konular
5
hocam sorununu çözebildin mi aynı hatayı alıyorum bende , pcden mi kaynaklanıyor acaba farklı pc mi denesem yada winrardan dogrumu cıkartamıyorum bilemedim
aldığınız hatanın ve romun olduğu dosyanın fotosunu atarmısınız

Oyla:
Üst Alt