Yardım Mi Flash ile clean all and lock yapılınca kilitlenmiş midir?

İsmailkara42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global TR rom 13.0.3
Telefon Modeli
Redmi Note 11 Pro 4g
Bootloader Kilidi
Açık
Günaydın iyi sohbetler,
Geçen hafta Mi Flash ile ROM atmayı denerken Fast boot ekranında takılı kalınca biraz panik yapıp sürekli farklı ROM'lar atmaya denedim o sırada bir kere yanlışla clean all and lock seçeneğini seçtim ( tam hatırlamıyorum ya biraz ilerledi ben kapattım ya da başlamadan hata vermişti).
Şimdi benim bl kilitilenmiş mıdır? ( açılış ekranında kilit simgesi var ama pek içim rahat etmedi)
Fastboot da komut penceresine.
" Fastboot devives.
Fastboot OEM device-info "
Bu iki komudu yazdım ama hata verdi.
MTK işlemcili olduğu için olabilir mi?
MTK işlemcili telefonda bl kilidi nasıl kontrol edilir detaylı şekilde?

Not: Telefon geliştirici seçeneklerinde de OEM kilidi açık
gözüküyor.
Ayrıca CMD ile rom EEA Rrom atmaya çalışırken flash_all.bat a tıkladığımda açılıp hemen kapanıyor.

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
Günaydın iyi sohbetler,
Geçen hafta Mi Flash ile ROM atmayı denerken Fast boot ekranında takılı kalınca biraz panik yapıp sürekli farklı ROM'lar atmaya denedim o sırada bir kere yanlışla clean all and lock seçeneğini seçtim ( tam hatırlamıyorum ya biraz ilerledi ben kapattım ya da başlamadan hata vermişti).
Şimdi benim bl kilitilenmiş mıdır? ( açılış ekranında kilit simgesi var ama pek içim rahat etmedi)
Fastboot da komut penceresine.
" Fastboot devives.
Fastboot OEM device-info "
Bu iki komudu yazdım ama hata verdi.
MTK işlemcili olduğu için olabilir mi?
MTK işlemcili telefonda bl kilidi nasıl kontrol edilir detaylı şekilde?

Not: Telefon geliştirici seçeneklerinde de OEM kilidi açık
gözüküyor.
Ayrıca CMD ile rom EEA Rrom atmaya çalışırken flash_all.bat a tıkladığımda açılıp hemen kapanıyor.
Bl kapanmış gibi duruyor son dediğiniz cümleye göre.

Oyla:

İsmailkara42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
7
Bl kapanmış gibi duruyor son dediğiniz cümleye göre.
Hocam ek ayarlarda hep açık gözüküyor mi kilit felanda açık gözüküyor ama rom atamıyorum.
Hocam birde açık olduğunu varsayalım ben yeniden açma işlemi yaparsam sorun olur mu ?
Yada önce kapatıp sonra mı açmam lazım.

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam ek ayarlarda hep açık gözüküyor mi kilit felanda açık gözüküyor ama rom atamıyorum.
Hocam birde açık olduğunu varsayalım ben yeniden açma işlemi yaparsam sorun olur mu ?
Yada önce kapatıp sonra mı açmam lazım.
Ek ayarlardan değil de cihaz açılırken açık kilit işareti ya da unlocked yazısı olması lazım açık olması için . Muhtemelen kapalı ve yeniden açma işlemi yaparsanız sıkıntı olmaz.

Oyla:

İsmailkara42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
7
Ek ayarlardan değil de cihaz açılırken açık kilit işareti ya da unlocked yazısı olması lazım açık olması için . Muhtemelen kapalı ve yeniden açma işlemi yaparsanız sıkıntı olmaz.
Cihaz açılırken Açık kilit işareti var

Oyla:

İsmailkara42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
7
O zaman kilitli değil rom atabilmeniz lazım
hocam MediatekBootloaderUnlock ile bl kilidini kapatıp tekrar açtım ama açılırken mi logosunun dibinde y dm-verity corruption your device is corrupted ve birkaç şey yazıyordu ve telefon açılmadı. ardından uzun süre powera basınca telefon açıldı. yeniden başlat yaptım yazılar hala yazıyor ama power tuşuna uzun basınca telefon açılıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam MediatekBootloaderUnlock ile bl kilidini kapatıp tekrar açtım ama açılırken mi logosunun dibinde y dm-verity corruption your device is corrupted ve birkaç şey yazıyordu ve telefon açılmadı. ardından uzun süre powera basınca telefon açıldı. yeniden başlat yaptım yazılar hala yazıyor ama power tuşuna uzun basınca telefon açılıyor
formda böyle bir çözüm var
Çözümü çok basit tekrar Bl kilidini açın sonra cihazı fastboot moda alın ve Adb klasörüne girin (önceden kurulu varsayıyorum) Cmd yi Çalıştırın ve şu komutu girin
fastboot oem cdms Entera basın tmmdır

Çözümü çok basit tekrar Bl kilidini açın sonra cihazı fastboot moda alın ve Adb klasörüne girin (önceden kurulu varsayıyorum) Cmd yi Çalıştırın ve şu komutu girin
yaptım düzeldi.
bl yi kapatıp açtığım için şuan rom atarken bir sıkıntı olmamalı değil mi

Son düzenleme:
Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11

yaptım düzeldi.
bl yi kapatıp açtığım için şuan rom atarken bir sıkıntı olmamalı değil mi
Olmaması lazım evet

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam denedim ama flash_all.bat a tıklıyorum ekran gelip gidiyor.
PC den kaynaklı olabilir mi BL kaldırma programında da sorun çıkartmıştı.
Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın bir de

Oyla:
Üst Alt