Çözüldü Mi flash ''anti rollback check error'' android 11'den 10'a Downgrade Çözüldü

protecknick9

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
protecknick9
Cihazım
Xiaomi
Konular
26
1. öncelikle Mi Flash 2017.4.25.0 Sürümünü kuruyoruz.

2. İndirdiğimiz Fastboot romu Bilgisayarım C/ sürücüsü içine atıyoruz ve klasörün adını en kısa ve türkçe karakter yada ( _ - . ) olmayacak şekilde düzeltiyoruz.

3. Olarak yükleyeceğimiz C/ sürücüsünde ki fastboot romun klasörüne giriyoruz ve flash_all.bat dosyası üzerine sağ tıklayıp düzenle diyoruz world belgesi olarak açıyoruz.

4. Paylaştığım Ekte ki görselde, işaretli olan kodları siliyoruz bu sildiklerimiz "antirollback" kodu. Artık mi flash ile ''clean all'' işaretli şekilde "downgrade" yapabiliriz.

Not : Cihazınıza vereceğiniz herhangi bir zararı şahsım ve forum.miuiturkiye.net sorumlu değildir.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    236,2 KB · Görüntüleme: 731
Son düzenleme:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Ellerinize sağlık hocam!clap~~8=)

erkan5515

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xxxx
Cihazım
note8
Konular
3
rollback olayını bu kadar basit çözüm olacağını sanmıyorum. Yine de sorunu yaşayan arkadaşlara bir çözüm yolu olabilir. Ayrıca klasör isimlerinizde boşluk bıraktığınızda da rollback hatası alabilirsiniz.

protecknick9

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
protecknick9
Cihazım
Xiaomi
Konular
26
rollback olayını bu kadar basit çözüm olacağını sanmıyorum. Yine de sorunu yaşayan arkadaşlara bir çözüm yolu olabilir. Ayrıca klasör isimlerinizde boşluk bıraktığınızda da rollback hatası alabilirsiniz.
erkan5515 Konu bizzat tarafımdan denendi ve sonuç başarılı.
Yöntemi denemek yada denememek değerli forum sakinlerine kalmış. Ama sizin konuya bıraktığınız ön yargılı yorumunuz "çözüm olacağını sanmıyorum" ifadesi emeğe saygısızlık oldu.

Son düzenleme:

erkan5515

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xxxx
Cihazım
note8
Konular
3
erkan5515 Konu bizzat tarafımdan denendi ve sonuç başarılı.
Yöntemi denemek yada denememek değerli forum sakinlerine kalmış. Ama sizin konuya bıraktığınız ön yargılı yorumunuz "çözüm olacağını sanmıyorum" ifadesi emeğe saygısızlık oldu.
burda çeşit çeşit sorunları çözüm denerek paylaşılıyor ve çoğunlukla bahsi geçen olaydan değil benim bahsettiğim gibi klasörden alakalı ya da cihazlardaki farklı bir sorundan dolayı kaynaklananlar da var. Demek istediğim emeğinize saygısızlık yapmak değildi kırıcı davrandıysam özür dilerim.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam, bu yöntem uzun süredir var. flash all bat dosyası bir komutlar zinciridir. Rom içerisinde yer alan dosyaları hangi sırayla ve hangilerini yükleneceğimi flashtool ve ya cmd ekranına gönderir. Bu sistem üzerinden yazılım yüklenir. Buna ek olarak komut antirolback yükselmiş bir cihazı brick olmasını engellemek için daha yükleme başlamadan iptal etmeye yarar. İlk mesajda anlatılanda anti rollback taraması yapmadan devam etmesini sağlıyor.

protecknick9

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
protecknick9
Cihazım
Xiaomi
Konular
26
Hocam, bu yöntem uzun süredir var. flash all bat dosyası bir komutlar zinciridir. Rom içerisinde yer alan dosyaları hangi sırayla ve hangilerini yükleneceğimi flashtool ve ya cmd ekranına gönderir. Bu sistem üzerinden yazılım yüklenir. Buna ek olarak komut antirolback yükselmiş bir cihazı brick olmasını engellemek için daha yükleme başlamadan iptal etmeye yarar. İlk mesajda anlatılanda anti rollback taraması yapmadan devam etmesini sağlıyor.
teşekkür ederim hocam.

cagdasoneren

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağdaş Önere
Cihazım
Mi 10 Lite Zoom
Konular
0
Teşekkürler sayenizde Android 11 yüklediğim cihazı sürüm düşürdüm sorun çıkmadan.

Üst Alt