Çözüldü Mi cloud

• Konbuyu başlatan Emirim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 2K

Emirim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zekeriya
Cihazım
Samsung s3
Konular
1
Arkadaşlar merhaba. 2017 den bu yana xiaomi mi 6 kullanıyorum. Ve o zamandan beri mi cloud kullanıyorum. Ama mi cloud hesabıma girince hiçbir fotoğraf, video vs. yedeklenmediğini görüyorum. Sürekli ' Your Xiaomi cloud is 90% full uyarısı alıyorum. Ekran fotoğrafı çektim. Onlarıda konuya ekleyeceğim. Yardımcı olursanız minnettar olurum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çözüm
Bence en iyisi siz bilgisayardan i.mi.com adresinden girip bakmanız zaten yedeklenmisse ordan net bir şekilde görebilirsiniz orda gözükmüyorsa zaten bir şekilde senkronize olmamıştır.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Acaba cihaz yedekleme si otomatik ayarda kalmış olup yedeklenen verilerden dolayı bu şekilde dolmuş olabilir mi? Baktınız mı?

Oyla:

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Arkadaşlar merhaba. 2017 den bu yana xiaomi mi 6 kullanıyorum. Ve o zamandan beri mi cloud kullanıyorum. Ama mi cloud hesabıma girince hiçbir fotoğraf, video vs. yedeklenmediğini görüyorum. Sürekli ' Your Xiaomi cloud is 90% full uyarısı alıyorum. Ekran fotoğrafı çektim. Onlarıda konuya ekleyeceğim. Yardımcı olursanız minnettar olurum.
Micloud giriş yapınız ve eski yedeklenen dosyaları silerek veya alan satın alarak yedeklemeye devam edebilirsiniz :)

Oyla:

Emirim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zekeriya
Cihazım
Samsung s3
Konular
1
Acaba cihaz yedekleme si otomatik ayarda kalmış olup yedeklenen verilerden dolayı bu şekilde dolmuş olabilir mi? Baktınız mı?
İlk günden bu yana sürekli fotoğraflarım yedekleniyor diye bildirim geliyordu. İşin ilginç yanı dolu olarak görünüyor ama açtığım zaman boş görünüyor. Yedeklemem evet otomatik'ti. Sizin dediğiniz gibi veriler yedeklenmiş olsa (otomatik senkronizasyon dan dolayı) açıp ne yedeklediğini görmem gerekmez mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Micloud giriş yapınız ve eski yedeklenen dosyaları silerek veya alan satın alarak yedeklemeye devam edebilirsiniz :)
Harici hardisk im yere düşme sonucu bozulduğu için önceden yedeklediğim resimlerime ulaşmaya çalışıyorum. Yoksa yeni verileri yedeklemek için alan satın almak mantıklı olurdu.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
demek istediğim şu: Mi cloud bölümüne girdiğinizde ekran yedeği diye bir yer var o sistem yedeğidir o açıksa kapatın yedeklenmiş dosyaları da silin yer açılacaktır sonra galeri senktronizasyonuna bakın açık mı diye değilse açın galeriye girin ve yedeklenmesini bekleyin.

Oyla:

Emirim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zekeriya
Cihazım
Samsung s3
Konular
1
demek istediğim şu: Mi cloud bölümüne girdiğinizde ekran yedeği diye bir yer var o sistem yedeğidir o açıksa kapatın yedeklenmiş dosyaları da silin yer açılacaktır sonra galeri senktronizasyonuna bakın açık mı diye değilse açın galeriye girin ve yedeklenmesini bekleyin.
Öncelikle cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Aşağıda fotoğrafında attığım backup dosyasını sildiğim zaman aradığım resimlerin bir bölümünü buldum. Asıl aradığım resimler yok ama. Zamanında yedek yapmak için tlfdan pc ye kes yapıştır yoluyla aktardığım için klasör görünüyor fakat içinde resimler yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Aşağıda fotoğrafında attığım backup dosyasını sildiğim zaman aradığım resimlerin bir bölümünü buldum. Asıl aradığım resimler yok ama. Zamanında yedek yapmak için tlfdan pc ye kes yapıştır yoluyla aktardığım için klasör görünüyor fakat içinde resimler yok.

Ekli dosyalar

• IMG_20200105_002045.jpg
    IMG_20200105_002045.jpg
    153,6 KB · Görüntüleme: 10
Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Bence en iyisi siz bilgisayardan i.mi.com adresinden girip bakmanız zaten yedeklenmisse ordan net bir şekilde görebilirsiniz orda gözükmüyorsa zaten bir şekilde senkronize olmamıştır.

Oyla: Çözüm

macrinus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
13
Ben de tam bunu soracaktim. Benim telefonda 4 gb ana ekran yedeği, 1gb kusur de fotograf video falan yedekleri var.
Ana ekran yedegi ne işe yarar?
Sildigimizde bir sorun olur mu?
Benim için notlar ve fotograflar cok onemli onlara bisey olmaz heralde

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Ben de tam bunu soracaktim. Benim telefonda 4 gb ana ekran yedeği, 1gb kusur de fotograf video falan yedekleri var.
Ana ekran yedegi ne işe yarar?
Sildigimizde bir sorun olur mu?
Benim için notlar ve fotograflar cok onemli onlara bisey olmaz heralde

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ana ekran yedeği telefonun sistem ayarlarıni ve uygulamalari yedekleyen bir özellik. Söylediğiniz şeyler gitmez. Silin bence zaten çok sağlıklı çalıştığını görmedim temiz sisteme de bu şekilde geri yedek yapmak çok mantıklı değil bence.

Oyla:
Üst Alt