Mi Cloud Uygulama Yedekleri Hakkında

Bilindiği üzere cihazlarımıza yüklediğimiz uygulamalar ve uygulama verileri de bulut alanına yüklenerek yedekleri alınıyor ve her hangi bir sorun olması halinde verilerimiz bu yedeklerden geri yüklenebilmektedir. 

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ancak; gerek Android işletim sisteminin doğal işleyiş sürecinin bu yapıya uygun olmaması gerekse henüz belirli bir standardizasyona ulaşamamış olan uygulama geliştirme süreçleri nedeniyle bu sistemin verimli ve sağlıklı olarak çalışması mümkün olmuyordu. Örnek vermek gerekirse; veri yedeği alınmış olan uygulamanın silindikten sonra yeniden yüklenmesi halinde alınan yedeklerin uygulamaya yeniden yüklenememesi, veri yedeği alınmasının mobil veri kullanımını orantısız şekilde artırması veya yedekleme sürecinin batarya ömrü üzerindeki olumsuz etkileri verilebilir.

Açıklanan sebeplerle 3. şahıslar/firmalar tarafından yapılmış olan uygulamaların ve bu uygulamalara ait verilerin bulut alanın yedeklenmesi özelliği 10/04/2015 tarihinde durdurulacak ve bulut alanında bulunan verileri 01/05/2015 tarihinde kaldırılacaktır. Eğer bu özelliği kullanmakta iseniz bulut alanında yer alan bu verilerinizi alarak başka araçlar vasıtasıyla yedeklerinizi korumanızı tavsiye ederiz. 

Veri kaldırma veya yedekleme süreci MIUI uygulamalarını (rehber, mesajlar, galeri, çağrı kayıtları, wifi, çağrı kayıtları, notlar, takvim, tarayıcı, engelleme listesi, müzik ve cihaz bulma vb.) etkilemeyecektir.

Saygılarımızla,

MIUI Türkiye

Berker Baydur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berker Baydur
Konular
6
Pehhh çok güzeldi açıkçası gizli dosya yapmıştım hala bulamadım :)

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
teşekkürler

beta versiyonda girip incelememiş idim. şimdi düzenlemeleri yaptım

app ler konusunda arkadaşlar yapılan iş bence en mantıklısı.. adamlar milyonlara eriştiklerinde ne disk nede bant yetmez. o açıdan bakın. misal 1k kullanıcısı olsa her kullanıcı için 1gb yer verse sonuçda gerekli bant ve diski düşünün. bunları ücretsiz verecek birde.

@cantara
lütfen ordami müzük klasörünü düzeltm hocam... senkronizasyonun neden yavaş olduğu belli oldu.. sebep sen'mişsin   :)
gb larca mp3 atmışsın yine :P

bu tür hatırlatmalar çok faydalı... detaylı ayar yapmayı unutmuştum

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
TosunPASA' Alıntı:
teşekkürler

beta versiyonda girip incelememiş idim. şimdi düzenlemeleri yaptım

app ler konusunda arkadaşlar yapılan iş bence en mantıklısı.. adamlar milyonlara eriştiklerinde ne disk nede bant yetmez. o açıdan bakın. misal 1k kullanıcısı olsa her kullanıcı için 1gb yer verse sonuçda gerekli bant ve diski düşünün. bunları ücretsiz verecek birde.

@cantara
lütfen ordami müzük klasörünü düzeltm hocam... senkronizasyonun neden yavaş olduğu belli oldu.. sebep sen'mişsin   :)
gb larca mp3 atmışsın yine :P

bu tür hatırlatmalar çok faydalı... detaylı ayar yapmayı unutmuştum

:D 

xxkadir12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
0
iyi günler benım mi5 telefonumda mi hesabı var acaba nasıl kaldırabılırım yada ucretlı yapan kısı varmı

Üst Alt