Güncelleme Mi CC 9 Pro/Mi Note 10/Note 10 Pro (tucana) Firmware (Güncelleme)

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Firmware nedir?
Firmware (Güncelleme) bir ROM veya OTA Paketi değildir, işletim sisteminin yapmak istediği her şeyi yapmasına yardımcı olan bir dizi düşük seviyeli sürücüdür. (Modem, Bluetooth, Bootloader, DSP vb.) Firmware doğrudan Xiaomi' den sağlanır ve geliştiricilerin, özel ROM' lar gibi kendi başlarına oluşturmasına ve düzenlemesine izin verecek hiçbir kaynak yoktur, bu nedenle cihazınızı güncel tutmak istiyorsanız her zaman ürün yazılımınızı güncellemeniz gerekmektedir. Güncellemeler yayınlandıkça konu başlığına ekleme yapacağım.

Güncelleme nasıl yapılır
1- Yüklemek istediğiniz paketi indirin. (DİKKAT; CİHAZINIZIN KOD ADIYLA AYNI OLDUĞUNA DİKKAT EDİN)
2- TWRP veya herhangi bir özel kurtarma (OrangeFox gibi) kullanarak yüklenebilir. Kurulumdan önce veya sonra hiçbir şeyi silmeye /biçimlendirmeye gerek yoktur.

Güncellenmiş ürün yazılımını kontrol etme:
Genellikle, modem daha yeni bellenimlerle güncellenir, Ayarlar > > Ana Bant Hakkında' dan kontrol edebilirsiniz.

Bilgilendirme
* Buradaki işlemler sırasında ve sonrasında oluşabilecek sorunlardan dolayı Forum Yöneticilerimiz ve Forumumuz sorumlu tutulamaz.

Son düzenleme:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Firmware nedir?
Firmware (Güncelleme) bir ROM veya OTA Paketi değildir, işletim sisteminin yapmak istediği her şeyi yapmasına yardımcı olan bir dizi düşük seviyeli sürücüdür. (Modem, Bluetooth, Bootloader, DSP vb.) Firmware doğrudan Xiaomi' den sağlanır ve geliştiricilerin, özel ROM' lar gibi kendi başlarına oluşturmasına ve düzenlemesine izin verecek hiçbir kaynak yoktur, bu nedenle cihazınızı güncel tutmak istiyorsanız her zaman ürün yazılımınızı güncellemeniz gerekmektedir. Güncellemeler yayınlandıkça konu başlığına ekleme yapacağım.

Güncelleme nasıl yapılır
1- Yüklemek istediğiniz paketi indirin. (DİKKAT; CİHAZINIZIN KOD ADIYLA AYNI OLDUĞUNA DİKKAT EDİN)
2- TWRP veya herhangi bir özel kurtarma (OrangeFox gibi) kullanarak yüklenebilir. Kurulumdan önce veya sonra hiçbir şeyi silmeye /biçimlendirmeye gerek yoktur.

Güncellenmiş ürün yazılımını kontrol etme:
Genellikle, modem daha yeni bellenimlerle güncellenir, Ayarlar > > Ana Bant Hakkında' dan kontrol edebilirsiniz.

12.5.6.0 sürümüde hayal kırıklığı. yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Pil tüketimi berbat, şu güzelim cihazın pilini sadece 3/4ay stabil kullandık sonrası hep hayal kırıklığı. En iyi pil ve kamera performansını android 10 miui 11de almıştık, gerisi tam bir fiyasko.

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
12.5.6.0 sürümüde hayal kırıklığı. yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Pil tüketimi berbat, şu güzelim cihazın pilini sadece 3/4ay stabil kullandık sonrası hep hayal kırıklığı. En iyi pil ve kamera performansını android 10 miui 11de almıştık, gerisi tam bir fiyasko.
Bendeki cihazda kurulu olan OneOs romda bu güncellemeyi kullanıyorum Yuzarsif41, batarya performansı olarak oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Bendeki cihazda kurulu olan OneOs romda bu güncellemeyi kullanıyorum Yuzarsif41, batarya performansı olarak oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.
hala rom işlerine giremedim yoğunluktan. bl kilidini açıp şu oneOS romu yükleyip denesem güzel olacakta rom işlerinden epey uzak kaldım. bi vakit bulsam bende denemek isterim

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
hala rom işlerine giremedim yoğunluktan. bl kilidini açıp şu oneOS romu yükleyip denesem güzel olacakta rom işlerinden epey uzak kaldım. bi vakit bulsam bende denemek isterim
Masik P dışında alayı yalan. Eu rom çakması özensiz romlar.

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
masik p denemedim ama masik x'ten oneos'a gecen biri olarak soyleyebilirim ki masik x oneos'u kürdan niyetine kullanır tabiri caizse. masik p linki bulamadım sitede, link atabilir misiniz rica etsem ?

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
masik p denemedim ama masik x'ten oneos'a gecen biri olarak soyleyebilirim ki masik x oneos'u ''donunda sallar'' tabiri caizse.
masik ayrı bir dünya. keşke devam etseler güncelleme vermeye. ücretli desteğe bile razıyım

anilk91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Anıl K.
Cihazım
CC9 Pro
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
0
Yurtdışı kayıtsız cihazımda beta eu rom kullanıyorum. Bu firmware güncellemesini yaptıktan sonra imeim silinir mi?

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
Yurtdışı kayıtsız cihazımda beta eu rom kullanıyorum. Bu firmware güncellemesini yaptıktan sonra imeim silinir mi?
fabrika ayarına dönmediğiniz sürece silinmiyor diye biliyorum

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım