Yardım Mi Box S Gboard Sorunu

onur1271

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Mi Box S 4
Konular
1
Arkadaşlar selam. Cihazı aldığımda 8.1 sürümündeydi yanlış hatırlamıyorsam. Ne zaman ki 9.0 a geçtim, o günden beri Gboard klavye sorunlu. Üzerinden aylar geçti, zaten youtubeda sesli komut kullandığım için sorun yaşamıyordum fakat şimdi klavye kullanmam gerekiyor ama kullanamıyorum. Altta klavye görünümü geliyor ancak yön tuşları ile klavye üzerine inemiyorum. Bugün baktım 9 un üzerine bir güncelleme daha gelmiş. belki çözülmüştür dedim ancak durum aynı. aynı sorunu yaşayan var mıdır acaba?

illskylark

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
Mi 9, mi5s
Meslek
Ziraat mühendisi
Konular
4
Arkadaşlar selam. Cihazı aldığımda 8.1 sürümündeydi yanlış hatırlamıyorsam. Ne zaman ki 9.0 a geçtim, o günden beri Gboard klavye sorunlu. Üzerinden aylar geçti, zaten youtubeda sesli komut kullandığım için sorun yaşamıyordum fakat şimdi klavye kullanmam gerekiyor ama kullanamıyorum. Altta klavye görünümü geliyor ancak yön tuşları ile klavye üzerine inemiyorum. Bugün baktım 9 un üzerine bir güncelleme daha gelmiş. belki çözülmüştür dedim ancak durum aynı. aynı sorunu yaşayan var mıdır acaba?
bende de öyle bir problem olmuştu çok uğraştım bulmak için ama sonunda çözdüm....aptoide uygulamasından gboardı güncelleyince bu problem baş gösteriyordu bende....ben fabrika ayarlarına dönüp google playden gerekli güncellemeleri yapıp aptoide den kesinlikle gboard ve sistem güncellemelerini yapmayarak uzun zamandır sıkıntısız kullanıyorum. umarım sendeki problem kaynağıda bunun gibidir ve çözülür.

Oyla:

Toshio

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
0
Bende güncelledikten sonra türkçe Q klavye kayboldu.Sistem ayarlarını kullan dediğimde yerine arapça mısır klavyesi çıkıyor. Manuel ingilizce yapıyorum. Nedir bu sorunun çözümü?

Oyla:

zeus67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
poco x3 GT
Meslek
Memur
Konular
23
Bende de aynı sorun var çözemedim.
Bende güncelledikten sonra türkçe Q klavye kayboldu.Sistem ayarlarını kullan dediğimde yerine arapça mısır klavyesi çıkıyor. Manuel ingilizce yapıyorum. Nedir bu sorunun çözümü?

Oyla:

Revolution06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi 12 8/256
Konular
7
Bende de aynı sorun var çözemedim.
Hocam ben bu sorunu mağazadan LeanKey Klavye yükleyip, ayarlardan da varsayılan klavyeyi LeanKey olarak atayarak çözdüm. Sorunu yaşayan arkadaşlar deneyebilirler.

Oyla:

zeus67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
poco x3 GT
Meslek
Memur
Konular
23
Hocam ben bu sorunu mağazadan LeanKey Klavye yükleyip, ayarlardan da varsayılan klavyeyi LeanKey olarak atayarak çözdüm. Sorunu yaşayan arkadaşlar deneyebilirler.
Sağo olun hocam, akşam bi deneyeceğim. Ama durduk yere arapçaya dönmesi bi garip. ben de klavyeyi ingilizce olarak kullanıyorum şu anda.

Oyla:

Revolution06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi 12 8/256
Konular
7
Sağo olun hocam, akşam bi deneyeceğim. Ama durduk yere arapçaya dönmesi bi garip. ben de klavyeyi ingilizce olarak kullanıyorum şu anda.
Rica ederim hocam. Bendede aynı şekilde arapçaya dönmüştü ama bahsettiğim klavye ile sizinki de çözüme ulaşır diye düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt