Yardım MI BOX S Ekran Yansıtma

cihat60

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
c.ç
Cihazım
Mi Box S
Konular
2
arkadaşlar yeni mibox s tv box aldım..Fakat laptoptaki filmleri tv de izlemeyi bir türlü gerçekleştiremedim...Bir çok wireless display ve iMediaShare benzeri apk denedim fakat olmadı..Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum...tşk.ler....

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
öncelikle ilgilerinden dolayı çok sağolasın...ellerine emeğine sağlık..şimdi kardeşim benim tv smart olmadığından seninde dediğin gibi direkt olarak HDMI kablosu ile bağlanıyorum...fakat dediğim gibi smart tv im olmadığından araya boxu koyuyorum...HDMI bağlantısı yapmak içinde laptopu ikide bir tv nin yanına götürmek sıkıcı oluyor..onun için laptopta izlediğim bazı yayınları TV ye aktarıp laptopu taşımadan büyük ekranda izlemek istiyorum mesele bundan ibaret...
Birde önceki mesajında "Windows wireless display olarak aktarım yapıyor mu onu araştırmanız gerekiyor. " diyorsun..ben win 10 kullanıyorum ve windowsun yansıtma özelliği ile bu iş oluyormuş...Fakat bir sürü wireless display türü apk lar denedim bir türlü görüntüyü tv ye aktaramadım..ondan dolayı buraya yardım konusu açtım...Hani bazıları gibi kendisi hiç uğraşmayıp direkt hazıra konanlardan değilim....tekrar ilginden dolayı tşk.ler

Evet ben de aynen böyle anlamıştım. Ancak siz şöyle yazınca:

kardeşim cihazım telefon değil tvbox..

Acaba yanlış mı anladım diye yeniden sorma ihtiyacı hissettim. Çünkü benim anlattığım şey de mi box üzerinden TV'ye görüntü aktarmaydı. Ben telefonu aktarıyorum, siz notebook'u aktarmak istiyorsunuz.
Box için herhangi bir uygulama yüklemedim ben. Sisteminde zaten var. Aynı ağda olmak yeterli. Yani aynı modeme ya da routera bağlı olunması gerekiyor.
Gerçi benimki Box 3. S te de farklı olacağını düşünmüyorum. Ama yine yazacağım, Windows 10'daki sistemi bilmiyorum. Neye göre yansıtma yapıyor bilemiyorum. Box'ı da eski evde bıraktım, deneme yapma imkanım yok. İsterseniz öncelikle telefonunuzdan aktarma yapmayı deneyin. Eğer aktarırsa, cihazda sorun olmadığına emin olur, Windows'u araştırırsınız.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Son düzenleme:
Oyla:

yusufalp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sami
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
merhaba arkadaşlar. cihazı yeni aldım . telefonumdan 'yansıt' seçeneğine basıyorum fakat mi box listede çıkmıyor. bir türlü telefon ekranını yansıtamadım. telefonda mi box da aynı wifi ağına bağlı. sizce neden olabilir. nasıl çözebilirim ?
telefonum da xiaomi note 4. note 8 prodan da denedim olmadı

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
merhaba arkadaşlar. cihazı yeni aldım . telefonumdan 'yansıt' seçeneğine basıyorum fakat mi box listede çıkmıyor. bir türlü telefon ekranını yansıtamadım. telefonda mi box da aynı wifi ağına bağlı. sizce neden olabilir. nasıl çözebilirim ?
telefonum da xiaomi note 4. note 8 prodan da denedim olmadı
Cihazlarınızda hangi rom yüklü hocam.

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Konuyu inceler misiniz hocam.

Oyla:

yusufalp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sami
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Konuyu inceler misiniz hocam.
Hocam çok çok sağol bunu yapınca paylaşabildim ekranı.

Oyla:

superprogrammer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
superprogram
Cihazım
mi box
Konular
0
Merhaba; benzer bir problem yaşıyorum. akıllı tvlere bilgisayardan yayın yapmak istediğinde bilgisayardan "kablosuz ekrana bağlan" kısmına tıklayınca listede isim çıkıyor (LG web os vs gibi) ve benim gibi excel ile çokca işi olan kimseler yayın yapabiliyor.
Benim diğer bir tv ye mi box s aldım. bilgisayardan exceli tv ye yansıtmak istiyorum ancak bilgisayar ekranında "kablosuz ekrana bağlan" listesinde isim çıkmıyor. bunu yapamayacaksam ürünü iade edeceğim malesef. bunun bir yolu var mı?

Oyla:
Üst Alt