Çözüldü Mi Box S 4K Saat ve Tarih Sıfırlandığı İçin Wifi'ye Bağlanmıyor.

• Konbuyu başlatan XIX
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 25
  • Görüntüleme 23K

XIX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mi box 4 s
Konular
1
Son 1 haftadır Wifi ye bağlanıyor ama internet yok uyarısı geliyor. Sebebi ise cihazın fişini her çektiğimde saat sıfırlanıyor. (Ocak 2017 ve saat 03.00 oluyor.) Her seferinde elle saat ve tarih girersem wifi ye bağlanıyor. Nedenini bilen yada çözüm bulan var mı her seferinde değiştirmek gına getirdi.

Çözüm
Merhabalar,
2 ay kadar önce xiami mi android stick satın aldım. Cihazın elektriği kesilince tarihi sıfırlayarak 2017 ye döndürüyordu. Tarih güncel olmadığı için de kablosuz modeme bağlı görünmesine rağmen bağlantı yok diyor ve internete bağlanmıyordu. Tarih ve saati manuel güncelleyince bağlantı geliyordu.
Sorunun çözümü için arama yaparken bu sayfada yazılanları okudum.
Bir mesajda "konumu tahmin etmek için kablosuzu kullan" seçeneğinden bahsediyordu.
Bu ayarı önce kapattım. Ekrandan tamamen çıkış yapıp geri döndüm.
Ardından tekrar ""konumu tahmin etmek için kablosuzu kullan" seçeneğini işaretledim
Ordan "Tarih ve saat" ayarlarına gelerek
"Ağ tarafından sağlanan saati kullan" seçeneğini işaretledim.
İşaretledikten 3-4 saniye sonra 2017...

XIX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mi box 4 s
Konular
1
Tarih ve saati manüel güncelleyin . Cihazı her kapatıp açtığınızda bu işlemi tekrarlayın.

Oyla:

Erdenkrkz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erden
Cihazım
Mi box 4k
Konular
0
Son 1 haftadır Wifi ye bağlanıyor ama internet yok uyarısı geliyor. Sebebi ise cihazın fişini her çektiğimde saat sıfırlanıyor. (Ocak 2017 ve saat 03.00 oluyor.) Her seferinde elle saat ve tarih girersem wifi ye bağlanıyor. Nedenini bilen yada çözüm bulan var mı her seferinde değiştirmek gına getirdi.
Sorunun çözümünü bulabildiniz mi aynı dertten bende de var

Oyla:

crqzyboy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
arda
Cihazım
note 5
Konular
0
Selam arkadaşlar ben sorunu şöyle çözdüm telefonunuzdan internet paylaşımını verin mi box Tan telefonunuza bağlanın sonra denemek için TV mi box fişten çekin sonra tekrar cihazı ve televizyonu açın açılırken TV telefona bağlanıp saati ve tarihini güncelliyor kalıcı bir çözüm ve güncelleme çıkana kadar öyle yapabilirsiniz

Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Neden fişini çekiyorsunuz ki mi box ın. Ben bırakın fişini çekmeyi, 2 seneye yakın hiç kapatmadım.

Oyla:

reklam80

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
mi5 plus
Konular
16
Ben ethernet kullanıyorum ve wifi açık olduğu halde uyarı veriyor. Açıkçası pek umursamadım ama güncellemeyle düzelir gibime geliyor.

Oyla:

fenadir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nadir
Cihazım
Android Stick
Konular
0
Merhabalar,
2 ay kadar önce xiami mi android stick satın aldım. Cihazın elektriği kesilince tarihi sıfırlayarak 2017 ye döndürüyordu. Tarih güncel olmadığı için de kablosuz modeme bağlı görünmesine rağmen bağlantı yok diyor ve internete bağlanmıyordu. Tarih ve saati manuel güncelleyince bağlantı geliyordu.
Sorunun çözümü için arama yaparken bu sayfada yazılanları okudum.
Bir mesajda "konumu tahmin etmek için kablosuzu kullan" seçeneğinden bahsediyordu.
Bu ayarı önce kapattım. Ekrandan tamamen çıkış yapıp geri döndüm.
Ardından tekrar ""konumu tahmin etmek için kablosuzu kullan" seçeneğini işaretledim
Ordan "Tarih ve saat" ayarlarına gelerek
"Ağ tarafından sağlanan saati kullan" seçeneğini işaretledim.
İşaretledikten 3-4 saniye sonra 2017 olan tarih ve saat güncellendi.
Tesadüf olup olmadığını test etmek için. Cihazı ve tv yi tamamen kapatıp 1 saat kadar bekledim.
Yeniden açtıktan sonra tarih 2017 olarak başladı ama 5 saniye kadar sonra tarih ve saat otomatik güncellendi.
10 gün kadardır sadece 1 kere güncellemedi. Onun dışında ne zaman kapatsam hep güncelledi. Cihazı ve tvyi kullanmadığım zamanlarda sürekli prizden kapatıyorum. Bende sorun çözüldü gibi görünüyor. Sizlerde de düzelir diye ümit ediyorum.

Oyla: Çözüm

Kartal5528

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Note mi 9 pro
Konular
0
H96max rom android 10 indirin interntten. Bilgisayarla sd karta yazdirin. Indirdiginiz yerde asamalari anlatiyor. Sd karti cihaza takip reset dugmesine basarken elektrik kablosunu takin andorid 10 kurulsun saat sorunu tamamen ortadan kalkiyor. internete baglandiginiz anda direk guncelliyor saati. Ben boyle cozdum.

Oyla:

Kartal5528

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Note mi 9 pro
Konular
0
Güncellemede düzelene kadar malesef çözüm yok. Manüel tarih girerek devam.
H96max uygulamalar, sistem uygulamalari , google hizmetleri çerçevesi ni bul devre disi birak de o zaman duzeliyor tarih ve saati guncelliyor. Tek sorun youtube ve crome yi giris yapmadan kullaniyorsunuz

Oyla:

unnamedist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi 9t pro
Konular
1
Kesin çözümü yazıyorum. Dsmart internet kullanıcıları ve bazı farklı iss kullanıcıları bu sorunu yaşıyor.

Kullandığınız modemin arayüzüne girip DNS i Google dns leri yapınca düzeliyor.

Google DNS leri
8.8.8.8
8.8.4.4

Oyla:
Üst Alt