Yardım Mi box s 4k Netflix 5.1 ikonu

Gençlerbirliği1923

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
2
Mi box 5.1 sorround olarak biliyorum ama bağlantıları yaptığım halde gerçek ses alamıyorum ve Netflix de 5.1 ikonu çıkmıyor. Örnek videolar da alanlar olmuş. Bu konuda yardımcı olacak varmı

erdalacar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
faruk
Cihazım
samasung
Konular
0
Tam olarak bu değil. Hiç 5.1 ses alamıyordum. Sorun usb mouse muş. Çıkartıp yeniden başlatınca düzeldi.
Ara sıra problemi için s/pdif ve pcm değişimini manuel yapın düzeliyor.

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bendede usb mause var şu aralarda ses alamıyorum yani ses ayarlarını değiştirdiğimizde ve eski haline getirdiğimizde alabilirmiyim ses

Oyla:

euroaml

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aytaç
Cihazım
Mi Band 3
Konular
0
bendede usb mause var şu aralarda ses alamıyorum yani ses ayarlarını değiştirdiğimizde ve eski haline getirdiğimizde alabilirmiyim ses
Ben bu şekilde sonuca ulaştım. Denemeden bilemezsin!

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Netflix bende de 5.1 gitti dün yaptığım 10 Nisan güncellemesi sonrası. Cihazı açıp kapatınca fişi çekip düzeldi.

Oyla:

tanerox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taner
Cihazım
Polypad Q8
Konular
1
Televizyon ayarlarından bütün ses ayarlarına bak bilmediğin bütün ses ayarlarını aç.

Oyla:

cemtoksal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
8
Ben Mi Box S 4K'yı hdmı ile arc olmayan diğer girişlerden birinden tv ye bağladım (Mi box Android 9 son yamalı sürüm ve güncel)
LG HS6 sound bar'ı Tv'ye hdmı arc girişine bağladım , tv menüsünden Simplink aktif yaptım soundbar ile eşleşti.
Mi box'ı soundbar'a optik-toslink ile bağladım
Tv'de LG Plazma 50PZ750 yani 10 yıllık model ve DTS Dollby desteği yok
Mi box ses ayarlarında PCM ve S/PDIF seçeneklerini tek tek seçerseniz dinlediğinizde fark edeceksiniz ki iki farklı ses alıyorsunuz
Anladım ki doğru seçenek S/PDIF
Artık Netflix ses seçeneklerinde 5.1 seçilebiliyor ve sonuç harika.

Oyla:

Ahmetcandan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi box s 4k
Konular
0
Mi box 5.1 sorround olarak biliyorum ama bağlantıları yaptığım halde gerçek ses alamıyorum ve Netflix de 5.1 ikonu çıkmıyor. Örnek videolar da alanlar olmuş. Bu konuda yardımcı olacak varmı
Device Preferences/Sound/Digital Audio Format/ menüsünden S/PDIF'nin seçili olması lazım.

Mi Box S 4k kullanıyorum. Hdmi üzerinden surround ses veriyor mu bilmiyorum ama kendi S/pdif üzerinden surround ses çıkışı alabilirsin. Ben 5.1 ses sistemime bu şekilde bağladım ve kullanıyorum. Netfilix'de 5.1 iconu çıkıyor.

Oyla:

MehmetGürarslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi box s 4k 2.g
Konular
0
Peki dostlar ikinci nesil mi box ta nasıl açılabiliyor bu? Bir türlü yapamadım 5.1 ses almayı. (İlk mi box ta alabiliyordum)

Oyla:

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Oyla:

MehmetGürarslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi box s 4k 2.g
Konular
0
Merhabalar, ilk jenerasyon mi box'u dark marka 4 giriş 2 çıkış matrix hdmi çoklayıcıya taktım, bu çoklayıcının yanında bir de optik çıkış var. Ses ayarlarından sp/dip seçtim ve netflixte 5.1 ikonu göründü. (aslında dark çoklayıcıyı tamkadan da sf/dif ayarını açınca netflixte 5.1 görünmüştü) sesi bu şekilde optik kablo ile dark tan sisteme bağlayınca otomatik receiver dolby digital olarak görüyor. Hatta vlc player ile lolalde bulunan DTS sesli videoların seslerini de çözüyor. Ne varki 2. nesil mi box ta ben de 5.1 sesi alamaz oldum bu sistemle. Bilen de çıkmadı henüz. Keza tv+ pro 'da da sp/dif ayarı var ancak 5.1 ikon onda da çıkmıyor. Sadece mi box ilk jenerasyon başardı bunu.

Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
tv ve ses sisteminiz hdmi arc destekli ise sorun yaşamamanız gerekir. ses mibox'tan tv aracılığıyla giderse 5.1 ses alabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt