Yardım Mi box s 4k Netflix 5.1 ikonu

Gençlerbirliği1923

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
2
Mi box 5.1 sorround olarak biliyorum ama bağlantıları yaptığım halde gerçek ses alamıyorum ve Netflix de 5.1 ikonu çıkmıyor. Örnek videolar da alanlar olmuş. Bu konuda yardımcı olacak varmı

mustafagokhankarabulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gokhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
17
Ses sistemin (Dolby Digital plus 5.1) kodeğini destekliyorsa 5.1 ses alırsın ve yazı otomatik olarak çıkar. Ayrıca bu kodek ses sisteminde olsa bile mi box cihazın ses sistemine optik kablo ile bağlıysa çalışmaz sadece hdmi çıkış üzerinden çalışır. mİ box hdmi çıkışından ses sistemine hdmi kablo ile bağlayıp ses sistemininin hdmi out çıkışından tv'ye bağlaman gerekir.

Oyla:

Gençlerbirliği1923

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
2
Ses sistemin (Dolby Digital plus 5.1) kodeğini destekliyorsa 5.1 ses alırsın ve yazı otomatik olarak çıkar. Ayrıca bu kodek ses sisteminde olsa bile mi box cihazın ses sistemine optik kablo ile bağlıysa çalışmaz sadece hdmi çıkış üzerinden çalışır. mİ box hdmi çıkışından ses sistemine hdmi kablo ile bağlayıp ses sistemininin hdmi out çıkışından tv'ye bağlaman gerekir.
Ses sistemim de Sadece tek hdmı var o da hdmı out. Başka bir çözüm varmı Peki

Oyla:

mustafagokhankarabulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gokhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
17
Ses sistemim de Sadece tek hdmı var o da hdmı out. Başka bir çözüm varmı Peki

Malesef yok. Ses sistemini değiştirmen gerekir. Alacağın ses sisteminin Dolby digital plus codeğini desteklediğine dikkat et
Şunuda belirteyim Bluray dahil ses sistemi alacaksan dikkat et bu sistemlerde Dolby digital plus codeği sadece Bluray oynatırken çalışıyor. Dış kaynaktan gelen
seslerde bu codek çalışmıyor. Blurayli ses sistemi olan birçok kişi ses sisteminin Dolby digital plus desteklediğini fakat netflix'ten 5.1 ses alamadığını söylüyor sebebi budur. Piyasada rahat bulabileceğin sistemler genelde soundbarlar olur veya avr sistemler.fiyat olarak biraz pahalıdırlar. İkinci elde tercih edebilirsin.

Bir kaç Dolby digital Plus destekli soundbar linki bırakıyorum.

Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
HDMI ile TV'ye bağlıdır zaten, optik kablo ile de TV'den ses sistemine bağlantı yaparsanız 5.1 alabilirsiniz. Ben bu tarif ettiğim şekilde kullanıyorum.

Oyla:

Gençlerbirliği1923

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
2
Malesef yok. Ses sistemini değiştirmen gerekir. Alacağın ses sisteminin Dolby digital plus codeğini desteklediğine dikkat et
Şunuda belirteyim Bluray dahil ses sistemi alacaksan dikkat et bu sistemlerde Dolby digital plus codeği sadece Bluray oynatırken çalışıyor. Dış kaynaktan gelen
seslerde bu codek çalışmıyor. Blurayli ses sistemi olan birçok kişi ses sisteminin Dolby digital plus desteklediğini fakat netflix'ten 5.1 ses alamadığını söylüyor sebebi budur. Piyasada rahat bulabileceğin sistemler genelde soundbarlar olur veya avr sistemler.fiyat olarak biraz pahalıdırlar. İkinci elde tercih edebilirsin.

Bir kaç Dolby digital Plus destekli soundbar linki bırakıyorum.

Çok teşekkür ederim hocam ilginiz için. Bu şekilde kullanırım artık.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

HDMI ile TV'ye bağlıdır zaten, optik kablo ile de TV'den ses sistemine bağlantı yaparsanız 5.1 alabilirsiniz. Ben bu tarif ettiğim şekilde kullanıyorum.
Ben de aynı şekilde kullanıyorum ama gerçek 5.1 gelmiyor ve Netflix de 5.1 seçeneği Yok. Örneğin Xbox 360 var onda ses sistemine bağlandığım da 5.1 seçeneği oluyor. Sizin ki nasıl Peki hocam

Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
TV veya Mi-Box ses çıkış ayarlarında sorun vardır. Bende epey bir süre 2.1 kullandım, ama şimdi gerçek 5.1 alıyorum sesi.

Oyla:
Üst Alt