Yardım Mi Box FPS -Görüntü Akıcılığı- Sorunu

cptuet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
UET
Cihazım
Mi Box S 4K
Konular
1
Herkese merhabalar,
Yaklaşık 2 aydır Mi box kullanıyorum.Son 1 aydır IPTV 'de izlediğim kanallarda ara sıra FPS sorunu yaşıyorum.Yayınlar akıcı değil.Yani özetle bir oyunu bilgisayarda oynarsınız ve bilgisayar ısınınca yavaş yavaş fps düşer kasmaya başlar aynen öyle..Sanki arka planda 100lerce uygulama açıkmışta cihazı zorluyormuş gibi..Bu sorunu sadece IPTV'de yaşıyorum.Sorun IPTV sağlayıcı kaynaklı değil başka tvlerde ya da pcde gayet akıcı çünkü. Bu arada internet hızım 50 mbps ve wifi ile bağlanıyorum.

Sorunu 1 aydır çözemedim..Sıfırla,hard reset..hepsini yaptım.Tek yapmadığım şey kablo ile bağlantı yapmak..Acaba sorun yazılım kaynaklı mı? ona göre iade edip yenisini alacağım.Aynı sorunu daha önce yaşayan ya da bilip yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim...

atilturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail türk
Cihazım
mi6
Konular
0
Bende aynı sorunu Netflix izlerken yaşıyorum. Cihazın konfigürasyonu yeterli değil. Bir süre sonra artık tıkanıyor. O yüzden ilk açtığımda yeniden başlatıyorum. O şekilde sorun ortadan kalkıyor.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cptuet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
UET
Cihazım
Mi Box S 4K
Konular
1
Bende aynı sorunu Netflix izlerken yaşıyorum. Cihazın konfigürasyonu yeterli değil. Bir süre sonra artık tıkanıyor. O yüzden ilk açtığımda yeniden başlatıyorum. O şekilde sorun ortadan kalkıyor.

kablo ile mi bağlısınız ?
Ben bir yetkili ile görüştüm,net hızınızın ne kadar yüksek olduğu önemli değil,kablo ile bağlanırsanız sorun ortadan kalkar dedi. Bugün deneyeceğim bakalım USB adaptör ile

atilturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail türk
Cihazım
mi6
Konular
0
Kablo ile nasıl bağlanacak siniz. USB çevirici ile mi?

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Ben Mi Box'ı internete USB adaptör ile ethernet aracılığı ile bağladım. IP TV yayınlarında internet bağlantı kalitesi anlamında hiç sorun yaşamıyorum. tavsiye ederim.

Düzenleme : Kullandığım USB Dönüştürücü bu : Ben bu ürünü 2017 yılında PC'de kullanmak için almıştım, şimdi Mi Box'ta kullanıyorum ve full hız internet alabiliyorum ancak aynı ürünü bi arkadaşım Mi Box'ta kullanmak istediği için sipariş ettim ama gelen ürün birebir aynısı olmamasına rağmen hız 6mpbs'yi geçmiyor.

Konudan bağımsız ben de şöyle bir sorun yaşıyorum, IP TV'den açtığım yayınlarda beyaz alanlar parlama yapıyor ve katman katman beyazlıklar görünüyo, çok çirkin bi görüntü oluşuyor. Önce bunu yayından kaynaklı zannettim, TV'ye ( LG ) IPtv uygulaması yükleyip ordan aynı yayını açtığımda bu parlamanın olmadığı gördüm. HDMI kablo kalitesi yetersiz diye düşündüğüm için ndan aldım, ama bunda da durum aynı. Ne yapacağımı bilmiyorum, şimdi çektim fişini direkt olarak TV'den izliyorum ama TV'deki IPTV uygulamasında kategorileştirme olmadığı için izlemek istediğim yayınları bulmak çok zor oluyo. Var mı konuyla ilgili öneriniz :)

atilturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail türk
Cihazım
mi6
Konular
0
IPTV ya hangi programla izliyorsunuz?

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
IPTV ya hangi programla izliyorsunuz?

Hocam, bana sorduysanız IPTV hizmetini aldığım firmanın kendi uygulaması üzerinden izliyorum. Ama sorunun uygulama yada yayın kaynaklı olmadığını düşünüyorum çünkü Smart Youtube uygulaması ile açtığım yayınlarda da benzer durumları yaşıyorum.

Önemi var mı bilmiyorum ama TV tam modeli :
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cptuet hocam kusura bakma, senin konunu biraz baltalamış gibi oldum.

Farklı HDMI kablosu ile denedin mi? HDMI kablosunun pinlerinden deforme olan oldu ise görüntüde performans kaybı yaşanıyor olabilir. Deformasyon kablonun içinde de olabilir, gözle görülmeyebilir yani.

atilturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail türk
Cihazım
mi6
Konular
0
Ben Xciptv uygulaması ile izliyorum hiçbir sorun yaşamıyorum.

cptuet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
UET
Cihazım
Mi Box S 4K
Konular
1
Hocam, bana sorduysanız IPTV hizmetini aldığım firmanın kendi uygulaması üzerinden izliyorum. Ama sorunun uygulama yada yayın kaynaklı olmadığını düşünüyorum çünkü Smart Youtube uygulaması ile açtığım yayınlarda da benzer durumları yaşıyorum.

Önemi var mı bilmiyorum ama TV tam modeli :
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cptuet hocam kusura bakma, senin konunu biraz baltalamış gibi oldum.

Farklı HDMI kablosu ile denedin mi? HDMI kablosunun pinlerinden deforme olan oldu ise görüntüde performans kaybı yaşanıyor olabilir. Deformasyon kablonun içinde de olabilir, gözle görülmeyebilir yani.
denedim fakat düzelmedi,bir arkadaş kablo ile bağlantı yaparsam düzeleceğini söyledi dediğim gibi ilk işim kablo ile denemek olacak.Düzelmez ise geri iade edeceğim yazılımsal bir sorun var diye.

ufuk9999

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ufuk arslan
Cihazım
mi box s
Konular
0
denedim fakat düzelmedi,bir arkadaş kablo ile bağlantı yaparsam düzeleceğini söyledi dediğim gibi ilk işim kablo ile denemek olacak.Düzelmez ise geri iade edeceğim yazılımsal bir sorun var diye.
aynı sorun bende de var.beyaz larda patlama ve mavileşme oluyor.insan yüzleri de pembeleşme oluyor.ne yaptıysam çözemedim.aynı yayınlar tv nin kendi iptv sinde olmuyor.

Üst Alt