Soru Mi bank 2 versiyon 2 sarj sorunu

kemal41tr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kemal
Cihazım
mi6
Konular
3
Mi bank 2 cihazim 2 disten baska sarj oluyor baska olan varmi bu durumu yasayan yada yardimci olabilecek

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fahrikavrar2

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi 5
Konular
0
Hocam muhtemelen voltaj değişimi pil hücrelerine zarar vermiştir şoklama işlemi normale çevirebilir ama benim tam olarak bilmediğim bir konu

Bence de voltaj ve akım farklılığından dolayı olabilir. Belki de ışıklar yanmış dahi olabilir. Mi 6'nın batarya kapasitesini bilmiyorum ama powerbank kaç mahlık? şarj esnasında telefonu kullanıyor iseniz bir yandan powerbank sarj ederken bir yandan da telefon enerji tüketeceği için powerbank daha çabuk bitiyor olabilir. Ama dediğim gibi ışıklar yanmış büyük ihtimal.

Oyla:

kemal41tr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kemal
Cihazım
mi6
Konular
3
İsiklar calisiyo kablo degistirdim bekliyorum suan 2 dis yine sabaha kadar birakicam
Bence de voltaj ve akım farklılığından dolayı olabilir. Belki de ışıklar yanmış dahi olabilir. Mi 6'nın batarya kapasitesini bilmiyorum ama powerbank kaç mahlık? şarj esnasında telefonu kullanıyor iseniz bir yandan powerbank sarj ederken bir yandan da telefon enerji tüketeceği için powerbank daha çabuk bitiyor olabilir. Ama dediğim gibi ışıklar yanmış büyük ihtimal.

Oyla:

fahrikavrar2

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi 5
Konular
0
İsiklar calisiyo kablo degistirdim bekliyorum suan 2 dis yine sabaha kadar birakicam

Işıklar ayrı ayrı değil o zaman? Yani tek bir ışık ard arda yanıp sönerek mi gösteriyor doluluk oranını.

Oyla:

kemal41tr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kemal
Cihazım
mi6
Konular
3
Işıklar ayrı ayrı değil o zaman? Yani tek bir ışık ard arda yanıp sönerek mi gösteriyor doluluk oranını.
Tusa bir kere basiyosun hepsi yaniyo sonra kac sarj varsa diyelim 1 dis . 4u yaniyo sonra sirayla 4 3 2 sonuyo 1 kaliyo

Sarja taktiginda ise kac sarj varsa 1 diyel 1 yanip sonuyo dolunca 2 yanip sonuyo 3 yanip sonuyo sonra tam dolunca hepsi yanik bekliyo

Oyla:

fahrikavrar2

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi 5
Konular
0
Tusa bir kere basiyosun hepsi yaniyo sonra kac sarj varsa diyelim 1 dis . 4u yaniyo sonra sirayla 4 3 2 sonuyo 1 kaliyo

Sarja taktiginda ise kac sarj varsa 1 diyel 1 yanip sonuyo dolunca 2 yanip sonuyo 3 yanip sonuyo sonra tam dolunca hepsi yanik bekliyo

Anladım. Peki kaç mahlık batarya 10.000 mi?

Oyla:

kemal41tr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kemal
Cihazım
mi6
Konular
3
Ve suanda tusa basinca hepsi yaniyo isiklarda bir sorun yok

Oyla:

fahrikavrar2

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi 5
Konular
0
Dogrudur. 10.000

MI6 3350 kapasiteye sahipmiş. bu durumda 10.000/3350 = 2.98 eder.
Yani powerbank'iniz telefonunuzu hiiiç kullanmadığınız taktirde en fazla 3 kere fulleyebiliyor telefonunuzu.

Eğer telefon şarjda iken arada sırada kurcalarsanız vb. bu 2 veya 2.5 kere şarja kadar düşer. Ayrıca bataryanın olumsuz koşullardan dolayı yıpranma payını da unutmayalım.

Kısa bir özet belki yardımcı olur.

Oyla:

kemal41tr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kemal
Cihazım
mi6
Konular
3
MI6 3350 kapasiteye sahipmiş. bu durumda 10.000/3350 = 2.98 eder.
Yani powerbank'iniz telefonunuzu hiiiç kullanmadığınız taktirde en fazla 3 kere fulleyebiliyor telefonunuzu.

Eğer telefon şarjda iken arada sırada kurcalarsanız vb. bu 2 veya 2.5 kere şarja kadar düşer. Ayrıca bataryanın olumsuz koşullardan dolayı yıpranma payını da unutmayalım.

Kısa bir özet belki yardımcı olur.
Hesaplama icin tesekkurler bu hesapla ilgili hicbir problemim yok telefon sarjdayken kesinlikle telefonu elime almam prensip geregi sevmiyorum mesaj gelse dahi bakmam aramalara cevap vermem beklemedigim bi arama ise

Problemim power bank tum gece sarjda durmasina ragmen max 2 dis doluyo 2 diste yanip sonuyo sadece

Oyla:

Setry

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Mi 6
Konular
59
Hesaplama icin tesekkurler bu hesapla ilgili hicbir problemim yok telefon sarjdayken kesinlikle telefonu elime almam prensip geregi sevmiyorum mesaj gelse dahi bakmam aramalara cevap vermem beklemedigim bi arama ise

Problemim power bank tum gece sarjda durmasina ragmen max 2 dis doluyo 2 diste yanip sonuyo sadece

Garantiye göndermeyi denediniz mi?
Belki yenisini verirler.

Oyla:
Üst Alt