Yardım Mİ band 6 nfc Ulaşım kartı ekleme

oktay811

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali minik
Cihazım
mi 5s
Konular
2
bu arada kimlik kartı derken personel giriş kartım programı telefona yukledim kartın anahtarınıda kayıt yaptım ama kayıt yaptıgım bilgileri telefonun nfcsine gösteremiyorum bir yolu varmı acaba
Telefonda root varsa bu uygulamaya bakabilirsiniz.

Kimlik kartımı telefondaki NFC görüyor. Fakat kimlik kartı, kredi kartı gibi çipli kartların master key leri olmadan okuma yapamıyor diye uyarı veriyor.

Kredi kartlarında çiplerin yanında bir de NFC de var, temassız ödeme için. O nfc üzerinde kayıtlı veriyi okuyabilirsiniz.

Diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin...

oktay811

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali minik
Cihazım
mi 5s
Konular
2
Şimdi ben kendi kendime bir yol oluşturdum.

Benim ünv kimlik kartımı rahatlıkla okudu dedimya, o kartın okuma-yazma şifresi varsayılan olarak FFFFFFFFFFFF otobüs kartının okuma-yazma şifresi farklı, mi band herhalde bu yüzden otobüs kartımı okuyamadı belki de varsayılan olarak sadece FF..FFFF şifreli olanları okuyordur.

Bende otobüs kartımdaki bilgilerimi alıp öğrenci kartımın üzerine yazdım, şifreleme olarakta FFF...FFF kullandım. Şimde hem otobüs kartım hem ünv kartım birleşmiş oldu :D

Yanlız sorun şu ki; Ünv kartımdaki sektör 0 bilgilerini değiştiremediğim için Otobüs kartımdaki sektör sıfırda yazan müşteri numaramı oraya yazamadım, sektör 5 e yazdım. İnşallah otobüsdeki kart okuyucuları tüm sektörleri okur.

Yarın bir deneme yapacağım, Eğer mi band e yazdırdığım yeni kart(Öğrenci+paso birleşimi) okursa yöntem şöyle olacak;

İnternetten 125khz boş bir rfid kart alıp içerisine FF...FF ile şifreleyip istediğimiz bilgileri miband e geçirebiliriz.

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Telefonda root varsa bu uygulamaya bakabilirsiniz.

Kimlik kartımı telefondaki NFC görüyor. Fakat kimlik kartı, kredi kartı gibi çipli kartların master key leri olmadan okuma yapamıyor diye uyarı veriyor.

Kredi kartlarında çiplerin yanında bir de NFC de var, temassız ödeme için. O nfc üzerinde kayıtlı veriyi okuyabilirsiniz.

Diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin...
Telefonda eoot var ama belirttiğin uygulama 30 lira dışarıdan bulduğum apklar root yetkisi istemiyor açınca ve işlemi yapmıyor mifare ile kartın kodlarını telefona kaydettim ama nfcye gösteremiyorum bide bi yolu varsa o kadar teknik anlatma😂

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Şimdi ben kendi kendime bir yol oluşturdum.

Benim ünv kimlik kartımı rahatlıkla okudu dedimya, o kartın okuma-yazma şifresi varsayılan olarak FFFFFFFFFFFF otobüs kartının okuma-yazma şifresi farklı, mi band herhalde bu yüzden otobüs kartımı okuyamadı belki de varsayılan olarak sadece FF..FFFF şifreli olanları okuyordur.

Bende otobüs kartımdaki bilgilerimi alıp öğrenci kartımın üzerine yazdım, şifreleme olarakta FFF...FFF kullandım. Şimde hem otobüs kartım hem ünv kartım birleşmiş oldu :D

Yanlız sorun şu ki; Ünv kartımdaki sektör 0 bilgilerini değiştiremediğim için Otobüs kartımdaki sektör sıfırda yazan müşteri numaramı oraya yazamadım, sektör 5 e yazdım. İnşallah otobüsdeki kart okuyucuları tüm sektörleri okur.

Yarın bir deneme yapacağım, Eğer mi band e yazdırdığım yeni kart(Öğrenci+paso birleşimi) okursa yöntem şöyle olacak;

İnternetten 125khz boş bir rfid kart alıp içerisine FF...FF ile şifreleyip istediğimiz bilgileri miband e geçirebiliriz.
Hocam denemeler nasıl gidiyor birde uygun fiyata huawei band 4 pro var bunda da aynı şekilde işlem yapabilir miyiz acaba

oktay811

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali minik
Cihazım
mi 5s
Konular
2
Hocam denemeler nasıl gidiyor birde uygun fiyata huawei band 4 pro var bunda da aynı şekilde işlem yapabilir miyiz acaba
Deneme şöyle: Mi band e MiFit uygulaması haricinde başka bir uygulama ile kart ekleyemeiyoruz. Bir de varsayılan ola FF.....FFF anahtarını değiştiremiyoruz. Bunun için sadece sıradan kartları miband e yazabiliyorum. Bina girişlerindeki basgeçler, turnikeler vs ekleyebiliyorum. Eğer varsayılan anahtarı değiştirebilseydim tüm kartlarımı ekliyebilirdim fakat olmuyor maalesef.

Belki Huawei de durum farklı olabilir bilemiyorum, ama mi band te durum anlattığım gibi.

rodmi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Note 10s
Konular
2
Böyle bir şey mümkün değil.
Ulaşım kartları kişiye özel tasarlanır. Mesela sen öğrencisin ve kartın var o zaman Mi Band'a ekle hem sen karttan hem de ben Mi Band'tan ucuza kullanayım. Olur mu? Olmaz.
Bunun için özellikle programlama lazım amatör seviye değil resmi dağıtım olmalı.

SkyMan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
SkyMan
Cihazım
Redmi K30 Pro
Konular
1
Böyle bir şey mümkün değil.
Ulaşım kartları kişiye özel tasarlanır. Mesela sen öğrencisin ve kartın var o zaman Mi Band'a ekle hem sen karttan hem de ben Mi Band'tan ucuza kullanayım. Olur mu? Olmaz.
Bunun için özellikle programlama lazım amatör seviye değil resmi dağıtım olmalı.
Böyle birşey mümkün değilse sizce bunun açıklaması nedir?

rodmi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Note 10s
Konular
2
Böyle birşey mümkün değilse sizce bunun açıklaması nedir?
benim ne yazdığımı anladığınızı zannetmiyorum.
daha açıklayıcı yazayım.

elinde bir ulaşım kartı var. bu kart senin adına tanımlı. bu kart mesela öğrenci kartı. herkes 2 liraya binerken sen 1 liraya binebiliyorsun. bu kartı kullanarak bilekliğini ulaşım kartı haline getiremezsin imkansız olan bu.

sizin verdiğiniz linkte ise; apple pay ödeme yöntemi ile yolculuk kabul edilen toplu taşıma sistemlerinde toplu taşıma sisteminden bağımsız bir ödeme şekli sunulmuş. yani cebinizde apple pay kartı ya da nfc özellikli apple pay ödeme yöntemi var. [bu zaten olan bir şey.] eğer toplu taşıma sistemi bunu kabul ederse ödeme yaparsın. (ama öğrenci indirimli ya da kişiye özel değil sadece normal tarife üzerinden.)

Elimde kredi kartı var ve bunu toplu taşıma bileti yerine kullanıyorum. yapılan şey budur. burada sorulan konu ile alakası yok. Kaldı ki apple pay in geçerli olduğu yerler kısıtlı. Zaten verdiğiniz linlte bu belirtilmiş.
"Not: Apple Pay bazı bölgelerde kullanılamayabilir ve Apple Pay özellikleri bölgeye göre değişiklik gösterebilir."

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Üst Alt