Yardım Mi band 6 aritmi tespiti

sisinasi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan bilgin
Cihazım
mi band 2
Konular
6
Merhabalar, mi band 5 kullanıcısıyım. Saatin aritmi (ritim bozukluğu) tespit özelliği yok. Bu yüzden değiştirmek istiyorum. Mi band 6 da bu özellik mevcut mu? Eğer yoksa öneriniz var mı? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

rodmi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Note 10s
Konular
2
Böyle basit cihazlarla tıbbi tanı konulması doğru bir yöntem değil. Hiç bir cihazın doğrudan bunu yaptığını iddia eder bir reklam yapacağını düşünmüyorum.

sisinasi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan bilgin
Cihazım
mi band 2
Konular
6
Tıbbi tanı konulması farklı bir konu. Ancak sistem gayet basit aslında... Pulse sayımı yaparken ritim aralıklarına bakıcak değişmesi durumunda uyaracak...

rodmi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Note 10s
Konular
2
Teknik basit olsa da kimse bunu yapacak algoritmayı o cihazlara koyup risk almak istemez.
Örnek böyle bir cihaz aldım ve kullanıyorum. Hiç aritmi olmadı ama aritmiden öldüm bayıldım hastanelik oldum. Olmaz değil ya olabilir. Şimdi ne olacak hani aritmiyi buluyordu.
1) insan fizyolojisi karmaşık böyle iddialar hep bir sakınca meydana getirir
2) teknolojik ürünler mükemmel değil yanlış ölçüm yapabilir.

sisinasi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan bilgin
Cihazım
mi band 2
Konular
6
Şu an mi band 5 kullanıyorum. Zaman zaman oturduğum yerde nabzı 120 gösteriyor. Ancak teyit ölçümleri yaparak doğru değerlere yakın değerleri görebiliyoruz. Bu tür cihazlarda nabız sayısınında geçerliliği yok. Ama kullanmaya devam ediyoruz. Bu bilinç ile aritmi de rahatlıkla kullanılabilir.

rodmi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Note 10s
Konular
2
Şu an mi band 5 kullanıyorum. Zaman zaman oturduğum yerde nabzı 120 gösteriyor. Ancak teyit ölçümleri yaparak doğru değerlere yakın değerleri görebiliyoruz. Bu tür cihazlarda nabız sayısınında geçerliliği yok. Ama kullanmaya devam ediyoruz. Bu bilinç ile aritmi de rahatlıkla kullanılabilir.
Herkes aynı bilinçte değil. Türkiye olarak düşünme Avrupa ve Amerika'da insan hayatı değerli. Türkiye'deki gibi değil.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Bu tarz ürünler ile aritmi tespiti yapmak pek mümkün değil, üst mesajlarda bahsedildiği gibi üreticiler sağlık söz konusu olan konulara biraz daha uzak duruyorlar ki, haklılarda. 3-500 ₺ gibi meblağlara satılan cihazlar size tam doğru sonuçlar sunamaz. Aritminiz olduğunu düşünüyorsanız bir kardiyologa görünüp ritm holter cihazı taktırıp daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

sisinasi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan bilgin
Cihazım
mi band 2
Konular
6
İlginiz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

Kawurma

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Honor Play
Konular
0
Merhabalar, mi band 5 kullanıcısıyım. Saatin aritmi (ritim bozukluğu) tespit özelliği yok. Bu yüzden değiştirmek istiyorum. Mi band 6 da bu özellik mevcut mu? Eğer yoksa öneriniz var mı? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
Ben de merak ediyorum

Üst Alt