Soru Mi Band 5 Türkçe karakter sorunu

Altunf

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
İphone 6s
Konular
2
Arkadaşlar çinden çin versiyonlu bir mi band 5 almayı düşünüyorum. Telefonum iphone. Bildiğim kadarıyla Türkçe dil desteği geldi ancak benim sorum şu:
Mi band 5’de gelen bildirimlerde Türkçe karakterlerin (ı,ö,ş,ç,ğ) küçük görünmesi ya da görünmemesi gibi bir sorun var mı?

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Var. Yazılımsal bir hata. Yeni güncellemelerle düzelecektir. Fakat unutmayın onlar büyümeyecek diğerleri küçülecek.

Oyla:

Altunf

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
İphone 6s
Konular
2
Var. Yazılımsal bir hata. Yeni güncellemelerle düzelecektir. Fakat unutmayın onlar büyümeyecek diğerleri küçülecek.
Nasıl yani hocam tüm harfler standart boyuttan küçük mü olacak Türkçe karakterler dahil? Bir de kesin düzelir mi bu sorun, son olarak mi band 4 için aynı soruyu sorsam bilginiz var mıdır?

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Nasıl yani hocam tüm harfler standart boyuttan küçük mü olacak Türkçe karakterler dahil? Bir de kesin düzelir mi bu sorun, son olarak mi band 4 için aynı soruyu sorsam bilginiz var mıdır?
Mi Band 4'de böyle bir sorun olmadı çünkü Türkçe çok geç yayınlandı. Mi Band 5'te tıpkı 4'te olduğu gibi sadece İngilizce ve Çince büyük diğerleri küçük olacak.

Oyla:

Altunf

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
İphone 6s
Konular
2
Mi Band 4'de böyle bir sorun olmadı çünkü Türkçe çok geç yayınlandı. Mi Band 5'te tıpkı 4'te olduğu gibi sadece İngilizce ve Çince büyük diğerleri küçük olacak.
Anladım hocam sağ olun. Sizi de yordum ama dün bir forumda mi band 5’de uzun bir whatsapp mesajı aldığımızda tamamını direkt okuyamadığımızı, bildirimler kısmından girip okumak zorunda olduğumuzu yazmış biri ancak 4’de böyle bir sorun yokmuş. Bu doğru mu? Bir de son soru olarak Türkçe kullandığımızda oluşan bahsettiğimiz harf küçülmesi rahatsız edici seviyede mi yani çok mu küçük harfler ingilizceye göre?

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Anladım hocam sağ olun. Sizi de yordum ama dün bir forumda mi band 5’de uzun bir whatsapp mesajı aldığımızda tamamını direkt okuyamadığımızı, bildirimler kısmından girip okumak zorunda olduğumuzu yazmış biri ancak 4’de böyle bir sorun yokmuş. Bu doğru mu? Bir de son soru olarak Türkçe kullandığımızda oluşan bahsettiğimiz harf küçülmesi rahatsız edici seviyede mi yani çok mu küçük harfler ingilizceye göre?
Şuan ingilizce ve Türkçe karakterleri birarada gördüğünüz için sizin için rahatsız edici seviyede fakat bu sorun düzeldiğinde böyle orantısız ve bu kadar küçük olmayacak. Bildirimler konusu ise Mi Band 4 ile tamamen aynı fakat bildirimler bölümüne girmeden ekranda gösterilen karakter sayısı azaltılmış olabilir ama bu da geri dönüşlere göre artırılacaktır tıpkı Mi band 4te olduğu gibi.

Oyla:

botturgec

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
3
Arkadaşlar ben de farklı bir soru sorayım. Benim cihaza bir türlü Türkçe dil gelmedi. Sanırım Çin versiyonunu kullanıyorum. Telefonda mifit uygulamasına girdiğimde yeni güncelleme görünmüyor. Şuan aygıt sürümü V1.0.2.08. Dil seçeneklerinde Türkçe görünmüyor. Telefon dilini uygula dediğimde kaydedilemedi diyor.

Ne yapmam lazım acaba?

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Arkadaşlar ben de farklı bir soru sorayım. Benim cihaza bir türlü Türkçe dil gelmedi. Sanırım Çin versiyonunu kullanıyorum. Telefonda mifit uygulamasına girdiğimde yeni güncelleme görünmüyor. Şuan aygıt sürümü V1.0.2.08. Dil seçeneklerinde Türkçe görünmüyor. Telefon dilini uygula dediğimde kaydedilemedi diyor.

Ne yapmam lazım acaba?
Cihazınızın sağ yan tarafındaki ve sol yan tarafındaki kod nedir ?

Oyla:
Üst Alt