Mod Mi Band 5 Türkçe Dil - Karakter - Emoji Desteği

Mod Sorunsuz ve Yüklemesi Kolay mı ?

• Sorunsuz

Oy: 6 66,7%
  • Sorunlu

Oy: 0 0,0%
  • Kurulumu Kolay

Oy: 4 44,4%
  • Kurulumu Zor

Oy: 3 33,3%

• Kullanılan toplam oy
    9

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Sürümünüzün tam doğru adı 1.0.1.16 ise şuan o sürüm için dosya yapamam çünkü şuan global için dosyaları paylaşılmış olan sürümler 0.1.0.12-14-16-18. dosyaları yaparken yazılım dosyalarını düzenleyebilmek için internette huami tarafından paylaşılmış olması gerekiyor. huami yeni sürümleri paylaşana kadar maalesef global için en son 0.1.0.18 çin için ise en son 1.0.0.46 sürümü için dosya paylaşabilirim

Niyazi1903

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Niyazi
Cihazım
Mi Not 10 Lite
Konular
0
Merhaba konu için teşekürler fw atıyorum 18 olanı %99 takılıyor bitmiyor fw güncelleme olmadı diyor yüklenmiyor global versiyon sadece dil desteği yüklesem olmamı

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Merhaba konu için teşekürler fw atıyorum 18 olanı %99 takılıyor bitmiyor fw güncelleme olmadı diyor yüklenmiyor global versiyon sadece dil desteği yüklesem olmamı
firmware yüklenemezse yüklemeye zorlamayın firmware hatalı olursa bazen sorun çıkartabilir günlük kullanımda. sadece dil desteği maalesef olmuyor çünkü her sürüme özel dosya hazırlanması gerekiyor bir önceki sürümün dosyası yeni bir sürümde çalışamıyor uyumsuz oluyor.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Yaptığım son durum incelemelerine ve geri bildirimlere dayanarak global için şuan dosyayı geri çekmek zorundayım. Çünkü Huami'nin dosyalarını son paylaştığı firmware ve resource nin cihazın geliştirme aşamasında kullanıldığını tespit ettim. Bu yüzden bu firmware hiçbir kullanıcının cihazında yüklü değil ve yüklemek istesek bile hata verip yüklenmiyor yüklense de hatalarla dolu. Bu yüzden yeni dosyalar paylaşılana kadar global sürüm için mod gelmeyecek. Dileyenler modlu mi fit ya da notify üzerinden dili türkçe seçip test edebilir. test eden varsa bana özel mesaj yoluyla geri bildirimde bulunursa diğer kullanıcılar için de çok iyi olur.

HiLim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HiLim
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
0
Arkadaşlar Merhaba
Yeni çıkan Mi Band 5 cihaza Türkçe Dil Desteği Ekleyecek Dosyayı Paylaşıyorum
!!! Global sürüm için dosyalar geçici olarak kaldırılmıştır !!!

1- Öncelikle aşağıda vermiş olduğum linkteki dosyayı indirip telefonun hafızasına atıyoruz.
2-Aygıt yazılım sürümünüz son sürüm ise firmware yüklemenize gerek yoktur.
3-Aygıt sürümünüz son sürüm değilse firmware dosyasını yükleyin.
4-Yükleme esnasında notify uygulamasını ve telefon bluetoothunu kesinlikle kapatmayın.
4- Mi Fit programımıza girip Senkron işleminin tamamlanmasını bekliyoruz. Bittikten sonra arka planda açık kalsın.
5- Sonrasında uygulamasını PlayStore'den indiriyoruz.
6- Notify & Fitness for Mi Band uygulamasına giriyoruz ve senkron için gerekli izinleri sağlıyoruz.
7- Sonrasında Ayarlar sekmesine giriyoruz, Buradan da Araçlar bölümüne giriyoruz.
8- Mi Band Ürün Bilgisini Güncelleyin seçeneğine giriyoruz.
9-Aygıt sürümünüz son sürüm değilse dosya seçin butonuna tıklayıp vermiş olduğum font dosyasını, yazılım sürümü uygun değilse fw dosyasını yüklüyoruz.
10- Sonra Dosya Seçin butonuna tıklayıp size vermiş olduğum tr mod dosyasını seçiyoruz ve güncelleme işlemine başlıyoruz.
11- Bu işlem biraz uzun sürebilir telaşlanmayın.
12- Bileklik ekranında Güncelleniyor... yazısı kaybolana kadar kesinlikle hiç bir işlem yapmayın!!!
13-Sonra aynı yöntemle font dosyasını yüklüyoruz.
14- Sonra hiçbir işlem yapmadan telefondan Resmi Mi Fit silip yerine buradaki Mi Fit (beta olmayan 4.3.1 sürümü) indirip silmeden önce nasıl girdiysek aynı hesapla giriyoruz.
13- Sonra Profil>Mi Band 5>Gelişmiş Ayarlar>Dil'e Zorla özelliğini açıp Türkçe seçip verileri senkronize ediyoruz.
1- App Store'dan Mi Fit'i indirin ve Mi Band 5i bağlayın ve bağlı kalsın.
2- App Store'dan indirin ve kurun.
3- AmazTools'dan sağ alttaki 3 noktaya basın "New Connection" seçin burdan mi band 5i seçip eşleştirin.
4- Tekrar sağ alttaki 3 noktaya basın ve "install custom file" seçin.
5-Aygıt sürümünüz son sürüm değilse verdiğim font dosyasını seçin ve install diyin.
6-Yazılım sürümünüz aynı değilse fw dosyasını seçin ve install diyin.
6-Verdiğim yazılım sürümünüz için olan tr mod dosyasını seçin ve install diyin.
7-Aynı yöntemle font dosyasını da yükleyin
8- Sağ alttaki 3 nokta "more" basın ve "watch langague"dan Türkçe dilini seçin.
Arkadaşlar linkler bölümünden hangi dosyayı seçeceğinizi bilmiyorsanız buradaki anlatımdan öğrenebilirsiniz.
1-Mi Fit uygulamasını açın.
2- Alt taraftaki profile girin.
3-Sonra Mi Band 5'e girin.
4-En altta aygıt yazılım sürümünüzü göreceksiniz.
5-Linkler bölümünden bu kod ile aynı olan dosyayı seçin.
TR Karakter ve Emoji Desteği (Tüm Versiyon ve Yazılımlar için Uyumlu) :
Yapılan işlem sonucu oluşan sorunlardan ben ve miuiturkiye.net sorumlu tutulamaz
Ustam aynen tarif ettiğin şekilde yüklemeye çalıştım fakat olmuyor %99'da kalıyor bilmiyorum başka çözümü varmı?

asilbaba

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asil
Cihazım
i9300
Konular
0
Yaptığım son durum incelemelerine ve geri bildirimlere dayanarak global için şuan dosyayı geri çekmek zorundayım. Çünkü Huami'nin dosyalarını son paylaştığı firmware ve resource nin cihazın geliştirme aşamasında kullanıldığını tespit ettim. Bu yüzden bu firmware hiçbir kullanıcının cihazında yüklü değil ve yüklemek istesek bile hata verip yüklenmiyor yüklense de hatalarla dolu. Bu yüzden yeni dosyalar paylaşılana kadar global sürüm için mod gelmeyecek. Dileyenler modlu mi fit ya da notify üzerinden dili türkçe seçip test edebilir. test eden varsa bana özel mesaj yoluyla geri bildirimde bulunursa diğer kullanıcılar için de çok iyi olur.

peki 3 nolu dosya nasıl çalışıyor? Ona emoji güncellemesi yapabilir misiniz?

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
peki 3 nolu dosya nasıl çalışıyor? Ona emoji güncellemesi yapabilir misiniz?
Şuan konuda sadece emoji fontu var dosyayı şuan yeniliyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hatalı emoji font dosyası güncellenmiştir yeni dosya test edildi stabil çalışıyor

Üst Alt