Soru Mi band 5 nfc için çin hesabı

resatozdemir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
reşat
Cihazım
iphone 11
Konular
1
Merhabalar,

Meşhur çin sitesi üzerinden nfc versiyonlu mi band 5 aldım ve nfc özelliği olan erişim kartı ve toplu taşıma kartı seçeneklerini kullanmak istediğim zaman bana bir çin hesabı açmamı ve bu hesap üzerinden bağlanmamı söylüyor. Çeşitli sitelerden sahte çin numarası bularak hesap açtım fakat sonuç aynı.

Bunun sadece hesapla değil ayrıca telefonun konumu vs ile alakası olabir mi ? Bilen birisivarsa yardımcı olursa sevinirim.

eemmfatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
samsung
Konular
9
Bende aldım AliExpress den Mi band 5 nfc modeli. Geek doing sitesinden takip ettim yorumları. Ve Türkçeye çevirdim. Alipayı kurdum. Barkodu okutup tanımlattım. Sanal kartlarımı Alipay uygulamasına ekledim. Yuan cinsinden para tanımlaması yapılıyor. Icbc bank ta hesap açtım. Uğraşıyorum ama kimlik bilgisi doğrulamasında pasaport numaranızı istiyor. Wechat üyeliğimde var. İnternetten araştırdım. İşbankası fiziki post cihazlarında alipay I kullandırma başlamış. Wechat pay da İstanbul havaalanında kullanılmaya başlanmış. Çinin sanal bankacılık ödeme sistemi ilk Ruslar ile başlamış mi band 4 nfc de kullanıyorlar. Avrupa ile birlikte Türkiye yede yayılımı konusunda internet te yazılar okudum.
icbc bankta hesap açma işleminin nasıl yaptınız hocam. Bir de kurulum işlemini biraz ayrınıtlı anlatabilir misiniz hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende aldım AliExpress den Mi band 5 nfc modeli. Geek doing sitesinden takip ettim yorumları. Ve Türkçeye çevirdim. Alipayı kurdum. Barkodu okutup tanımlattım. Sanal kartlarımı Alipay uygulamasına ekledim. Yuan cinsinden para tanımlaması yapılıyor. Icbc bank ta hesap açtım. Uğraşıyorum ama kimlik bilgisi doğrulamasında pasaport numaranızı istiyor. Wechat üyeliğimde var. İnternetten araştırdım. İşbankası fiziki post cihazlarında alipay I kullandırma başlamış. Wechat pay da İstanbul havaalanında kullanılmaya başlanmış. Çinin sanal bankacılık ödeme sistemi ilk Ruslar ile başlamış mi band 4 nfc de kullanıyorlar. Avrupa ile birlikte Türkiye yede yayılımı konusunda internet te yazılar okudum.
Mi hesabını tekrar kurup çin bölgesini falan mı seçmek lazım acaba?

Oyla:

ercantarum

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Note8
Konular
0
icbc bankta hesap açma işleminin nasıl yaptınız hocam. Bir de kurulum işlemini biraz ayrınıtlı anlatabilir misiniz hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi hesabını tekrar kurup çin bölgesini falan mı seçmek lazım acaba?

ICBC Bankasına gidip banka görevlisine hesap açmak istiyorum dedim hesap açtılar.

Mi hesabı Bölge Türkiye seçili. Ama önceki yazımda belirttiğim gibi kimlik doğrulaması için pasaport kimlik numarası istiyor. Çin ana karası dışından kullanıldığı için yada bir başka deyişle Çin vatandaşı olmadığın için. Kartlar sanal kredi kartları. Alipay uygulamasına tanımlattım.Önemli olan kartları bilekliğe entegre etmek nfc bağlantısı ve internet ile. YouTube Ruslar ın videolarını izledim. Bilekliğin içinde tanımlı kartlar. Önemli olan bir diğer konu altyapı. Yani Bankacılık altyapısı. Bu Çin sanal ödeme sistemleri Alipay, Wechat pay ve benzeri ödeme sistemlerinin Türkiye bankacılık sistemi alt yapısını desteklemesi lazım. Araştırmalarımda İnnial kartla Alipay ın anlaştığı ve İşbankası nın Alipay konusunda anlaştığı. Tabi bunu Ülkemize gelen Çin vatandaşları kullanabildiği gibi bizlerde kullanabilirmiyiz bunuda araştırmak lazım. Bi arkadaş da Hepsiburada dan yorumlar kısmından alıntı yapmış. Bende okudum o yorumu. Olabilir. Bileklik ile aslında ödeme yapılabilir. Nfc modelinin içinde menude Alipay diye bir kısım var. Orda QR kod var. Ben o kodu Alipay uygulamasına telefonumun kamerasını tutarak tanımlattım. İki ayrı barkod oluştu. Ödemeye hazır. Fakat dediğim gibi altyapı olan bir ödeme noktasında Bilekliğin QR kodunu okutarak yapabiliriz. Bu bahsettiğim Alipay ödemesi. Nasıl Starbucks da kahve alırken telefon daki QR kodu okuturuz. Aynen bu şekilde. Diğer ödeme sistemi de bilekliğe kartları tanımlatırsak. Ben henüz bilekliğe tanıtamadım

Oyla:

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
hocam mi 5 nfc varda türkçe nasıl yapabiliriz yardımcı olabilir misiniz

Oyla:
Üst Alt