Soru Mı band 5 Gittigidiyor'dan alınır mı ?

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Merhaba,
GittiGidiyor üzerinden bir satıcı 270 TL fiyatında mi band 5 satıyor. Global ve Xiaomi Türkiye garantili olduğunu söyledi. Güvenilir midir sizce alınır mı ? Daha sonra garanti işlemlerinde sorun çıkar mı ?
Mı band 5 SpO2 ölçümü yapıyor mu kullananlar cevap verebilir mi ?

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
SpO2 ölçümü haberi tam bir yanlış anlaşılma oldu, SpO2 ölçecek olan cihazın mi band 5 değil, York kod adlı Amazfit Band 6 olduğu anlaşılmış.

NFC olan sürümlerde çin'e özel olduğu için diğer ülkelerde güvensiz sayılıyor dolayısıyla desteklenmeyen bir nfc ile hangi bankadan ödeme yapacaksınız ki ? Belki ilerde özel bir global nfc sürümü çıkabilir.
Desteklediğini ama kapalı olduğunu söylemişlerdi. Bahsettiğiniz model satışa çıkar mı ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gelse de yerli bankalar destekli uygulama sunacak mı ?
Belirttiğim sitede görünce şaşırdım o yüzden sordum.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Desteklediğini ama kapalı olduğunu söylemişlerdi. Bahsettiğiniz model satışa çıkar mı ?

Belirttiğim sitede görünce şaşırdım o yüzden sordum.

Çıkar mı, çıkmaz mı bilemiyorum hocam var sayım sadece. Xiaomi'nin ne yapacağından kendinin bile haberi yok. :Dhaha--

Bir ara mi band 4 de rusya ya özel MasterCard destekli sürümler çıktığı söylenmişti belki band 5'inde globale özel bir modeli çıkar mı diye varsayım sadece.

Oyla:

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Çıkar mı, çıkmaz mı bilemiyorum hocam var sayım sadece. Xiaomi'nin ne yapacağından kendinin bile haberi yok. :Dhaha--

Bir ara mi band 4 de rusya ya özel MasterCard destekli sürümler çıktığı söylenmişti belki band 5'inde globale özel bir modeli çıkar mı diye varsayım sadece.
Bugün alıp 1 ay sonra yeni modeli çıkar mı düşüncesine girdim o yüzden soruyorum :D. İndirim kullanmam içinde son gün bugün 235 TL gibi bir fiyata düşecek bu bileklik için uygun mu ?

Band 5 özelliğine ve o fiyatlarda akıllı saat olsa ilk tercihim o olacak ama maalesef yok bileklik en iyi seçenek gibi duruyor.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Bugün alıp 1 ay sonra yeni modeli çıkar mı düşüncesine girdim o yüzden soruyorum :D. İndirim kullanmam içinde son gün bugün 235 TL gibi bir fiyata düşecek bu bileklik için uygun mu ?

Band 5 özelliğine ve o fiyatlarda akıllı saat olsa ilk tercihim o olacak ama maalesef yok bileklik en iyi seçenek gibi duruyor.

Çok bir beklentiye girmezsen, band 5 ile mutlu olursun hocam bence, giriş seviyesi bir cihaz bu paralarada saat alırsan parayı çöpe atmış olursun.

Ben hayatım boyunca uzun süre hiç saat, yüzük gibi aksesuarlar kullanmadım biraz işminde etkisi vardı gerçi ama şimdi band 5' i hiç çıkarmıyorum duşta bile kolumda. Bildirimlerimi görüyorum, saat olarak kullanıyorum birde hiç merak etmesemde adımlarımı ve nabız seviyemi görüyorum hepsi bu. Bu paraya zaten başka seçenek yok gibi illaki alacaksan band 5 al derim. Ama seninde dediğin gibi iki ay sonra başka modeli çıkar mı dersen çıkada bilir fakat bu şekilde düşünürsek hiç bir şey alamayız herşeyin bir kaç ay sonra bir üstü çıkıyor.

Oyla:

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Eskiden GG den yana şikayette serzenişte bulunanlara inanmazdım abartıyorlar derdim. Başıma gelince anladım. Gittigidiyordan bir şey aldığınızda eğer bir sorun olursa GG hiçbir şekilde oralı olmuyor. Ürün size teslim edildikten sonra yapacakları bir şey yokmuş. Biz aracıyız gidin sorununuzu siz halledin dediler. Kazananlar kulübüne girecek kadar alışverişim var. Bir kez sorun yaşadım hiçbir şekilde ilgilenmediler muhatap bile almadılar. Üstelik satış yasa dışıydı, bölünmüş lisans satışıydı.

HB ve N11 dede iadelerim oldu. N11 deki satıcı kıvırmaya başlayınca N11 devreye girip şak diye çözdü. HB hiç sorun çıkarmadı. GG pişman etti. 5-10 TL için sıkıntıya girmeyin. Burda birçok konu var band4 aldım ekran gitti bozuldu vs. Muhatabınız olsun. 5-10 TL huzurunuzdan kıymetli değil.
En çok kullandığım alışveriş sitesi Hepsiburada. İndirim uygulayabileceğim için Gittigidiyor'a yönlendim. Belirttiğim satıcı Türkiye garantili olduğunu söylemiş ve konunun ilk başlarında MIUI Türkiye market ile cepport aynıymış öyle söylediler.

Çok bir beklentiye girmezsen, band 5 ile mutlu olursun hocam bence, giriş seviyesi bir cihaz bu paralarada saat alırsan parayı çöpe atmış olursun.

Ben hayatım boyunca uzun süre hiç saat, yüzük gibi aksesuarlar kullanmadım biraz işminde etkisi vardı gerçi ama şimdi band 5' i hiç çıkarmıyorum duşta bile kolumda. Bildirimlerimi görüyorum, saat olarak kullanıyorum birde hiç merak etmesemde adımlarımı ve nabız seviyemi görüyorum hepsi bu. Bu paraya zaten başka seçenek yok gibi illaki alacaksan band 5 al derim. Ama seninde dediğin gibi iki ay sonra başka modeli çıkar mı dersen çıkada bilir fakat bu şekilde düşünürsek hiç bir şey alamayız herşeyin bir kaç ay sonra bir üstü çıkıyor.
Haklısınız fikriniz için teşekkür ederim. Saat olsaydı o fiyata ve özelliklere hiç düşünmezdim bile. Mı band 5 üzmez umarım :D

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
York yazılım isimli cihaz mi band 5 global versiyonudur. York adını yalnızca mi band 5 gloval taşımaktadır. Cihaz donanımsal olarak SpO2 desteklemektedir fakat özellik yazılımda kapalıdır mod ile vs. açılamaz.
NFC ise cihazda bulunsa bile kendi bir ödeme altyapısı yoktur. Google pay ve alipay kullanmaktadır. Google pay ülkemizde nfc ödemelerinde kullanılmıyor, alipay ise sadece Çin anakarasında kullanılıyorica yani NFC özellikle bir mi band 5 türkiye de pek bir işe yaramaz.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
York yazılım isimli cihaz mi band 5 global versiyonudur. York adını yalnızca mi band 5 gloval taşımaktadır. Cihaz donanımsal olarak SpO2 desteklemektedir fakat özellik yazılımda kapalıdır mod ile vs. açılamaz.
Bu bilginin yanlış anlaşılma olduğu ortaya çıktı hocam. York olan cihaz Amazfit markasıyla çıkacak ama sonuçta xiaomi

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Bu bilginin yanlış anlaşılma olduğu ortaya çıktı hocam. York olan cihaz Amazfit markasıyla çıkacak ama sonuçta xiaomi

York cihaz mi band 5 global versiyon cihazdır. Custom resource, dil modlama işlehlerine mi band 5 global cihaz için Huami tarafından York adıyla paylaşılan yazılımı kullanıyoruz. Başka bir cihaza ait olsa çalışmazdı. Yazılım adına dayanarak konuşuyorum fakat model adı Amazfit York ise bilgim yok.

York adlı yazılım kodlarında SpO2 kodları bulunmaktadır fakat dediğim gibi özellik kapalı

Oyla:
Üst Alt