Yardım Mi Band 3 Kapandı Ve Açılmıyor

denizkatar10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Deniz
Cihazım
p20 lite
Konular
1
Arkadaşlar mi band 3 ümümn şarjı bitti ve kapandı sonra şarj aletine 2 gün sonra taktım ama açılmadı şarj doluyor ibaresi de çıkmadı ekranda yaşkalşık 5 gündür kapalı ne yapmam gerekiyor

AhmetCan 20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Can
Cihazım
Xiaomimimix2
Konular
6
Arkadaşlar mi band 3 ümümn şarjı bitti ve kapandı sonra şarj aletine 2 gün sonra taktım ama açılmadı şarj doluyor ibaresi de çıkmadı ekranda yaşkalşık 5 gündür kapalı ne yapmam gerekiyor
Bende xiaomi amasfit de olmuştu şarj soketi terden oksitleniyor şarj soketini iğne gibi bir şeyle kazı ya da (çoğu kişi nasıl lan diyicek) faber castell in mavi sınav silgisiyle şarj soketini sil

denizkatar10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Deniz
Cihazım
p20 lite
Konular
1
Bende xiaomi amasfit de olmuştu şarj soketi terden oksitleniyor şarj soketini iğne gibi bir şeyle kazı ya da (çoğu kişi nasıl lan diyicek) faber castell in mavi sınav silgisiyle şarj soketini sil
Denedim ama olmadı yine ya

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Şarj yuvasındaki pinler saat üzerindeki noktalara tam temas ediyor mu.? Kullandığınız adaptörü değiştirip başka adaptör ile deneyin. Ve bir süre şarjda kalsın tekrar kontrol edin.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Denedim ama olmadı yine ya
Şarja taktıktan sonra olmuyor diyip hemen söktünüz mü yoksa beklediniz mi
Cihazın şarjı tamamen bittikten sonra şarj ederken tepki alabilmek için 10-15 dk kadar şarjda kalması gerekiyor
Ayrıca hangi batarya kullanan cihaz olursa olsun pil sağlığı ve ömrü için %10-15 değerinin altına inilmemesi tavsiye olunur.

Cipetpet1903

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Iphone 7 pls
Konular
1
Bende de aynısı olmuştu telefonundan bluetooth ile bağlan , bileğini kaldırdığında ekranı göster açıksa kapat , kapalı ise aç düzeliyor . Ben böyle çözdüm , birdaha hiç sorun yaşamadım.

egemenft

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Egemen
Cihazım
Htc M8
Konular
0
Bende de aynısı olmuştu telefonundan bluetooth ile bağlan , bileğini kaldırdığında ekranı göster açıksa kapat , kapalı ise aç düzeliyor . Ben böyle çözdüm , birdaha hiç sorun yaşamadım.

Açılmayan cihaza nasıl bağlandınız acaba merak ettim.

Aynı sorun bende de mevcut cihaz şarj almıyor şu anda konuyu takipteyim.

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Açılmayan cihaza nasıl bağlandınız acaba merak ettim.

Aynı sorun bende de mevcut cihaz şarj almıyor şu anda konuyu takipteyim.

Saatin yan köşe kısmında bulunan iki adet pin zamanla ter ve nemden üzeri film şeridi gibi kaplanır ve iletim sağlamaz. Eğer adaptör ve şarj kablonuz sağlam ise, bu kısımları yumuşak silgi ile temizleyin ve şarj yuvasında aynı sarı renkli ucu sivri pinlerden olur. Bu şarj aparatının içindeki pinler içeri gömük değil ve sağlam ise ve iyi bir adaptör ile mi bandi uzun süre şarjda bırakın şarj olacaktır.

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Çoğunluğun dediği gibi bandi şarjda uzun süre tutup bekleyin tak diye şarja takar takmaz açılmaz. Şarj girişinin oksitlenme olayı ise evet amazfitlerde deriyle temas olduğu için olabilir ama mi band 3 lerin şarj kısmı bilekliğin silikonu içinde kalıyor teriniz oraya kadar sızmaz. Ve de son olarak bandinizi herhangi bir telefon adaptörü değil PC usb girişinden şarj edin. Band için en düşük akım en iyi şarj yöntemidir yüksek akımlarda şarj ederseniz batarya zarar görür.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Mi band 2 de başıma gelmişti. Şarj kablosunu içindeki ve cihazdaki pinleri kolonya ile temizleyince şarj olmaya başlamıştı.

Üst Alt