Yardım Mi A3 vs Redmi Note 8

Hangisini almalıyım?

• Redmi Note 8

Oy: 7 63,6%
  • Mi A3

Oy: 4 36,4%

• Kullanılan toplam oy
    11

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Merhabalar yeni telefon almayı düşünüyorum. Fakat bu iki cihaz arasında kaldım ikisi de birbirini tamamlıyor..

A3 POZİTİF YÖNLERİ
Başta amoled+ olması, parmak izinin ekrana gömülü olması vb etkenler note8 alma diyor..

RN8 POZİTİF YÖNLERİ
Başta TASARIMI, makro kamerası(çok gerekli olmasa gerek), miui arayüz desteği alması
Kamerasının A3e göre karşılaştırmalarda daha iyi olması

A3 NEGATİF YÖNLERİ
Arka kapak tasarımının kötü olması (kişiden kişiye göre değişir ancak rn8in tasarımı çok daha güzel bence..)
saf android kullanması (miui rom atılır ama ne kadar stabil olur bilmiyorum?)
Rn8e göre kamera karşılaştırmalarinda geride kalması

RN8 NEGATİF YÖNLERİ
IPS LCD ekran kullanması

Sizce hangisini almalıyım? Konuyu zevke bırakırsak tasarım konusunda Rn8i istiyordum amoled ekran, gömülü parmak izi konusunda ise A3ü istiyorum..
Aşırı kararsız kaldım!

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
gömülü parmak izi yavaş açılıyor biraz 1sn geç falan, youtubede inceleme izlerken fark ettim

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Gözünüz kapalı Redmi Note 8 alabilirsiniz :)

talhaturkdogan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Mi Note 3
Konular
12
Dostum selamlar, daha yeni youtube kanalımda inceledim iki cihazıda. Cidden gözün kapalı rn8 almalısın. Ekran çözünürlüğü çok kötü mi a3'te. Amoled olduğuna bakma, rn8 serisinde kullanılan ıps lcd ekranın piksel yoğunluğuda parlaklığı da yüksek.

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Dostum selamlar, daha yeni youtube kanalımda inceledim iki cihazıda. Cidden gözün kapalı rn8 almalısın. Ekran çözünürlüğü çok kötü mi a3'te. Amoled olduğuna bakma, rn8 serisinde kullanılan ıps lcd ekranın piksel yoğunluğuda parlaklığı da yüksek.
IPS ekranlarda bolbol ghostscreen var, amoled ekran çok hoş duruyor, bence gözle farkedilir bir piksel sorunu olmaz hocam, ayrıca amoled renkleri çok doygun, redminote4 kullanıyorum FHD1080x1920 ekran çözünürlüğü var A3 alsam göze çarpan bir bulanıklık olur mu?

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46

Akıncı11

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
Note 8
Konular
0
Merhabalar yeni telefon almayı düşünüyorum. Fakat bu iki cihaz arasında kaldım ikisi de birbirini tamamlıyor..

A3 POZİTİF YÖNLERİ
Başta amoled+ olması, parmak izinin ekrana gömülü olması vb etkenler note8 alma diyor..

RN8 POZİTİF YÖNLERİ
Başta TASARIMI, makro kamerası(çok gerekli olmasa gerek), miui arayüz desteği alması
Kamerasının A3e göre karşılaştırmalarda daha iyi olması

A3 NEGATİF YÖNLERİ
Arka kapak tasarımının kötü olması (kişiden kişiye göre değişir ancak rn8in tasarımı çok daha güzel bence..)
saf android kullanması (miui rom atılır ama ne kadar stabil olur bilmiyorum?)
Rn8e göre kamera karşılaştırmalarinda geride kalması

RN8 NEGATİF YÖNLERİ
IPS LCD ekran kullanması

Sizce hangisini almalıyım? Konuyu zevke bırakırsak tasarım konusunda Rn8i istiyordum amoled ekran, gömülü parmak izi konusunda ise A3ü istiyorum..
Aşırı kararsız kaldım!
Ben note 8 ldım 2 adet klavye sorunlu, vtsapta kamera florasan ışıkta sorunlu. Hindistan rom u yükledim kendi kullandığıma, swift klavye ile biraz daha iyi oldu ama hala a, i ve m hrfi sorun çıkartıyor. Note 8 pro iyi deniyor ama ben casper viaA1 imi özledim. Beğendğim tek şey internet indirme hızı ve dosya ykleme hızı. Bence iy araştırın. Başka kendini lanıtlamış markaşara bakın derim.

Son düzenleme:

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
Ben note 8 ldım 2 adet klavye sorunlu, vtsapta kamera florasan ışıkta sorunlu. Hindistan rom u yükledim kendi kullandığıma, swift klavye ile biraz daha iyi oldu ama hala a, i ve m hrfi sorun çıkartıyor. Note 8 pro iyi deniyor ama ben casper viaA1 imi özledim. Beğendğim tek şey internet indirme hızı ve dosya ykleme hızı. Bence iy araştırın. Başka kendini lanıtlamış markaşara bakın derim.
bu sorunlar bende yok :/ klavyenin titreşimini arttırınca basma hissiyatı artıyor

Üst Alt