Rehber Mi A3 Unbrick rehberi [Android 11]

• Konbuyu başlatan StreX
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 79
  • Görüntüleme 14K

MCGocer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
1
Bu rehber çok işime yaradı. Elinize, emeğinize sağlık. İnternetten orijinal rehberide buldum ve oradan da yardım alarak rom atarken brick olan telefonumu kurtarabildim. Yalnız telefonun arka kapağını çıkarmama gerek kalmadı. Orijinal rehberde 3. adımın A seçeneğinde söylendiği gibi tuş ve kablo kombinasyonlarıyla telefonu EDL moda alabildim. Tekrardan teşekkürler.
NOT: Sahara hatası alan arkadaşlar QFIL de belirtildiği gibi hazırlıkları yaptıktan sonra telefonu EDL moda alırsanız hata ile karşılaşmazsınız sanıyorum. Bende de aynı sorun oluyordu araştırınca çözümü böyle buldum. Her patch yükleme sonrası telefonun kablosunu çıkarıp EDL moda alıp öyle download yapacaksınız.

Erenkorkma

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren Korkmaz
Cihazım
Mi A3
Konular
5
hocam kapağı açtım ama bu kadar küçük tornavida yok acaba edl moda almanın başka yolu yok mu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu rehber çok işime yaradı. Elinize, emeğinize sağlık. İnternetten orijinal rehberide buldum ve oradan da yardım alarak rom atarken brick olan telefonumu kurtarabildim. Yalnız telefonun arka kapağını çıkarmama gerek kalmadı. Orijinal rehberde 3. adımın A seçeneğinde söylendiği gibi tuş ve kablo kombinasyonlarıyla telefonu EDL moda alabildim. Tekrardan teşekkürler.
NOT: Sahara hatası alan arkadaşlar QFIL de belirtildiği gibi hazırlıkları yaptıktan sonra telefonu EDL moda alırsanız hata ile karşılaşmazsınız sanıyorum. Bende de aynı sorun oluyordu araştırınca çözümü böyle buldum. Her patch yükleme sonrası telefonun kablosunu çıkarıp EDL moda alıp öyle download yapacaksınız.
nasıl yaptınız

Son düzenleme:

Erenkorkma

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren Korkmaz
Cihazım
Mi A3
Konular
5
ah sonunda başardım teşekkürler hocam

MCGocer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
1
hocam kapağı açtım ama bu kadar küçük tornavida yok acaba edl moda almanın başka yolu yok mu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

nasıl yaptınız
Hocam kusura bakmayın yeni görebildim umarım çözmüşsünüzdür sorununuzu.

sqrx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
2
Hocam sağolun miflash ta stock rom yüklerken takılıyordu bu yüzden yükleme yapamıyordum bu yöntemle yaptım çok teşekkürler...

winterson3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi note 10 p
Konular
0
Arka kapağı açmadan cihazı brick olmaktan kurtardım. Beni sahara hatasından kurtaran aşamaları yazayım belki okuyan biri görür ve lazım olur.

İlk sayfadaki tüm driverları kurduktan sonra Windows 10 driver sürücü imzalama seçeneğini devre dışı bırakmanız lazım yoksa sahara hatası alırsınız.
Ve ilk dosyayı başarıyla yükledikten sonra yeniden sahara hatası alacaksınız bu sorunu çözmek için de cihazın bağlı olduğu kabloyu söküp, tüm tuşlara aynı anda basıp telefonu açıp kapatacaksınız sonra yeniden bağlayınca 2. dosyayı sahara hatası olmadan yükleyebilirsiniz. Ben böyle tak çıkar tak çıkar 5 tane dosyayı da yükledim. Sonra cihazı güç+ses açma tuşuyla recovery'e aldığımda "Erasing" diyip telefon açıldı.

Redmi note 10 pro kullanıyorum şu an, kesinlikle böyle angaryaları yok. Kolay gelsin herkese.

Ek: Telefonumu brick eden şey Miflashtool'dan orjinal romu kitleyerek atmak istememdi. Sakın miflashtool kullanırken stock rom atayım derken lock and flash yapmayın. İlk önce dosyaları yükleyin sonra elle kitleyin cihazı.

hakankinqqq103

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
xiaomi mi a 3
Konular
0
ilk kuruluşta başarılı oldu ama telefon hala edl moddaydı rawprogram 1 e geçtim sonra dediğniz gibi hepsizi sırayla kurun demişsiniz bu sefer sahara fail hatası verdi anlamadığım ilk kuruluşta başarılı olmasına rağmen açılmadı telefon

hakankinqqq103

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
xiaomi mi a 3
Konular
0
reis allah razı olsun senden 1 yıldır bekleyen telefonu tamir ettim sayende edl modda kalmıştı telefon kaçkere yazılım atmaı denedim olmadı açılmadı sayende telefonu kurtardım sahara fail hatası alanlar telefonu şarja takın falan telefon açılır o sırada edl moda alın tekrar tekrar deneyin patchleri kuramyı falan fail alırsanız qfilli kapatıp tekrar açın telefonu edl moda alıp takın falan tekrar tekrar deneyin hepsini tek tek kurduktan sonra telefon normal şekilde açılacak biraz karışık anlattım ama yapamayan olursa yazabilir bana

Üst Alt