MIUI 12 [Mi A2] Xiaomi EU Beta Rom MIUI 12- 20.5.21 [Pie]

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
**** Güncelleme

Rom :
(Firmware klasörünü silmeyi unutmayın )

Changelog :

DEĞİŞİKLİK 20.5.7

sistem
Düzeltme - Ekrandaki kaydırıcıya dokunarak ses düzeyi değiştirilemiyor
Düzeltme - Ayarlar üzerindeki kaydırıcıyla parlaklık seviyesi değiştirilemiyor

Durum çubuğu
Optimizasyon - Maksimum bildirim simgesi sayısı 3'ten 5'e yükseltildi (geniş çentikli cihazlar hariç)
Düzeltme - Zaman zaman durum çubuğundan kaybolur
Optimizasyon - Takas anahtarı Kontrol merkezi tarafı

Bildirim paneli
Düzelt - Hava durumu bilgileri, bildirimler panelindeki tarihle çakışıyor

Güvenlik
Düzeltme - Temizleyiciyi iki kez çalıştırmanın neden olduğu FC
Düzeltme - Otomatik görevler görünümünde X ve V simgesi karanlık mod etkinleştirildiğinde görünmüyordu
Düzeltme - Çince kelimeler Otomatik görev ayarlarından kaldırıldı

Kamera
Düzeltme - HDR ve AI kamerayı açtıktan sonra fotoğraf çekmeyle ilgili sorunlar [Mi 10 / Pro]

Ayarlar
Düzeltme - "Üst bildirimi genişlet" seçeneği görünmüyordu
Onar - 5G destekli cihazlarda 5G ağı (anahtar yok) ayarlanamıyor
Düzeltme - Basit modunu açmaya çalışırken FC
Düzeltme - "Tam ekran görüntüsü" ayarı eksik (Mi 6 / Mi Note 3)

Sistem başlatıcı
Optimizasyon - "Google Asistan için köşeden hızlıca kaydır" seçeneğini geri yükle (Android 10 cihazları)

Süper duvar kağıdı
Düzeltme - Mars süper duvar kağıdı için konum seçilemiyor

Temalar

Düzeltme - Yazı tipini indirmeye çalışırken Hata 404
Düzeltme - "Süper duvar kağıtları" bazı amiral gemisi cihazlarında mevcut değildir

Mi Mover
Düzeltme - İngilizce / Çince dışındaki diller için çeviri yok

GECİKMELİ CİHAZLAR
- HMNote7, HMNote8, MI10, MI10Pro

Son düzenleme:

sdkgirginn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sadık
Cihazım
mi a2
Konular
2
suan 11 kullanıyorum, kamera sorunu yasamak istemiyorum biraz daha beklesem mi acaba diye düşünmüyor değilim napsam bi akıl verseniz?

dirtydudesp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alpay.t
Cihazım
Mi6
Konular
1
Hocam son güncellemeyi direkt kurmak istiyorum firmware silmeden bunu yapıp kamerası düzelen varmı ben miui 11'in son sürümünü yükledim her denineli yaptım camerafix'i de yükledim ama olmadı yardımcı olabilirmisiniz ?

dirtydudesp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alpay.t
Cihazım
Mi6
Konular
1
Hocam attığınız son güncellemeyi kurdum mi6x olarak kalsın diye öbür dosyaları yüklemedim geçmek isteyenler geçsin camerayı fixlemişler bide bir şey sorucam her güncelleme geldiğinde burdanmı yüklemek zorundayım telefonun kendi sistem güncellemesinden güncelleyemezmiyim ?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam son güncellemeyi direkt kurmak istiyorum firmware silmeden bunu yapıp kamerası düzelen varmı ben miui 11'in son sürümünü yükledim her denineli yaptım camerafix'i de yükledim ama olmadı yardımcı olabilirmisiniz ?

Firmwareyi silmeden yaparsanız cihazınız kalıcı mi6x kalır. Elimde cihaz olmadığı için deneme yapamıyorum ama bir kaç kişi önceki sürümleri üzerine sıfırlama yapmadan MIUI 12 ye geciste kamera çalıştığını belirttiler.

Sanırım kernel yeni sürümlerde sorun yaratiyor. Yinede sorun yaşamadan kullanan varsa yeni link

*** Güncelleme
Rom: Firmwareyi silmeyi unutmayın.

CHANGELOG 20.5.14

Sistem Yeni - 5G akıllı anahtar eklendi (5G bağlantısı zayıf olduğunda cihaz mevcut en iyi ağlara geçecektir) Optimizasyon -Bazı Bluetooth cihazlarının animasyonlarını güncelledi LED bildirimleri için Fix -Enabled (deneysel olarak) desteği {Redmi K30 / 5G)
Durum çubuğu Optimizasyon - Durum çubuğu şimdi yeni Bildirim paneli görünümünde görüntülenebilir Kontrol Merkezi Yeni - Tarayıcı anahtarı eklendi
Yeni - Kontrol merkezini çağırmak için Bildirim panelinin sağ üst köşesindeki durum çubuğunda aşağı açılır menü
Düzeltme - Kontrol merkezi genişletildiğinde "Verilerim" kutucuğu Veri kullanımına sıfırlanıyor
Ayarlar Optimizasyon -Fabrika sıfırlama seçenekleri "Cihazım" görünümüne taşındı
Düzeltme - Ana ekran simgesinin değiştirilmesi Veri kullanımı Düzeltme-Sistem, modyfing planından sonra istatistikleri otomatik olarak düzeltmedi
Düzeltme - Açılır pencerenin dış boyutu yanlış Batarya koruyucu
Düzeltme -Güç tasarrufu modu etkinken pil kullanım istatistiklerinde anormal uyandırma istatistikleri
Kamera Yeni-"Daha fazla" kartını şimdi nasıl yönetmek istediğinizi seçebilirsiniz galeri
Belirli cihazlarda -FC'yi düzeltin (örn. Mi Mix 3) Hava Yeni - Hava durumu ses değişikliklerini şimdi kapatabilirsiniz

GECİKMELİ CİHAZLAR -
Tüm Android 9 cihazları - ginkgo, laurus

sdkgirginn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sadık
Cihazım
mi a2
Konular
2
Miui 11 stabil rom yüklerken update klasörünü sildiniz mi? kalıcı olarak 6x olsun istiyorum bende. Yoksa bu update klasörünü silmeme işlemini 12yi yüklerken mi yaptınız?

dirtydudesp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alpay.t
Cihazım
Mi6
Konular
1
Miui 11 stabil rom yüklerken update klasörünü sildiniz mi? kalıcı olarak 6x olsun istiyorum bende. Yoksa bu update klasörünü silmeme işlemini 12yi yüklerken mi yaptınız?
11 e geçerken update silerek yaptım kernelleri herşeyi kurdum sonra 12 ye geçerkende aynısını yaptım eski sürümüne geçtim bu son atılan sürüme update silerek geçtim şuan herşey sıkıntısız çalışıyor biraz donma var ama düzeltirler ilerde.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Firmwareyi silmeden yaparsanız cihazınız kalıcı mi6x kalır. Elimde cihaz olmadığı için deneme yapamıyorum ama bir kaç kişi önceki sürümleri üzerine sıfırlama yapmadan MIUI 12 ye geciste kamera çalıştığını belirttiler.

Sanırım kernel yeni sürümlerde sorun yaratiyor. Yinede sorun yaşamadan kullanan varsa yeni link

*** Güncelleme
Rom: Firmwareyi silmeyi unutmayın.

CHANGELOG 20.5.14

Sistem Yeni - 5G akıllı anahtar eklendi (5G bağlantısı zayıf olduğunda cihaz mevcut en iyi ağlara geçecektir) Optimizasyon -Bazı Bluetooth cihazlarının animasyonlarını güncelledi LED bildirimleri için Fix -Enabled (deneysel olarak) desteği {Redmi K30 / 5G)
Durum çubuğu Optimizasyon - Durum çubuğu şimdi yeni Bildirim paneli görünümünde görüntülenebilir Kontrol Merkezi Yeni - Tarayıcı anahtarı eklendi
Yeni - Kontrol merkezini çağırmak için Bildirim panelinin sağ üst köşesindeki durum çubuğunda aşağı açılır menü
Düzeltme - Kontrol merkezi genişletildiğinde "Verilerim" kutucuğu Veri kullanımına sıfırlanıyor
Ayarlar Optimizasyon -Fabrika sıfırlama seçenekleri "Cihazım" görünümüne taşındı
Düzeltme - Ana ekran simgesinin değiştirilmesi Veri kullanımı Düzeltme-Sistem, modyfing planından sonra istatistikleri otomatik olarak düzeltmedi
Düzeltme - Açılır pencerenin dış boyutu yanlış Batarya koruyucu
Düzeltme -Güç tasarrufu modu etkinken pil kullanım istatistiklerinde anormal uyandırma istatistikleri
Kamera Yeni-"Daha fazla" kartını şimdi nasıl yönetmek istediğinizi seçebilirsiniz galeri
Belirli cihazlarda -FC'yi düzeltin (örn. Mi Mix 3) Hava Yeni - Hava durumu ses değişikliklerini şimdi kapatabilirsiniz

GECİKMELİ CİHAZLAR -
Tüm Android 9 cihazları - ginkgo, laurus
Hocam stabil miui 12 ne zaman çıkar

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
11 e geçerken update silerek yaptım kernelleri herşeyi kurdum sonra 12 ye geçerkende aynısını yaptım eski sürümüne geçtim bu son atılan sürüme update silerek geçtim şuan herşey sıkıntısız çalışıyor biraz donma var ama düzeltirler ilerde.

Hocam stabil miui 12 ne zaman çıkar

Hocam, bu işin püf noktası da bu. Deneyerek öğreniyoruz. Herşeyin çalıştığını bilmek güzel.

Stabil sürüme biraz daha var. Çıkar çıkmaz konusunu eklerim

sdkgirginn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sadık
Cihazım
mi a2
Konular
2
Herkese selamlar,

MIUI 11stabil sürümünü yükledim öncelikle ardından 12eu beta kurdum. Kamera dahil hiçbir fonksiyonda sorun yok. Herşey gayet normal ve stabil çalışıyor. Denemek isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

dirtydudesp0732

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alpay Turgan
Cihazım
Mi 6 ve Mi A2
Konular
1
Hocam, bu işin püf noktası da bu. Deneyerek öğreniyoruz. Herşeyin çalıştığını bilmek güzel.

Stabil sürüme biraz daha var. Çıkar çıkmaz konusunu eklerim
Hocam başkar bir sorum daha var şimdi bende arb4 aktifleşti ben yeni gelen romları nereden kurmaliyim ve beta miui 12 gelicek haftaya ben onu kurarsam kendi kendini guncelleyecekmi telefon yoksa gene buradan mi indirmem gerek

Hocam başkar bir sorum daha var şimdi bende arb4 aktifleşti ben yeni gelen romları nereden kurmaliyim ve beta miui 12 gelicek haftaya ben onu kurarsam kendi kendini guncelleyecekmi telefon yoksa gene buradan mi indirmem gerek
Birde aod kullanmak istiyorum ama geliştirici seçeneklerde miui optimizasyonunu bulamadım onu nasıl acicaz

Son düzenleme:
Üst Alt