MIUI 11 [Mi A2] Xiaomi EU Beta Rom MIUI 11- 20.3.26 [Pie]

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Twrp'yi tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Sorun bu şekilde daha hızlı çözülebilir.

İrosides hocamın çevirme konusunda anlattığı gibi;

Cihazı fastboot moduna tekrar alınız.

Adım 6: Cmd ekranımız ( siyah ekran ) açık değilse kapattıysanız adb klasörünün içindeki CLICK 2X açınız. "fastboot flash recovery twrp-3.3.1-0-wayne.img" yazınız. Sonra "fastboot boot twrp-3.3.1-0-wayne.img" yazınız. Cihazınız twrp ile açılmış olacak. Bu şekilde tekrar yüklemeyi yapıp deneyin. Yine cihazı görmezse farklı bir bilgisayar ile deneyin. Yine sonuç alamazsınız ADB Sideload kısmından yükleme yapabilirsiniz. Onu da denemeleriniz sonucu yazın anlatımı yapalım.

Ironsides hocamın daha iyi bildiği bir yol varsa müsait olduğunda yazar zaten. Benim bilgim bu şekilde ancak kolay gelsin :)

Son olarak diğer konuda hata aldığınızı yazmışsınız ancak devamında durumu nasıl çözdüğünüzü belirtmemişsiniz. Ricamla nasıl bir hata alıp; çözüme kavuşturduğunuzu anlatırsanız diğer insanlar da yararlanabilir.

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Twrp'yi tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Sorun bu şekilde daha hızlı çözülebilir.

İrosides hocamın çevirme konusunda anlattığı gibi;

Cihazı fastboot moduna tekrar alınız.

Adım 6: Cmd ekranımız ( siyah ekran ) açık değilse kapattıysanız adb klasörünün içindeki CLICK 2X açınız. "fastboot flash recovery twrp-3.3.1-0-wayne.img" yazınız. Sonra "fastboot boot twrp-3.3.1-0-wayne.img" yazınız. Cihazınız twrp ile açılmış olacak. Bu şekilde tekrar yüklemeyi yapıp deneyin. Yine cihazı görmezse farklı bir bilgisayar ile deneyin. Yine sonuç alamazsınız ADB Sideload kısmından yükleme yapabilirsiniz. Onu da denemeleriniz sonucu yazın anlatımı yapalım.

Ironsides hocamın daha iyi bildiği bir yol varsa müsait olduğunda yazar zaten. Benim bilgim bu şekilde ancak kolay gelsin :)

Son olarak diğer konuda hata aldığınızı yazmışsınız ancak devamında durumu nasıl çözdüğünüzü belirtmemişsiniz. Ricamla nasıl bir hata alıp; çözüme kavuşturduğunuzu anlatırsanız diğer insanlar da yararlanabilir.
Cihazı tekrar fast bootaalmayı çalıştım ama olmadı komutları yazdım ama açılırken ses kısma tuşuna basıyorum ama fast boot ekranı açılmıyor şimdi ev dışındayım detaylı ne yapılacaksa anlatırsanız yaparım

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Cihazı tekrar fast bootaalmayı çalıştım ama olmadı komutları yazdım ama açılırken ses kısma tuşuna basıyorum ama fast boot ekranı açılmıyor şimdi ev dışındayım detaylı ne yapılacaksa anlatırsanız yaparım

Hocam, MimosaPudica hocam yardımcı olmuş.

Şimdi cihazı 6x e çevirdikten sonra bahsettiğim zip dosyalarınızı cihaza atıp twrp üzerinden install menüsü 0zerinden yükleyecektik. Siz sanırım ADB sideload üzerinden yüklediniz.

Şimdi PC bağlayınca cihazı görmüyorsa sebebi şu. Cihazı 6x e çevirince PC bunu anlayamıyor. Bilgisayarım aygıt yöneticisini açıp oraya bakıcaz. Büyük ihtimal cihazınızı kenxo Mobile, le Mobile gibi saçma bir isim ile tanımış olacak. Onu sağ tıklayıp driver güncelleme dicez gelen ekrandan bilgisayarımda bul dicez , aygıt sürücüsünden seç diyip mtp USB driver bulucaz ve tamam. PC cihazınızı tanımış olacak.

Yapamazsanız yazın tekrar bakalım

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Hocam, MimosaPudica hocam yardımcı olmuş.

Şimdi cihazı 6x e çevirdikten sonra bahsettiğim zip dosyalarınızı cihaza atıp twrp üzerinden install menüsü 0zerinden yükleyecektik. Siz sanırım ADB sideload üzerinden yüklediniz.

Şimdi PC bağlayınca cihazı görmüyorsa sebebi şu. Cihazı 6x e çevirince PC bunu anlayamıyor. Bilgisayarım aygıt yöneticisini açıp oraya bakıcaz. Büyük ihtimal cihazınızı kenxo Mobile, le Mobile gibi saçma bir isim ile tanımış olacak. Onu sağ tıklayıp driver güncelleme dicez gelen ekrandan bilgisayarımda bul dicez , aygıt sürücüsünden seç diyip mtp USB driver bulucaz ve tamam. PC cihazınızı tanımış olacak.

Yapamazsanız yazın tekrar bakalım
Twrp üzerinden yükleme yapıyordum o arada kız flash belleği çıkardı kaldı şimdi tekrar telefona flash bellek takıyorum usb ota seçeneğini seçiyorum fakat flash kısmi aktif olmuyor akşam üstü kızı uyuyunca sakinkafa ile tekrar yapacağım ama flash neden tanımadı telefon anlamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp üzerinden yükleme yapıyordum o arada kız flash belleği çıkardı kaldı şimdi tekrar telefona flash bellek takıyorum usb ota seçeneğini seçiyorum fakat flash kısmi aktif olmuyor akşam üstü kızı uyuyunca sakinkafa ile tekrar yapacağım ama flash neden tanımadı telefon anlamadım
Bu arada pc tanıyor cmd ekranında fastboot komutlarını alıyor ama ekran fast boota geçmiyor telefon siyah mi ekranında kaldı twrp moduna geçiyor komut sistemi ile

Son düzenleme:

tekmolog_17

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ümit
Cihazım
mi a2 64 gb
Konular
0
evet arkadaşlar sorunu çözdüm

cihazı bir ara pc hiç görmedi dedim tamam gitti dedim :)

sonra pcyi kapattım biraz bekledim

sonra sakince

Adım 6: Cmd ekranımız ( siyah ekran ) açık değilse kapattıysanız adb klasörünün içindeki CLICK 2X açınız. "fastboot flash recovery twrp-3.3.1-0-wayne.img" yazınız. Sonra "fastboot boot twrp-3.3.1-0-wayne.img" yazınız. Cihazınız twrp ile açılmış olacak

yaparak cihazı twrp modu ile açtım sonrasını ise

Ironsides

hocamın anlattığı gibi yavaş yavaş sakince anlattığı gibi tane tane okuyarak yaptım

Adım 1 : Aşağıdaki linkten veya Miui Eu sitesinden Mİ 6X e ait Miui 11 zip dosyasını indiriniz. Mutlaka ve mutlaka zip içerisindeki firmware klasörünü siliniz. Silmezseniz cihazınızı gerçek anlamda bir daha mi a2 ye geri çeviremezsiniz.

Adım 2 :
Cihazı Twrp modundan başlatın. Eğer başka bir romdan veya ilkkez stok romdan geliyorsanız, Wipe menüsünden Dahili hafıza hariç hepsini siliniz. Güncelleme amaçlı burdaysanız wipe yapmadan İndirdiğiniz Xiaomi Mi 6x Eu romunu, ek kısımdaki Hmp Kerneli, wayne persist ve Magisk dosyasını cihazınıza atınız.

Adım 3 : Önce Xiaomi Mİ 6x Eu romu, sonra wayne_persist dosyasını sonra hmp kerneli ve son olarakta magisk dosyasını kurunuz. (Eğer güncelleme amaçlı kuruyorsanız rom+ kernel+ magisk 3'lemesi yine kurulacak)

Adım 4 : Bravo!!! Cihazınıza Eu miui 11 romunu kurdunuz.
Şuan cihazınız açılacak. Başka bir romdan geliyorsanuz ilk aşamada kamera çalışmayacak, bunun için Kamera fix dosyasını cihaza atınız. Telefon açıkken magisk manager uygulamasına giriniz ve kamera fix ini yükleyiniz. Ardından cihazı yeniden başlatmanızı ister siz 2 kez yeniden başlatın kamera hazır.

1. adımdaki klasörü silmeyi unutmayın çok önemlidir hepinize teşekkür ederim

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
*** Haftalık Güncelleme

Mi Eu V.9.12.12
: ( Firmware Klasörünü Silmeyi Unutmayın )

CHANGELOG
Sistem

Yeni - Bluetooth LHDC kodlama formatı desteği (Mi 9, Mi 9T Pro)
Düzeltme - Wi-Fi etkin noktası: Avrupa bölgesinde 5 GHz etkin noktasını ayarlarken bir hata oluşuyor. [Snapdragon 710/712 cihazlar sadece]
Düzeltme - Yükleyici: Bazı durumlarda Dosya Yöneticisi olan APK'ları yüklemeye çalışırken "Bu işlemi hiçbir uygulama gerçekleştiremez" hatası.
Düzeltme - Hızlı ayarlar: Ultra Pil Tasarrufu döşemesi eklenemez.
Düzeltme - Güvenlik: İzinleri, çalışması için üçüncü taraf SMS uygulamalarına manuel olarak verilmelidir. [Sadece Android 10]
Yeni - Güvenlik uygulaması için karanlık mod
Onar - Google Play yavaş indirme uygulamaları

Ekranı kilitle, bildirim çubuğu, durum çubuğu
Yeni - Ekran karartma animasyon efekti
Onarma - Kilit ekranına girerken yüz tanıma kapatıldı ve yüz kilit açma algılaması sırasında kilit ekranına geri dönüldü
Düzeltme - Bluetooth pil simgesi anormal biçimde görüntülendi
Düzeltme - Wi-Fi hızlı anahtar yanıtı sıkışmış
Düzeltme - Ara sıra, kalıp şifresini kullanarak alan arasında geçiş yaparken sistem yanıt vermedi
Düzeltme - Bu modu açtıktan ve ekranı kilitledikten sonra göz koruma modu devre dışı bırakıldı
Yeni - AOD bildirimleri için uygulama simgelerini kullanın.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
*** Haftalık Güncelleme

Mi Eu V.9.12.19
: ( Firmware klasörünü silmeyi unutmayın)

CHANGELOG

sistem
Optimize et - Sistem panoya mantığına bulut pano veri senkronizasyonunu optimize edin
Optimize Et - Aralık 2019'a kadar Android Güvenlik Düzeltme Eki güncellendi. Geliştirilmiş sistem güvenliği.
Düzeltme - Kalın metin, belirli uygulamalarda beklendiği gibi çalışmıyor.
Düzeltme - Ayarlardan biri the harfini içeriyorsa, ayarları ararken kilitlenme. [Yalnızca Almanca]

Telefon
Onar - Gelen bir arama olduğunda kilit ekranının arama arayüzünü görüntülememesi problemini düzeltin.
Optimize Et - Akıllı IP arama işlevini destekleyin

Uygulama kilidi
Yeni - Yeni sürüm ana sayfa ve ilgili fonksiyon optimizasyonu

Onar - Kilit ekranını kapattıktan sonra, işaretin hala görüntülenmesine neden olan sorunu düzeltin.
Düzeltme - "Kablosuz Ağ" kısayol anahtarının renkli olması sorununu düzeltin
Onar - Bluetooth cihazının kalan gücünün Bazen İkinci alanda görüntülenmemesi sorunu düzeltildi.
Düzeltme - Yatay ekran durumunda bildirim çubuğunun bazen daraltılmaması sorunu giderildi
Düzeltme - Animasyon dosya indirirken sürekli darbelere devam ediyor.

Ağ yardımcısı
Düzeltme - Açılan pencerenin aşırı trafikle tekrarı düzeltildi
Düzeltme - SIM kart değişiminden sonra anormal şebeke kontrol kuralları sorunu düzeltildi.
Fix - Yavaş yavaş Google oyun indir Sabit

Güvenlik
Yeni - "En son kullanılan" kartı ekle
Optimize Et - Temizleyicide Koyu mod

Kamera
Düzeltme - Sabit zaman damgası filigranı gün / ay / yıl arasında ayraç göstermiyor.

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
*** Haftalık Güncelleme

Mi Eu V.9.12.19

CHANGELOG

sistem
Optimize et - Sistem panoya mantığına bulut pano veri senkronizasyonunu optimize edin
Optimize Et - Aralık 2019'a kadar Android Güvenlik Düzeltme Eki güncellendi. Geliştirilmiş sistem güvenliği.
Düzeltme - Kalın metin, belirli uygulamalarda beklendiği gibi çalışmıyor.
Düzeltme - Ayarlardan biri the harfini içeriyorsa, ayarları ararken kilitlenme. [Yalnızca Almanca]

Telefon
Onar - Gelen bir arama olduğunda kilit ekranının arama arayüzünü görüntülememesi problemini düzeltin.
Optimize Et - Akıllı IP arama işlevini destekleyin

Uygulama kilidi
Yeni - Yeni sürüm ana sayfa ve ilgili fonksiyon optimizasyonu

Onar - Kilit ekranını kapattıktan sonra, işaretin hala görüntülenmesine neden olan sorunu düzeltin.
Düzeltme - "Kablosuz Ağ" kısayol anahtarının renkli olması sorununu düzeltin
Onar - Bluetooth cihazının kalan gücünün Bazen İkinci alanda görüntülenmemesi sorunu düzeltildi.
Düzeltme - Yatay ekran durumunda bildirim çubuğunun bazen daraltılmaması sorunu giderildi
Düzeltme - Animasyon dosya indirirken sürekli darbelere devam ediyor.

Ağ yardımcısı
Düzeltme - Açılan pencerenin aşırı trafikle tekrarı düzeltildi
Düzeltme - SIM kart değişiminden sonra anormal şebeke kontrol kuralları sorunu düzeltildi.
Fix - Yavaş yavaş Google oyun indir Sabit

Güvenlik
Yeni - "En son kullanılan" kartı ekle
Optimize Et - Temizleyicide Koyu mod

Kamera
Düzeltme - Sabit zaman damgası filigranı gün / ay / yıl arasında ayraç göstermiyor.
Güncelleme de pil göstergesi kısmı bozulmuş
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
*** Güncelleme

Mi Eu V.9.12.26

CHANGELOG

sistem
Optimizasyon - Android Güvenlik Düzeltme Eki, Aralık 2019 / Ocak 2020'ye (bazı aygıtlar) güncellendi. Gelişmiş sistem güvenliği.

Kilit ekranı, bildirim çubuğu, durum çubuğu
Düzeltme - Sistem açıldığında, durum çubuğu bazen siyahtır
Düzeltme - Android bildirim stilinde albüm kapağının eksik görüntülenmesi
Düzeltme - Kilit ekranı aşağı çekildiğinde, bazen parlaklık çubuğu geçersiz
Onar - Durum çubuğunda eksik şarj ve hızlı şarj simgeleri

Ayarlar
Yeni - Çoklu konumlandırma sistemlerini destekler (GPS, Galileo, Beidou, GLONASS)

Dosya yöneticisi
Optimizasyon - Ana sayfa tarama hızı

Diğer
Optimizasyon - "Global karanlık mod" açıkken üçüncü taraf uygulamalarda karanlık modun görüntülenmesini iyileştirin (raphael, cepheus)

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
*** Güncelleme

Mi Eu V.9.12.26

CHANGELOG

sistem
Optimizasyon - Android Güvenlik Düzeltme Eki, Aralık 2019 / Ocak 2020'ye (bazı aygıtlar) güncellendi. Gelişmiş sistem güvenliği.

Kilit ekranı, bildirim çubuğu, durum çubuğu
Düzeltme - Sistem açıldığında, durum çubuğu bazen siyahtır
Düzeltme - Android bildirim stilinde albüm kapağının eksik görüntülenmesi
Düzeltme - Kilit ekranı aşağı çekildiğinde, bazen parlaklık çubuğu geçersiz
Onar - Durum çubuğunda eksik şarj ve hızlı şarj simgeleri

Ayarlar
Yeni - Çoklu konumlandırma sistemlerini destekler (GPS, Galileo, Beidou, GLONASS)

Dosya yöneticisi
Optimizasyon - Ana sayfa tarama hızı

Diğer
Optimizasyon - "Global karanlık mod" açıkken üçüncü taraf uygulamalarda karanlık modun görüntülenmesini iyileştirin (raphael, cepheus)
yen, güncelleme geldi mi bugün?

Üst Alt