Haber Mi a2 temmuz güncellemesi

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Turkcell den volteyi açamıyorum SMS gonderdim ama mi a2 telefonunuz volte uyumlu değil diyor hizmeti kullanamazsınız diyor verilen kodu girince de hiçbir tepki vermeden kapanıyor tuş ekrani bunu illa volte uyumlu bir telefonda mi açtırmak lazım Turkcell'den sonrada işlemleri telden yapmak lazım acaba
kodu girince ayarlar menusunde buton açılacak
disable yazısını gördüğün zaman
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Turkcell den volteyi açamıyorum SMS gonderdim ama mi a2 telefonunuz volte uyumlu değil diyor hizmeti kullanamazsınız diyor verilen kodu girince de hiçbir tepki vermeden kapanıyor tuş ekrani bunu illa volte uyumlu bir telefonda mi açtırmak lazım Turkcell'den sonrada işlemleri telden yapmak lazım acaba
valla bendede 4.5 uyumlu değil diyordu ama 4g internete giriyordum vodafonede şimdi uyumlu diyor sen bi dediğimi yapıp ayarlar menüsüne bi bak turkcelli bi arkadaş yapmıstı olmuştu

Son düzenleme:

C.A.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
C.A.
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
9
4g kullanıyorum zaten ama aramalarda 3g ye geçiyor volte çalışmıyor zaten onu diyorum ekran görüntüsü attım bahsettiğin kodun calismasi için önce hattın volteye açık olması gerek Turkcell uyumlu olmadığı gerekçesiyle hattı volte ye acmiyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ali.gucukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Gücük
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Konular
3
VoLTE açma kodu: *#*#86583#*#* ayarlara volte geliyor bunu deneyin olmazsa başka bir telefonda volteyi aktif edip tekrar deneyin. VoWİFİ yi yapamadım ama.

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
4g kullanıyorum zaten ama aramalarda 3g ye geçiyor volte çalışmıyor zaten onu diyorum ekran görüntüsü attım bahsettiğin kodun calismasi için önce hattın volteye açık olması gerek Turkcell uyumlu olmadığı gerekçesiyle hattı volte ye acmiyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
sende sorun var demekkı turkcel kullanıp bu telefonde volte açanı görmüştüm

C.A.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
C.A.
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
9
sende sorun var demekkı turkcel kullanıp bu telefonde volte açanı görmüştüm

bizde onu diyoruz, gördüysen göster bizde görek ki o zaman anlarız sorun bende mi değil mi. cahillik bendeyse eyvallah, ben sana turkcell timden bizzat gidip a2 telefondaki hat ile ile volte aktif edilemediğini söylüyorum sen görmüştüm diyorsun, turkcellin a2 de aktif etmeyi desteklemediği bir telefonda volte nasıl aktif edeceksin.

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
bizde onu diyoruz, gördüysen göster bizde görek ki o zaman anlarız sorun bende mi değil mi. cahillik bendeyse eyvallah, ben sana turkcell timden bizzat gidip a2 telefondaki hat ile ile volte aktif edilemediğini söylüyorum sen görmüştüm diyorsun, turkcellin a2 de aktif etmeyi desteklemediği bir telefonda volte nasıl aktif edeceksin.
Gözümle gördüm diyorum sana kodu girdi çocuk o menü geldi kullandığınıdw söyledi ss bulursam atarım o kod telefonla alakalı diyorum sana hattın destekleyip desteklemesi ayrı bişey sana o menü gelmiyormus bi format at dene sen başka operatör taksanda gelmez anlattın gibiyse menunun operatörle alakası yok

Hatta sim kartı çıkar o kodu gir sonra sim kartı geri tak o menü gelir bizzat denedim sim kartsız açılıyor telefonun kendi özellğini aktif etme kodu o sendr o menü çıkmıyormus operatörün destekleyip desteklemesi ayrı bişey o menü gelmiyorsa format at

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
C.A. hattınızı Turkcell'in desteklediği başka bir telefona takıp Volte servisini aktifleştirin. Ardından kendi telefonunuza takarak kodu girin.

turknet33 bahsettiğiniz arkadaşınız muhtemelen daha önce hattı için Volte servisini başka bir cihazda aktifleştirmiş ve hattını A2'ye aldığında sadece kodu girmesi yeterli olmuştur.

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
C.A. hattınızı Turkcell'in desteklediği başka bir telefona takıp Volte servisini aktifleştirin. Ardından kendi telefonunuza takarak kodu girin.

turknet33 bahsettiğiniz arkadaşınız muhtemelen daha önce hattı için Volte servisini başka bir cihazda aktifleştirmiş ve hattını A2'ye aldığında sadece kodu girmesi yeterli olmuştur.
İyide o kod simkart yokkende aktif oluyor simkartla alakası yok diyorum kod telefonun özelliği sikartsız dene açılıp kapanır kod simkartı takınca menuyu görürsün denedim bizzat

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
İyide o kod simkart yokkende aktif oluyor simkartla alakası yok diyorum kod telefonun özelliği sikartsız dene açılıp kapanır kod simkartı takınca menuyu görürsün denedim bizzat

Volte servisini kullanabilmeniz için hem operatörünüzün hem de cihazınızın destek sunması gerekli.

Birinci şart olan operatör desteği farklı bir telefonda volte aktifleştirilerek çözülüyor. Daha önce de arkadaşlarımız uzun uzun yazdıkları için daha fazla ayrıntıya girmiyorum.

İkinci aşama olan cihaz desteğinde ise durum biraz daha karışık. Teknolojiye erişimi daha kolay ve mantıklı olan diğer tüm dünya ülkelerinde bizden farklı olarak operatörler kullanıcıyı mağdur etmezler ve cihaz volte kullanabilecek ise otomatik olarak aktif ederler. Bu nedenle de telefon üreticileri volte kontrolünü kullanıcısını uğraştırmamak için operatöre bırakırlar. Tüm telefonlarda volte olup olmadığı ayarı varsayılan olarak operatöre bırakılmıştır. Ancak bizim operatörlerimiz bu kontrolü düzgün bir şekilde yapamadıkları için bizim cihazımızda varsayılan olarak gelen bu ayarı değiştirmememiz ve volte kontrolü yetkisini operatörden almamız gerekiyor. *#*#86583#*#* yaptığınızda "carrier check disabled" yazar ve operatör kontrolünü devre dışı bırakmış olursunuz.

Yani kodu girmek için volte hatta sim kart olup olmaması önemli değildir. Ancak sadece kodu girmek de yeterli değildir. Amacınız Volte kullanmak ise birinci şart olan operatörün de bu servisi hattınıza tanımlaması zorunludur.

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Volte servisini kullanabilmeniz için hem operatörünüzün hem de cihazınızın destek sunması gerekli.

Birinci şart olan operatör desteği farklı bir telefonda volte aktifleştirilerek çözülüyor. Daha önce de arkadaşlarımız uzun uzun yazdıkları için daha fazla ayrıntıya girmiyorum.

İkinci aşama olan cihaz desteğinde ise durum biraz daha karışık. Teknolojiye erişimi daha kolay ve mantıklı olan diğer tüm dünya ülkelerinde bizden farklı olarak operatörler kullanıcıyı mağdur etmezler ve cihaz volte kullanabilecek ise otomatik olarak aktif ederler. Bu nedenle de telefon üreticileri volte kontrolünü kullanıcısını uğraştırmamak için operatöre bırakırlar. Tüm telefonlarda volte olup olmadığı ayarı varsayılan olarak operatöre bırakılmıştır. Ancak bizim operatörlerimiz bu kontrolü düzgün bir şekilde yapamadıkları için bizim cihazımızda varsayılan olarak gelen bu ayarı değiştirmememiz ve volte kontrolü yetkisini operatörden almamız gerekiyor. *#*#86583#*#* yaptığınızda "carrier check disabled" yazar ve operatör kontrolünü devre dışı bırakmış olursunuz.

Yani kodu girmek için volte hatta sim kart olup olmaması önemli değildir. Ancak sadece kodu girmek de yeterli değildir. Amacınız Volte kullanmak ise birinci şart olan operatörün de bu servisi hattınıza tanımlaması zorunludur.
usta anlamadın galiba simkart takma telefona volteyı açıyırsun sen diyorsunkı simkart ve tel desteklemıyor vs zaten simkarların çoğu açık bendede 4.5g desteklemıyor yazıyordu telefonumda ama ben bu telden açtım şuan desteklıyor diyor hatta kapadım simkartı çıkardım ölede açıp kapattım oldu sadece sim kart takılı olmayınca göremezsin oda normal ama enable yazısı gelır kartı takınca görürsün yukarıdakı arkadaşların sorunu tam olarak 4g ltg geliştirilmiş diye menu var o gelmıyor benım kıde desteklemıyordu ben denedım başka tele takmadım yanı menu gelse menuyu açsanız operatör desteklemese anlarım açmak kapoama menusu gelmıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

servisi kullanmak ayrı ustam mesele mobil ağa o menunun gelmesi omenu simkartla gelmıyor uçakmodeunda bile o açılıyor uçaktan çıkın yine açılır denedim ben ondan siz bi disable yazısına bakın denemekte fayda var

Son düzenleme:
Üst Alt