Çözüldü Mİ A2 Şarjı Çabuk Bitmeye Başladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alovich

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Başak
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
-
Telefon Modeli
Mi A2
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Gün içinde telefonda herkesin yaptığı gibi klasik oyun, sosyal medya, müzik gibi şeyleri yapıyorum zaten, sadece son zamanlarda göze çarpar bir şekilde şarjımın daha çabuk bittiğini fark ettim. 5-10 dakika önce telefonu elime almıştım şarj kırkken şu an bile bakınca otuz altı olmuş. telefonda olabilecek bir sıkıntı ya da yapabileceğim bir şey var mı yardımcı olur musunuz?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Ezbere bir şeyler söylemek sizi yanlış yönlendirebilir. Pil kullanım istatistiklerinden ekran görüntüleri paylaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Oyla:

alovich

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Başak
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
10

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190502-192717.png
    Screenshot_20190502-192717.png
    150,3 KB · Görüntüleme: 7
Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
1 saat 43 dakika netflix + bir o kadar aktif whatsapp bunlara ek saate yakın da instagram kullanmışsınız ve şarjınız yarıya düşmüş. Başka hiç bir yapmadığınızı varsaysak bile 4 saat ekran kullanımı ediyor yani full batarya ile 8 saat civarında bir ekran süresi alacak gibi görünüyorsunuz. Cihazınız için oldukça güzel bir süre.

Herhalde cihazınız belirttiğiniz %40'tan %36'ya düştüğü anlarda arka planda güç gerektiren bir işlem yapıyordu...

Tavsiye olarak bataryanızı tamamen doldurduktan sonra telefonunuzu bir açıp kapatmanızı önerebilirim.

Oyla:

alovich

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Başak
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
10
1 saat 43 dakika netflix + bir o kadar aktif whatsapp bunlara ek saate yakın da instagram kullanmışsınız ve şarjınız yarıya düşmüş. Başka hiç bir yapmadığınızı varsaysak bile 4 saat ekran kullanımı ediyor yani full batarya ile 8 saat civarında bir ekran süresi alacak gibi görünüyorsunuz. Cihazınız için oldukça güzel bir süre.

Herhalde cihazınız belirttiğiniz %40'tan %36'ya düştüğü anlarda arka planda güç gerektiren bir işlem yapıyordu...

Tavsiye olarak bataryanızı tamamen doldurduktan sonra telefonunuzu bir açıp kapatmanızı önerebilirim.
Önceden telefonda dışarda maksimum oyun oynuyordum, dizi izlemeye son zamanlarda başladım çok çok büyük ihtimalle ondan. Ama ben sadece telefonumun şarjı bitiyor diye düşündüğüm için netflix aklıma gelmedi, teşekkürler. :)

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt