Rehber [Mi A2][Root]Stok ROM için Root ve Ota Güncelleme Desteği Rehberi

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Mi flash ile stok rom flashlarsaniz eylul ayinin guncellemesini alirsiniz ama miui rom daha iyi simdilik kalabilirsinizde
Miuı romçok hızlı stabıl ama saf android boş diyip miuı övenler öle fazls bi artısı yok bikaç özellik fazla onun dışında aynı aksine android one daha kolay menüleri hız farkı var ama android onede şarj daha iyi yanı dözüm ona miuıda özellik olarak abartılacak şey yokmuş miuı olmayan telefon telefon değil diyenlere lafım onede launcer yüklersin anasayfayı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi flash ile stok rom flashlarsaniz eylul ayinin guncellemesini alirsiniz ama miui rom daha iyi simdilik kalabilirsinizde
Zaten mi flash ile stock atmıştım eylülde güncellemesi gelınce yapmadı biraz miuıda takılım q ya geçecem

Zaten mi flash ile stock atmıştım eylülde güncellemesi gelınce yapmadı biraz miuıda takılım q ya geçecem

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Miuı romçok hızlı stabıl ama saf android boş diyip miuı övenler öle fazls bi artısı yok bikaç özellik fazla onun dışında aynı aksine android one daha kolay menüleri hız farkı var ama android onede şarj daha iyi yanı dözüm ona miuıda özellik olarak abartılacak şey yokmuş miuı olmayan telefon telefon değil diyenlere lafım onede launcer yüklersin anasayfayı

Stok atıp güncellemede hata varsa cihazda kalıntı dosyalar kalmis fabrika ayarlarına donun.

cngkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi A2
Konular
13
V10.0.15 icin de guncelleyebilir misiniz hocam rootlu img dosyalarini rica etsem

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
V10.0.15 icin de guncelleyebilir misiniz hocam rootlu img dosyalarini rica etsem

V10.0.15 Stok Recovery :
V10.0.15 Modlu Recovery :

İlk mesaja eklenmiştir.

TURGUT58SEKER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turgut Şeker
Cihazım
Mİ NOT 10 PRO
Konular
1
Merhabalar,

Cihazımız için hali hazırda twrp ile root atmak mümkün. Bu root sonrası cihazımızın boot img dosyasında yapılan değişiklik sebebiyle otadan gelen güncelleme yüklenemiyordu. Şimdi cihazınızın rootu silinmeden ve otadan güncelleme alabilmesi için neler yapacağız anlatacağım..

Dikkat : Öncelikle cihazınızın bootloader kilidi açık olmalıdır. Şuradan kilidinizi açınız. Rehber - Xiaomi Mi A2'nin Bootloader Kilidini Açma
Dikkat : Bootloader kilidiniz açılınca verileriniz komple sıfırlanır. Yedek alınız.

Rehber

Adım 1 :
Öncelikle cihazınıza ekte verdiğim MagiskManager-v7.3.4.apk dosyasını indirip cihazınıza kurunuz.
Adım 2 : Şimdi önemli kısma geldik, cihazınız ayarlar bölümünde ilk sırada yer alan mi a2 hakkında bölümüne gelip, android 9 sürümüne tıklayın. Aşağıdaki resimdeki alanda versiyonunuzun sürümü var. Ona bakınız.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Adım 3 : Şimdi sürümümüzü öğrendik. Botloaderi açtığınıza göre cmd ekranı kullanımını biliyorsunuz kabul ediyorum. Cihanızı fastboot moduna alınız. Sonra Pc den adb klasöründe cmd ekranını açınız ( Bootlaoder açarken kullandığınız siyah ekran )

Adım 4 : Adım 2 de bulduğumuz sürüm numaramıza göre ekteki Modlu boot img dosyasını indiriyoruz. Sizin sürümünüzle aynı olan modlu boot img dosyasını seçiniz. Ve bu dosyayı pc deki adb klasörüne atalım.

Adım 5 : Cmd ekranına "fastboot flash boot magisk_patched.V10.0.13.img" yazınız. Ağustos sürümüne göre kod yazdım. Eylül ise diğer dosyayı indirip komut verin. Yükleme bitince "fastboot reboot" komutuyla cihazı yeniden başlatın.

Adım 6 : Şuan cihazınız root landı. Tebrikler ....

*************************************************************************************************************************************************************************

Şuandan itibaren ise rootlu cihazınıza stok ota güncelleme alabilmeniz için yapmanız gerekenleri yazacağım. Bu işlemi, güncelleme geldiğinde yapmalısınız..

Adım 7 : Öncelikle adım 2 deki bulduğunuz sizin sürüme göre uygun olan stok img dosyasını ekten indiriniz ve cihaza atınız. Sonra Magisk manager uygulamasını açınız. 2 adet yükle seçeği çıkacak, üsttekine tıklayıp açılan sayfada dosyayı yamalayını seçiniz ve indirdiğiniz stok img dosyasını tıklayın. Cihaz yeniden başlayacak. Daha sonra tekrar magisk manageri açınız ve alttaki kaldır tuşuna basalım .

Adım 8 : Kaldır tuşundan sonra gelen menüde ön yükleme imajına geri yazan tuşa basalım ve bekleyelim.. Bu süreçte cihazı yeniden başlatmayın..

Adım 9 : Şimdi magisk cihazdan rootu kısa süreliğine kaldırdı. Telefon ayarlarınıza girip cihazı güncelleyin. Güncelleme insin ve yüklensin, ama cihazı yeniden başlatmayın...

Adım 10 :
Tekrar magisk manager uygulamasına giriniz. Üst bölümdeki magisk 19.3 bölümündeki yükle tuşuna basınız, ardından açılan yöntem belirle menüsünden " Aktif olmayan yuvaya yükle ( otadan sonra) " yazısına tıklayın ve yüklemesini bekleyin ve en son gelen ekranda yazan yeniden başlatın tuşuna basınız Alttaki resimleri inceleyiniz.

Adım 11 : Cihazınız yeniden başlayacak ve yeni güncellemeniz sonrası tekrardan rootlandı..

Adım 12 : Freedomm : )

İşlemler bu kadar. Bazen çok nadirde olsa google play project bu durumu yakalıyor ve rootu kaldırabiliyor. Bu durumda sürümünüze uygun patch dosyası ile işlemi tekrarlayabilirsiniz. En azından komple stok rom kurmak zorunda kalmıyoruz..

Not : Android 9 dan android 10 sürümüne geçerken, adım 9 u yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatın. Android 10 için root dosyası farklı, zamanı gelince onuda anlatırım

Güle güle kullanın..

V10.0.15 Stok Recovery :
V10.0.15 Modlu Recovery :

Magisk manager :

Rootlu boot img : ( Ağustos Güncellemesi )
Rootlu boot img : ( Eylül Güncellemesi )
Rootlu boot img : ( Ekim Güncellemesi )

Stok boot img : ( Ağustos Güncellemesi )
Stok boot img : ( Eylül Güncellemesi )
Stok boot img : ( Ekim Güncellemesi )

Miui adb driver : ( Driver eksiklikleri için )

Hocam elinize sağlık. Birebir görüşme ve tanışma şansımız varmı? İletişim için bekliyorum.

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Buyurun hocam buradan da görüşebiliriz.

TURGUT58SEKER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turgut Şeker
Cihazım
Mİ NOT 10 PRO
Konular
1
Buyurun hocam buradan da görüşebiliriz.
Kullanmakta olduğum A2 telefonumu 6x rootlamak ve kullanmak istiyorum fakat. Sizin kadar teçrübeli olmadığımızdan elimizde kalmasından çekiniyorum. uzakdan yardımla yükseltme yapma şansımız varmı?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Kullanmakta olduğum A2 telefonumu 6x rootlamak ve kullanmak istiyorum fakat. Sizin kadar teçrübeli olmadığımızdan elimizde kalmasından çekiniyorum. uzakdan yardımla yükseltme yapma şansımız varmı?

Anladım hocam. Cihazı 6x e çevirmek güzel gibi görünsede çok risklidir. Bir daha cihazınızı geri getiremeyebilirsiniz. 6x orjinal romu çincedir. Türkçe yoktur. Bu sebeple orada custom Miui eu romunu kullanırız. O da haftalık güncelleme verir. Her güncellemede indirdiğimiz dosyadan bir kaç klasör sileriz. Birinde silmeyi unutursak yine cihazı mi a2 ye geri çeviremezsiniz.

Bunun yerine, eğer amacınız miui kullanmaksa aşağıda verdiğim konuyu inceleyin hocam. Her hafta yine güncelleme geliyor. Eğer bu konularda bilginiz ve tecrübeniz az ise cihazı 6x e çevirmenizi önermem.

Ek olarak uzaktan bağlanıp cihazınızın bootloaderi açmayı ve twrp yüklemey yapabiliriz. Müsait bir zaman bulmam şartıyla.

Üst Alt