Yardım Mi A2 oyun için en iyi rom hangisi? MIUI/Saf Android

Bekir (A2)

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
30
Merhabalar iyi akşamlar. Telefonda performans benim için ön plandadır genelde pili düşünmem en fazla performans alacağım rom hangisidir. MIUI'mı kullanmalıyım yoksa Saf Android'mi

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Merhabalar iyi akşamlar. Telefonda performans benim için ön plandadır genelde pili düşünmem en fazla performans alacağım rom hangisidir. MIUI'mı kullanmalıyım yoksa Saf Android'mi

Merhaba, konuyu ilgili bölüme taşıdım. Bu bölümde sizi daha fazla a2 kullanıcısı görecektir.

Sorunuzun cevabı ise custom romlar. Stok romlar hafif kasmalar yapıyor. Custom romlarda yine benim konusunu açtığım Aicp 9.0 rom ve yine custom miui 11 eu port rom, performans olarak çok iyiler. İkisininde kurabilirsiniz. Aicp haftalık güncelleme alıyor. Ek olarak kurulum sonrası ayarlardan cihazı istediğiniz an performans moduna alabiliyor oyun oynadıktan sonra eski haline çevirebiliyorsunuz.

Rom - [Mi A2][Android 9.0][OFFICIAL] Ice Cold Project 14.0 [09.10.2019]
Rom - [Mi A2][Android 9.0]MIUI 11 Beta Rom V.9.10.10 [Port]

Son düzenleme:
Oyla:

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Merhaba, konuyu ilgili bölüme taşıdım. Bu bölümde sizi daha fazla a2 kullanıcısı görecektir.

Sorunuzun cevabı ise custom romlar. Stok romlar hafif kasmalar yapıyor. Custom romlarda yine benim konusunu açtığım Aicp 9.0 rom ve yine custom miui 11 eu port rom, performans olarak çok iyiler. İkisininde kurabilirsiniz.

Eu rom ne zamandır oyun performansı olarak iyi hocam? İlk kez sizden duyuyorum.

Benim oyun için kişisel önerim Lineage os'dur. Bende birilerinden duyup denemiştim inanılmaz fark var fakat pil dayanmıyor bu da kernel farkından dolayı olmalı. Oyun için geçecekse miroom bile eu'dan iyidir şahsen kullanan birisi olarak da söylüyorum, forumdaki arkadaşların da yorumlarına bakarsak böyle düşünüyorlar.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Eu rom ne zamandır oyun performansı olarak iyi hocam? İlk kez sizden duyuyorum.

Benim oyun için kişisel önerim Lineage os'dur. Bende birilerinden duyup denemiştim inanılmaz fark var fakat pil dayanmıyor bu da kernel farkından dolayı olmalı. Oyun için geçecekse miroom bile eu'dan iyidir şahsen kullanan birisi olarak da söylüyorum, forumdaki arkadaşların da yorumlarına bakarsak böyle düşünüyorlar.
Benim bahsettiğim eu romu incelediniz mi? Bildiğiniz eu rom değil. Hatalardan arındırılmış, kerneli değiştirilmiş ve port haline getirilmiştir. Normalde mi a2 için eu rom yoktur. Yani ricamdır mi8 kullanıp mi a2 kullanıcısının cihazını tanımadan yazmayalım.

Oyla:

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Benim bahsettiğim eu romu incelediniz mi? Bildiğiniz eu rom değil. Hatalardan arındırılmış, kerneli değiştirilmiş ve port haline getirilmiştir. Normalde mi a2 için eu rom yoktur. Yani ricamdır mi8 kullanıp mi a2 kullanıcısının cihazını tanımadan yazmayalım.
Normal eu romdan farklı olduğunu bilmediğim için yorum yapma gereği duydum hocam mazur görün.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Normal eu romdan farklı olduğunu bilmediğim için yorum yapma gereği duydum hocam mazur görün.
Estagfurullah hocam, demek istediğim bu cihaz normal xiaomiden çok farklı, bir nevi üvey evlat :P O yüzden ilk mesajımda konuyu soru cevap bölümünden mi a2 bölümüne taşıdım. Yoksa düz MIUI olsaydı bence oyun konusunda evet çokta iyi değil.

Oyla:

Bekir (A2)

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
30

Sorunuzun cevabı ise custom romlar. Stok romlar hafif kasmalar yapıyor. Custom romlarda yine benim konusunu açtığım Aicp 9.0 rom ve yine custom miui 11 eu port rom, performans olarak çok iyiler. İkisininde kurabilirsiniz. Aicp haftalık güncelleme alıyor. Ek olarak kurulum sonrası ayarlardan cihazı istediğiniz an performans moduna alabiliyor oyun oynadıktan sonra eski haline çevirebiliyorsunuz.

Rom - [Mi A2][Android 9.0]MIUI 11 Beta Rom V.9.10.10 [Port]
A2 için Android 10 gelmiş o nasıldır acaba bi fark varmıdır 9'a göre

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
A2 için Android 10 gelmiş o nasıldır acaba bi fark varmıdır 9'a göre

Evet, şuan beta olarak 2 adet konu açtım foruma. Pixel experience rom ota destekli. Fark varmı dır ? Arayüz daha pürüzsüz, renkler daha canlı, tam ekran hareketleri iyi çalışıyor, karanlık mod düzgün ve iyi çalışıyor ve diğer android 10 faydaları mevcut.

Aosp ve Los tabanlı Android 10.0 Custom Romlar :

Official Beta Pixel Experience Rom : Rom - [Android 10.0][Beta] Official Pixel Experience [OTA][Mİ A2] 14.10.2019 Ota destekli
Unofficial Lineage Os Rom : Rom - [Android 10.0] Unofficial LineageOS 17.0 [Mİ A2] 05.10.2019

Oyla:

Bekir (A2)

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
30
Evet, şuan beta olarak 2 adet konu açtım foruma. Pixel experience rom ota destekli. Fark varmı dır ? Arayüz daha pürüzsüz, renkler daha canlı, tam ekran hareketleri iyi çalışıyor, karanlık mod düzgün ve iyi çalışıyor ve diğer android 10 faydaları mevcut.

Aosp ve Los tabanlı Android 10.0 Custom Romlar :

Official Beta Pixel Experience Rom : Rom - [Android 10.0][Beta] Official Pixel Experience [OTA][Mİ A2] 14.10.2019 Ota destekli
Unofficial Lineage Os Rom : Rom - [Android 10.0] Unofficial LineageOS 17.0 [Mİ A2] 05.10.2019
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam 4wipe ile pixel experience kurmayi denedim ama böyle bir hata aldım MIUI kullandığım için mi böyle

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam 4wipe ile pixel experience kurmayi denedim ama böyle bir hata aldım MIUI kullandığım için mi böyle

hocam dosyanız düzgün indiyse wipe iişleminden sonra düzgünce yüklenmesi lazım. Daha demin kurdum aslında bu romu

Oyla:
Üst Alt