Haber Mi A2 Lite Kullanıcılarına P Müjdesi

kocali07

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
RedMi Note 5 AI
Meslek
Depo Sorumlusu
Konular
87
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Mi A2 Lite kullanıcılarının beklediği Android 9.0 haberi geldi. Geçtiğimiz haftalarda beta programına dahil edilen cihaz şimdilerde ise güncellemeyi almaya başladı.

Geçtiğimiz haftalarda Android 9.0 için beta programına dahil edilen Xiaomi Mi A2 Lite, beta kullanımında pek sorun çıkarmamış gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi Android One programına dahil olan telefonda Xiaomi’nin MIUI arayüz giydirmesi bulunmuyor. Bu da cihazın daha hızlı güncelleme alabileceği anlamına geliyor. Nitekim beta sürecini hızlı kapatan modelin güncellemesi Avrupa’da dağıtıma başlandı. Polonyalı bir kullanıcının fark ettiği güncellemenin, kademeli olarak tüm kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor. Güncellemeyi yapacak kullanıcılara küçük bir hatırlatma da yapalım. Xiaomi Mi A2 Lite’ın Android 9.0 güncellemesi 1 GB boyutunda. Güncellemeyi yapmadan önce cihazın Wi-Fi’a bağlı olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

Android 9.0 güncellemesi Xiaomi Mi A2 Lite’a neler getiriyor?

Yeni güncelleme ile beraber pil tasarrufunu artıracak optimize edilebilir pil ve parlaklık ayarları cihaza dahil olacak. Aynı zamanda Google’ın en merak edilen Android Pie özelliklerinden Dijital Denge‘yi de indirebileceksiniz. Bildiğiniz gibi Dijital Denge uygulaması Pie güncellemesini alan Android One cihazlar için indirilmeye sunulmuştu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra 5 Kasım’da yayınlanan güvenlik yaması da bu güncellemeyle beraber cihazınızdaki yerini alıyor. Güncellemenin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor. Fiyat/performans modeli olarak öne çıkan Mi A2 Lite’ın özelliklerini de kısaca hatırlatmak gerekirse; cihaz 5,84 inç boyutunda 19:9 en boy oranına sahip bir ekranla geliyor. Yapay zeka destekli çift arka kamerayı bünyesinde barındıran modelin pil kapasitesi ise 4.000 mAh. Snapdragon 625 işlemciyle gelen cihaz, Android One programına dahil olduğu için, herhangi bir arayüz giydirmesi sunmadan saf bir Android deneyimine odaklanıyor. Cihaz Türkiye’de 2.000 TL altı fiyatla öne çıkan akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor.

Kaynak:LOG

fikret1200

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fikret
Cihazım
mi a2 lite
Konular
0
Türkiye ye ne zaman dağıtılır acaba

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Uygulamalar sekmesinden tüm uygulamaların verisini temizleyin daha sonra herhangi bir vpn uygulaması ile Endonezya seçim ve güncelleyin

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

excitezeki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomimia2lite
Konular
0
Uygulamalar sekmesinden tüm uygulamaların verisini temizleyin daha sonra herhangi bir vpn uygulaması ile Endonezya seçim ve güncelleyin

Çok fark olurmu Türkiye sürümüyle bunun arasında

excitezeki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomimia2lite
Konular
0
Sunuç olarak Türkiye sürümüne tekrar dönmek sıkıntı olacak bekleyelim biraz daha

AsiLKaN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asilkan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
0
Eyw sağolasın heyecan ile beklemedeyiz ins önümüzdeki hafta gelir

kdrngn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
POCOX3NFC 6/128
Meslek
Muhasebe
Konular
19
Bölge olarak hepsi aynı.Yalnızca dağıtım süreleri bölgeden bölgeye değişiyor.
Benim bir sorum olacak, dediğiniz şekilde vpn ile endonezya vs. olarak güncellersek daha sonra türkiye bazında gelen güncellemeleri görmeyecek değil mi?

Son düzenleme:

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Benim bir sorum olacak, dediğiniz şekilde vpn ile endonezya vs. olarak güncellersek daha sonra türkiye bazında gelen güncellemeleri görmeyecek değil mi?
Tr için çıkacak ilk sürüm bu olacak zaten. İleri ki sürümleri görecek tabiikş

Üst Alt