Yardım Mi A2 İlk Kurulumda Çıkmayan Uygulamalar

fotografya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fotografya
Cihazım
HTC M7
Konular
7
mi a2 telefon aldim ancak ilk kurulumda mi kumanda geliyor diyorlar hem incelemelerde hem de alanlar. Bende ise mi kumanda yoktu. sadece mi drop ve mi dosya yöneticisi birde geri bildirim vardı. ana sayfada mi klasörü vardi. toplamda kurulu 30 program vardi. fabrika ayarlarina sifirlayayim belki gelir dedim yine gelmedi ve bu sefer mi drop dosya yöneticisi keep gibi uygulamalar gelmedi uygulama sayısı da 19 a düştü. Bir kaç kere yaptım fabrika ayarlarina döndürmeyi ama sonuç aynı. böyle bir şeyle karsilasan var mi ? ilk kurulumda olması gerekirken olmamasınin sebebi ne olabilir. cihaz daha önce açılmış gibi geldi bu yüzden iade etmeyi düşünüyorum ben.

fotografya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fotografya
Cihazım
HTC M7
Konular
7
Kendi sildiğiniz uygulamalar telefonda olmadığı için iade mi edeceksiniz?
ben silmedim ki uygulamaları :) fabrika ayarlarına döndürünce ön yüklü uygulamalar gelmediği için. aslında uygulamalar play store den indiririm ama ben cihazda bir sorun olabilir diye düşündüğüm için iade etmeyi düşünüyorum.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
ben silmedim ki uygulamaları :) fabrika ayarlarına döndürünce ön yüklü uygulamalar gelmediği için. aslında uygulamalar play store den indiririm ama ben cihazda bir sorun olabilir diye düşündüğüm için iade etmeyi düşünüyorum.
Fabrika ayarlarına siz dönmüş yani uygulamaları siz silmişsiniz. Diğer yandan eğer daha önce bir başkası o cihazı kullanmış olsaydı ve satın aldığınız yer size
a) sıfırlamadan göndermiş olsaydı kurulum ekranı gelmezdi.
b) sıfırlayarak göndermiş olsaydı bahsettiğiniz uygulamalar sıfırlama sonrası silinmiş olurdu ve şu an bu konuyu açmamış olurdunuz.
Yani her durumda ilk mesajınızda iddia ettiğiniz gibi cihazınız kullanılmış değil. Mutlaka iade etmek istiyorsanız deneyebilirsiniz ancak cihazı açmış, kurulum yapmış ve sıfırlamışsınız. Yani cihazı kullanmışsınız. İade etmeye çalışmanız etik olmayacaktır.

Oyla:

fotografya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fotografya
Cihazım
HTC M7
Konular
7
Fabrika ayarlarına siz dönmüş yani uygulamaları siz silmişsiniz. Diğer yandan eğer daha önce bir başkası o cihazı kullanmış olsaydı ve satın aldığınız yer size
a) sıfırlamadan göndermiş olsaydı kurulum ekranı gelmezdi.
b) sıfırlayarak göndermiş olsaydı bahsettiğiniz uygulamalar sıfırlama sonrası silinmiş olurdu ve şu an bu konuyu açmamış olurdunuz.
Yani her durumda ilk mesajınızda iddia ettiğiniz gibi cihazınız kullanılmış değil. Mutlaka iade etmek istiyorsanız deneyebilirsiniz ancak cihazı açmış, kurulum yapmış ve sıfırlamışsınız. Yani cihazı kullanmışsınız. İade etmeye çalışmanız etik olmayacaktır.
hocam cihazı açtım evet ama ne sim taktım nede internete bağladım evden bile çıkartmadım. netten telefon alınca ilk etapta kesinlikle ne sim takarım ne de internete bağlarım. bir sorun yoksa o zaman kullanırım. bende şunu anlamadım eski telefonumu da sıfırlayınca ön yüklü gelen uygulamalar hiç bir zaman silinmiyor. niye bundan silindi. böyle oluyorsa sıkıntı yok. eğer olmaması gerektiği halde olduysa sorun ettiğim noktada burası zaten. kullanıcı uygulamaları değil yani kaybolanlar sistem uygulamaları

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
hocam cihazı açtım evet ama ne sim taktım nede internete bağladım evden bile çıkartmadım. netten telefon alınca ilk etapta kesinlikle ne sim takarım ne de internete bağlarım. bir sorun yoksa o zaman kullanırım. bende şunu anlamadım eski telefonumu da sıfırlayınca ön yüklü gelen uygulamalar hiç bir zaman silinmiyor. niye bundan silindi. böyle oluyorsa sıkıntı yok. eğer olmaması gerektiği halde olduysa sorun ettiğim noktada burası zaten. kullanıcı uygulamaları değil yani kaybolanlar sistem uygulamaları
Sistemle beraber gelen uygulama sistem uygulaması değildir hocam... Örneğin MIUI ile birlikte telefonu ilk açtığınızda facebook, wps vb. uygulamalar vardır ancak bunlar sistem uygulaması değildir, kullanıcı uygulaması olarak yüklenmiştir ve kaldırılabilir. Sistem uygulamaları ise root yetkisi alınmadan kaldırılamaz zaten. Sizin bahsettiğiniz uygulamalar da sistem uygulaması değil kullanıcı uygulaması olarak yüklenmiştir ki pek çok üretici artık bloatware olarak değerlendirilen bu uygulamaların cihazda kalıp kalmama seçeneğini bizlerin belirleyebilmesi için bu tarz uygulamaları kullanıcı uygulaması olarak yüklemektedir.

Oyla:
Üst Alt