Yardım Mi A2 İlk Kurulumda Çıkmayan Uygulamalar

fotografya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fotografya
Cihazım
HTC M7
Konular
7
mi a2 telefon aldim ancak ilk kurulumda mi kumanda geliyor diyorlar hem incelemelerde hem de alanlar. Bende ise mi kumanda yoktu. sadece mi drop ve mi dosya yöneticisi birde geri bildirim vardı. ana sayfada mi klasörü vardi. toplamda kurulu 30 program vardi. fabrika ayarlarina sifirlayayim belki gelir dedim yine gelmedi ve bu sefer mi drop dosya yöneticisi keep gibi uygulamalar gelmedi uygulama sayısı da 19 a düştü. Bir kaç kere yaptım fabrika ayarlarina döndürmeyi ama sonuç aynı. böyle bir şeyle karsilasan var mi ? ilk kurulumda olması gerekirken olmamasınin sebebi ne olabilir. cihaz daha önce açılmış gibi geldi bu yüzden iade etmeyi düşünüyorum ben.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Merhabalar bazı uygulamalar bazı cihazlarda yüklü gelebilir, bazılarında yüklü olmayabilir. Fabrika ayarlarına da aldığınızı belirtiyorsunuz. Cihazın kullanımında herhangi bir sıkıntı yoksa, imei sorgulamalarını yaptığınızda cihazınız kayıtlı ise 1-2 uygulama için kafaya takılacak bir durum değildir diye düşünüyorum. O uygulamaları uygulamaları arasından bulup yükleyebilirsiniz.

Oyla:

fotografya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fotografya
Cihazım
HTC M7
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar bazı uygulamalar bazı cihazlarda yüklü gelebilir, bazılarında yüklü olmayabilir. Fabrika ayarlarına da aldığınızı belirtiyorsunuz. Cihazın kullanımında herhangi bir sıkıntı yoksa, imei sorgulamalarını yaptığınızda cihazınız kayıtlı ise 1-2 uygulama için kafaya takılacak bir durum değildir diye düşünüyorum. O uygulamaları uygulamaları arasından bulup yükleyebilirsiniz.
ceval için teşekkürler. mi kumanda gibi uygulamalar yüklenir ona birşey demiyorum da hesap makinesi google play muzik gibi uygulamalar neden geri gelmedi halbuki android one bir telefon bu. bu normal mi ?

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Yani dediğiniz gibi androidone cihazlarda onlar da yüklü gelmesi lazım ama onları da yükleyebilirsiniz Play Store'den.

Oyla:

fotografya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fotografya
Cihazım
HTC M7
Konular
7
Yani dediğiniz gibi androidone cihazlarda onlar da yüklü gelmesi lazım ama onları da yükleyebilirsiniz Play Store'den.
ilk basta yüklü geldi zaten ama fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yapinca hesap makinesi diger google uygulamalari duo filan gelmedi. bana normal degil gibi geldi bu durum

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
ilk basta yüklü geldi zaten ama fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yapinca hesap makinesi diger google uygulamalari duo filan gelmedi. bana normal degil gibi geldi bu durum
Cihazınızda yüklü olarak gelen fabrika romunda belirttiğiniz uygulamalar kaldırılabilir, üzerinde değişiklik yapılabilir kullanıcı uygulaması olarak yüklenmiştir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde cihazınızda yer alan kullanıcı uygulamaları da dahil olmak üzere tüm kullanıcı verilerini silersiniz. Bu nedenle ilk açılışta olsa dahi kullanıcı uygulamaları fabrika verilerine dönmeniz halinde telefonunuzdan silinecektir.

Oyla:

fotografya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fotografya
Cihazım
HTC M7
Konular
7
Cihazınızda yüklü olarak gelen fabrika romunda belirttiğiniz uygulamalar kaldırılabilir, üzerinde değişiklik yapılabilir kullanıcı uygulaması olarak yüklenmiştir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde cihazınızda yer alan kullanıcı uygulamaları da dahil olmak üzere tüm kullanıcı verilerini silersiniz. Bu nedenle ilk açılışta olsa dahi kullanıcı uygulamaları fabrika verilerine dönmeniz halinde telefonunuzdan silinecektir.
cevap için teşekkürler hocam. ama cihaz android one bünyesinde olduğu için google uygulamaları nasıl kalkıyor onu anlayamadım. hadi play müzik, play filmler, drive, keep, google duo gibi uygulamalar kalkıyor hesap makinesi gibi her zaman ön yüklü olması gereken program niye kalkar? Geri getirmenin bir yolu yokmudur bunları ?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
cevap için teşekkürler hocam. ama cihaz android one bünyesinde olduğu için google uygulamaları nasıl kalkıyor onu anlayamadım. hadi play müzik, play filmler, drive, keep, google duo gibi uygulamalar kalkıyor hesap makinesi gibi her zaman ön yüklü olması gereken program niye kalkar? Geri getirmenin bir yolu yokmudur bunları ?

Play store üzerinden bu uygulamaları yükleyebilir ya da orijinal romu tekrar kurabilirsiniz.

Oyla:

fotografya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fotografya
Cihazım
HTC M7
Konular
7
Play store üzerinden bu uygulamaları yükleyebilir ya da orijinal romu tekrar kurabilirsiniz.
telefon sıfır zaten rom işlerine girmek istemiyorum. belki iade ederim. sim takmadım ve internete de bağlamadım zaten

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
telefon sıfır zaten rom işlerine girmek istemiyorum. belki iade ederim. sim takmadım ve internete de bağlamadım zaten
Kendi sildiğiniz uygulamalar telefonda olmadığı için iade mi edeceksiniz?

Oyla:
Üst Alt