Yardım Mi A2 EDL Mod Rom Yükleme Sonrası Açılmama Sorunu

alcngz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
Mi A2
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Jasmine Global, V10.0.17.0.PDIMIXM
Telefon Modeli
Mi A2
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle forumda konuyla ilgili tüm yazıları okuduğumu belirtleyim. Blootloader kilidi olan brick olmuş bir Mi A2 telefonum var ve forumda tavsiye edilen yöntemlerle ve yazılımlarla rom atmaya çalıştım.

Öncelikle bilgisayarı (Win 8/64 Bit) sürücü imzası olayını devre dışı bırakacak şekilde başlattım.
Sonra EDL moda almak için telefonun arkasından kısa devre yaptırarak bilgisayara 9008 portu olarak tanıtmayı başardım.
Daha sonra Mi Flash 64 Bit (Forumda tavsiye edilen 2016 sürüm) ile yine forumda tavsiye edilen güncel Jasmine Global V10.0.17.0.PDIMIXM rom'u flashladım.

Flashlama işlemi başarılı sonuçlandı. Ancak telefon yine flash öncesi gibi açılış ekranında kaldı. Bu gibi durumlarda yapılması gerekenleri de forumdan okudum ve tek tek denedim. Farklı romlar, farklı ayarlar, wipe/data reset, tuş kombinasyonları... forumda yazan her şeyi denedim sonuç değişmedi.

Merak ettiğim bir konu var. Bilgisayarın telefonu 9008 portu olarak görmesi, flash işleminin başarılı tamamlanması ve telefon recovery modunda iken attığım rom'un ismini görmem telefonun donanım olarak sağlam olduğunu gösterir mi? Yoksa tüm bunlara rağmen donanımsal bir sorun olabilir mi? Teşekkürler şimdiden.

alcngz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
Mi A2
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım bootloader kilidi olduğu için EDL mode da işe yaramıyor. Şimdilik telefonu bir kenara kaldırdım artık yeni bir telefon alma zamanı geldi.

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Tam olarak nerde kaldığını ne tepki verdiğini yazınız.

Oyla:

alcngz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
Mi A2
Konular
1
Flash'lama işlemi bittikten sonra telefon açılırken renkli şerit kısmında bir süre bekleyip sonra kapanıyor.

Oyla:

alcngz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
Mi A2
Konular
1
Ek bir bilgi daha vereyim işe yarar bir bilgi mi emin değilim. Telefon flash işleminden sonra ilk açılışta 2 dakika kadar açılmaya çalışıyor ancak renkli şerit ekranında kalıp kapanıyor. Sonraki yeniden başlatmalarda ise 5-10 saniye kadar açılmaya çalışıp yine renkli şerit ekranında kalıyor ve kapanıyor. Aynı şekilde Recovery Mode ile wipe data reset yaptıktan sonraki açılışta yine 2 dakika kadar açılmaya çalışıyor ve renkli şerit ekranında kalıp kapanıyor. Ondan sonraki açılış denemelerimde hep 5-10 saniye kadar açılmaya çalışıp kapanıyor. 2 dakika ve 5-10 saniyenin bir önemi var mı konunun uzmanları daha iyi bilir.

Zenex

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım