Soru Mi A1 vs. Redmi 5 Plus

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
Herkese merhaba,
Tasarımı güzel ve fiyatına göre yeterli performans sergileyecek bir cihaz arayışındayım. Redmi 5 Plus ön tarafı çok güzel ancak arka tarafı eski ve çift kamera maalesef yok. Mi A1 ön tarafta çerçeveler sanki bana biraz fazla gibi geldi (videolardan gördüğüm kadarıyla) ve arka tarafın tasarımı gayet güzel hem de çift kamera var ancak bu da saf Android.

Redmi 5 Plus forumda Zahter1 satıyor, Mi A1'i ise Cepport'dan alacağım. Redmi 5 Plus 1150TL, Mi A1 1245TL

Siz bir telefon alacak olsaydınız hangisini satın alırdınız? Neden?

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Ekranı, MiUI ile desteklenmesi ve batarya performansı güzel şeyler ancak arkası geri kalmış bir tasarım barındırıyor ve microUSB kullanıyor bu yüzden arka kısmını sevemedim.

Mi 5X için global sürüm bulunmuyor, sanırım Redmi 5 Plus için de global sürüm yok. Mi A1 incelik, çift kamera, tasarım ve type-c kullanması artıları ancak saf android, çift tıklama özelliğinin bulunmaması ve yazılım desteğinin 2 yıl ile sınırlı olması eksi yönleri elbette.

Durumu değerlendirdiğim zaman ekranı ve saf Android ile desteklenmesi dışında pek olumsuz yanı yok.

Edit: Mi A1 hem Redmi 5 plus hem de Mi 5X ile yapılan hız testlerinde daha hızlı çıkıyor.

Mi 5X için global rom çıkmayacak çünkü A1 onun Avrupa versiyonu zaten

Micro USB konusu haklısınız eski bir standart arka tasarım redmi note 4 ile aynı

Hız testleri sistemin yük altında olmadığı için önde olabilir

Redmi 5 ve 5 Plus için yakında çıkacak

Oyla:

ByPRO

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular