Rehber Mi A1 VoLTE Etkinleştirme

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
VoLTE, yani Voice over LTE, 4.5G şebekesi üzerinden yüksek kalitede sesli ve görüntülü aramayı mümkün kılan bir teknolojidir. Ülkemizde kullanıma sunulan 4.5G ile birlikte operatörler de bazı telefon modelleri üzerinden VoLTE veya HD+ adı altında bu servisi sunmaya başladı.

Operatör ve üretici firma ortak çalışması ile aktif olarak kullanılabilen VoLTE ile, yüksek kalitede sesli konuşma deneyimini yaşayabileceksiniz. Yapacağınız aramalar aynı saniye içinde karşı tarafa iletilecek, ortam ve arka fonda kalan gürültüden arınmış bir şekilde konuşmalarınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Xiaomi Mi A1'de VoLTE özelliği vardır. Fakat operatörler tarafından henüz tanınmadığı için otomatik olarak aktif hale gelmiyor. Aşağıdaki işlemleri yaparak VoLTE özelliğini aktif hale getirebilirsiniz:

———TURKCELL————
•Kendi sim kartınızı bu linkteki tabloda bulunan telefonlardan birini bulup takın:

•Sim kartınızı taktığınız telefonda HDSES yazarak 2200'a göndererek servisi aktif hale getirin.
•Sim kartınızı taktığınız telefonun ayarlarından VoLTE seçeneğini açarak VoLTE kullanımını aktif hale getirip VoLTE'yi kullanın.
•Daha sonra hattınızı kendi telefonuza takıp en alttaki işlemleri uygulayın.

———Vodafone————

•Kendi sim kartınızı bu linkteki tabloda bulunan telefonlardan birini bulup takın:

•Sim kartınızı taktığınız telefonun ayarlarından VoLTE seçeneğini açarak VoLTE kullanımını aktif hale getirip VoLTE'yi kullanın

———Aycell ve Aria(TurkTelekom)————
BİMcell,Avea,Türk Telekom için faturalı hat sahibi olmak gereklidir...

•Yukarıdaki linke tıklayarak "Cihaz uyumluluğunuzu kontrol edin" kısmındaki telefonlardan birini bulup, kendi sim kartınızı takın.
•VOLTE yazıp 5555'e gönderin.
•Sim kartınızı taktığınız telefonun ayarlarından VoLTE seçeneğini açarak VoLTE kullanımını aktif hale getirip VoLTE'yi kullanın

=======En Alttaki İşlemler=========
Hattınıza volte tanımlı olduktan sonra sim kartınızı kendi telefonunuza takıp arama ekranında bu kodu tuşlayın:
*#*#86583#*#*
"Carrier check disabled" şeklinde bir uyarı alacaksınız, bu uyarıyı aldıktan sonra telefonu yeniden başlatıp VoLTE kullanmaya başlayabilirsiniz
Bu uyarıyı gördükten sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.​

Görüş ve önerilerinizi yorumlarda beklerim. Sağ altta bulunan "beğen" butonuna basmanız beni mutlu edecek ve birer teşekkür niteliği taşıyacaktır ;)
Saygılarımlahappy~~

mitux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
5
Elinize sağlık hocam

Telegram: @mia1turkiye
Facebook:

Son düzenleme:

kanuni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Bir ekleme de ben yapayım BİMcell,Avea,Türk Telekom için faturalı hat sahibi olmak gereklidir bilginize...

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Üst Alt