Soru Mi A1 Ekran değişimi

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Merhaba arkadaşlar babama aldığım mi a1 dokunmatiği kırılmış servisi aradım nasıl olsa 250 - 300 TL dir diye sonuçta xiaomi ama 650 TL dediler iş başa düştü ya Antalya da bir teknik servise değiştirticem yada kendim değiştiricem konu hakkında bilgi amaçlı buraya konu açmak istedim sorun yaşayan arkadaşlara yol gösterebilmek için...

Kullanıcı Adım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi6
Konular
1
Peki Ali'den alıp takanlar orjinalmi takıyor yani telefonun orjinalinde ki gibi canlı oluyormu renkler yoksa puslumu oluyor
Ali'ye güven olmaz. Ayrıca resmi yollardan ekran satışı yok yani satan kişi ben şu kadar ekran istiyorum Xiaomi, satacağım diyemiyor bildiğim kadarıyla. Onun yerine "orijinal kalitesinde" olarak satılıyor yanılmıyorsam.

Mesala örnek vermek gerekirse şu ekranında parmak izi okuyuculu telefonların ekranları normalde pahalı 500-1000tl arasında değişiyor ama aynı ürünün parmak izi okuması olmayan ekran tipini 100-200tlye bulabiliyorsunuz.

Onun için servislerde halletmek lazım işi. en azından yarın ekrandan kaynaklı (kırılma ve darbe haricinde) bir sorun olursa yeniden ücretsiz değişim yaptırabilirsiniz.

Oyla:

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Ali'ye güven olmaz. Ayrıca resmi yollardan ekran satışı yok yani satan kişi ben şu kadar ekran istiyorum Xiaomi, satacağım diyemiyor bildiğim kadarıyla. Onun yerine "orijinal kalitesinde" olarak satılıyor yanılmıyorsam.

Mesala örnek vermek gerekirse şu ekranında parmak izi okuyuculu telefonların ekranları normalde pahalı 500-1000tl arasında değişiyor ama aynı ürünün parmak izi okuması olmayan ekran tipini 100-200tlye bulabiliyorsunuz.

Onun için servislerde halletmek lazım işi. en azından yarın ekrandan kaynaklı (kırılma ve darbe haricinde) bir sorun olursa yeniden ücretsiz değişim yaptırabilirsiniz.

Ben katılmıyorum servisler herşeyi kullanıcı hatası olarak kayda alıyor ve oldukça beceriksiz kişileri çalıştırıyorlar sadece malzeme kalitesi konusunda hak veriyorum ama zaten 250 ₺ olan ürüne 700 ₺ fiyat çekiyorlar.

Oyla:

Kullanıcı Adım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi6
Konular
1
Ben katılmıyorum servisler herşeyi kullanıcı hatası olarak kayda alıyor ve oldukça beceriksiz kişileri çalıştırıyorlar sadece malzeme kalitesi konusunda hak veriyorum ama zaten 250 ₺ olan ürüne 700 ₺ fiyat çekiyorlar.

Gerçekten kendi hatanız değil ise hakkınızı her türlü alırsınız merak etmeyin. Ona bakarsanız millet de 10 liralık ürünü 15-20tl'ye satıyor. Ürün garanti kapsamında değil ise bunun işcilik maliyeti, servis ücreti, kdvsi derken elbet internetten aldığınız fiyata alamazsınız.

Oyla:

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Simdik ekranı kime yaptirmami tavsiye ediyorsunuz servisemi yoksa telefoncuya mi?

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Simdik ekranı kime yaptirmami tavsiye ediyorsunuz servisemi yoksa telefoncuya mi?
Eğer uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız, telefonu satmayı düşünmüyorsanız eğer serviste yaptırın, güzel güzel kullanın. Ama 1 sene sonra başka telefon alırım, veya bu telefonu satarım diyorsanız telefoncuya yaptırın.

Oyla:

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Eğer uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız, telefonu satmayı düşünmüyorsanız eğer serviste yaptırın, güzel güzel kullanın. Ama 1 sene sonra başka telefon alırım, veya bu telefonu satarım diyorsanız telefoncuya yaptırın.
1 -2 sene sonra satarım telefonu peki hangi telefoncuyu oneriyorsun işini iyi yapan biri varmı

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
1 -2 sene sonra satarım telefonu peki hangi telefoncuyu oneriyorsun işini iyi yapan biri varmı
Bütün işlemleri kendim yapıyorum. Telefonculara kolay kolay telefon vermem ben. Zamanında tamir için verdiğim telefonun bataryasından tutun da kamerasına kadar söküp yan sanayi şeyler takmışlardı.

Telefonların disassembly yani parçalarını sökme videoları var youtube'da. Bunları izleyerek nasıl sökülebileceğini gördükten sonra sorunlu parçanın yerine yenisi takıyorum.

Oyla:

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Bütün işlemleri kendim yapıyorum. Telefonculara kolay kolay telefon vermem ben. Zamanında tamir için verdiğim telefonun bataryasından tutun da kamerasına kadar söküp yan sanayi şeyler takmışlardı.

Telefonların disassembly yani parçalarını sökme videoları var youtube'da. Bunları izleyerek nasıl sökülebileceğini gördükten sonra sorunlu parçanın yerine yenisi takıyorum.
Sizinki daha iyiymiş ama ben askerde olduğum için öyle bir imkanım yok maalesef normalde ekranı degistirmem ama kırılan yerler sararmaya başladı telefon daha çok zarar görmesin diye değiştireceğim

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Sizinki daha iyiymiş ama ben askerde olduğum için öyle bir imkanım yok maalesef normalde ekranı degistirmem ama kırılan yerler sararmaya başladı telefon daha çok zarar görmesin diye değiştireceğim
Askerde akıllı telefon kullanma imkanınız var mı ki :D

Oyla:
Üst Alt