Recovery Mi A1 Bootloader Kilidi Açma ve Kalıcı Olarak TWRP Yükleme Rehberi

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
hocam kılavuzdaki gibi yüklemeleri yaptım ancak twrp kalıcı olmuyor. klavuzda kalıcı olması için verdiğiniz dosyayı da twrp den yükledim ancak ses+ power ile açınca "the system has been destroyed. press power button to shutdown" yazısı geliyor. her seferinde fastboottan fastboot boot xx.img ile recovery e giriyorum. hatalı bir işlemim mi var

miflashla android 9 tekrar yükledim .clean all diyerek bootloader kilidini kapatmadım. sonrasında tekrar twrp yükledim ama kalıcı olmuyor hocam. yukardaki mesaj çıkıyor yine system destroyed diyor.

ayrıca bootloader kilidini açma adımlarında yer alan kilit açma sonrasındaki ses+ tuşuna basma daki gibi efs encript li bi ekran geldi. kılavuzda olmadığından kaçırdım işlem yaptı yeniden başladı.

twrp yi nasıl kalıcı yapabilirim?

ohreyn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Öncelikle iyi akşamlar. Ben rootsuz google cam yükleme işleminde sonra 8.1 e yükselttim cihazı. uzun süredir kullandığım 8.1 kasım güncellemesinden memnunum . Bu kalıcı twrp işlemi 8.1 de oluyor mu acaba. Yoksa farklı dosyalar mı kullanmak gerekiyor. TWRP yi sistemi kurduktan sonra yedek alma için kullanmak istiyorum. Root ile işim şimdilik yok

ohreyn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Öncelikle iyi akşamlar. Ben rootsuz google cam yükleme işleminde sonra 8.1 e yükselttim cihazı. uzun süredir kullandığım 8.1 kasım güncellemesinden memnunum . Bu kalıcı twrp işlemi 8.1 de oluyor mu acaba. Yoksa farklı dosyalar mı kullanmak gerekiyor. TWRP yi sistemi kurduktan sonra yedek alma için kullanmak istiyorum. Root ile işim şimdilik yok
Denedim ama unlock sırasında ses açma tuşuna basmama rağmen telefonu sıfırladı gcam ve twrp 8.1 de olmuyor sanırım. Yada bildiğiniz başka yöntem varsa paylaşırsanız sevinirim

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Denedim ama unlock sırasında ses açma tuşuna basmama rağmen telefonu sıfırladı gcam ve twrp 8.1 de olmuyor sanırım. Yada bildiğiniz başka yöntem varsa paylaşırsanız sevinirim
Bütün sürümlerde twrp kurulabilir. Sadece pie ile bazı twrp sürümleri uyumlu değil. Bu yüzden pie ile çalışan sürüm linkini ekledim direk.

Malafonkok1996

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi a1
Konular
6
çok denemedim ama telefonu görmüyor hocam malesef

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
ben burda paylaşılan twrpyi yükledim ama aktif olmadı. system halted gibi bir mesaj çıkıyordu.

twrp.me sitesinde son sürüm twrp img ve zipi indirdim. magisk ile zipi yükledim. sonra fastbootta imgyi boot edip ordanda zipi tekrar yükledim. şimdi kalıcı olarak twrp yüklendi. sadece güncellemeleri yükleyemiyorum. anlatıldığı gibi yapıyorum ama önce güncelleme iniyordu magisk den yükle dediğimde yüklemiyor üstelik kaldırdığım google uyguşamaları geri geliyordu. sonraki denemelerimde de artık güncelleme inmiyor. hep bi hata veriyor tekrar tekrar indirmeye çalışıyor. çözüm yada alternatif yükleme yöntemi var mı güncelleme yapmak için?

merverdi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yokki
Konular
0
Konuda yazilan herseyi sırasıyla yaptım. Fakat ses acma ve güç kombinasyonu yaptigimda twrp gelmiyor su hata geliyor:
The system has been destroyed

Bu hatadan sonra guc tusuna bastigim zaman ya kapaniyor cihaz ya da kendiliginden açılıyor. Konu hakkinda bilgi alabilir miyim?

mihritalia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi a1
Konular
0
hocam twrp de bolum baglanamadi hatasi aliyorum. yuklemeler basarisiz oluyor. hafiza kartini goruyor ama ana dizin 0 mb olarak gorunuyor ve bolum baglanamadi diyip duruyor. cozum nedir ilk defa boyle bir hata aldim.

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Konuda yazilan herseyi sırasıyla yaptım. Fakat ses acma ve güç kombinasyonu yaptigimda twrp gelmiyor su hata geliyor:
The system has been destroyed

Bu hatadan sonra guc tusuna bastigim zaman ya kapaniyor cihaz ya da kendiliginden açılıyor. Konu hakkinda bilgi alabilir miyim?
aynı sorunu bende yaşadım ama forumda çözüm bulamadım. mesajınızın üstündeki mesajımda belirttiğim gibi yükleme yaptım ve kalıcı twrp yüklendi.

bu sayfadaki
ve dosyalarını indirin. Burdaki rehberde anlatıldığı gibi fastboot tan img dosyasını boot edin. twrp açılacak, install (yükle) ile zip dosyasını yükleyin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam twrp de bolum baglanamadi hatasi aliyorum. yuklemeler basarisiz oluyor. hafiza kartini goruyor ama ana dizin 0 mb olarak gorunuyor ve bolum baglanamadi diyip duruyor. cozum nedir ilk defa boyle bir hata aldim.

muhtemelen yüklediğiniz twrp sürümü eski bir sürüm. güncel bi sürüme geçin.

mihritalia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi a1
Konular
0
aynı sorunu bende yaşadım ama forumda çözüm bulamadım. mesajınızın üstündeki mesajımda belirttiğim gibi yükleme yaptım ve kalıcı twrp yüklendi.

bu sayfadaki
ve dosyalarını indirin. Burdaki rehberde anlatıldığı gibi fastboot tan img dosyasını boot edin. twrp açılacak, install (yükle) ile zip dosyasını yükleyin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

muhtemelen yüklediğiniz twrp sürümü eski bir sürüm. güncel bi sürüme geçin.

Hocam cihaz hardbrick oldu. Hic bir tepki yok. Sarja takinca led hizlica yanip sonuyor. Guc tusuna basinca titreyip duruyor. Pc de tanimiyor artik.

Üst Alt