Çözüldü Mi A1 android one donma sorunu

grl1234

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gürol
Cihazım
Mi A1
Konular
1
Oreo 8 güncellemeden sonra telefon donmaya, daha önceden açılan programlar açılmamaya, kendi kendine reset atmaya başladı. acil yardım lütfen.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Hocam kurulum tam olarak temiz bir kurulum olmamış olabilir mümkünse bir format atın cihaza yada pc den tekrar rom yükleyin. Xiaomi Mi A1 güncellemesini bir iki kez bazı hatalardan dolayı geri çekti belki hatalı güncellemelerden biride olabilir sizin yüklü olan

grl1234

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gürol
Cihazım
Mi A1
Konular
1
Yardiminiz icin tesekkur ederim. En son rom u nereden bulabilirim. birde bilgisayardan nasıl kurabilirim. Rom linki ve kurulum tarifi bir link verebilir misiniz?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183

Burdan indirebilirsiniz ve Mi Flash ile yükleyebilirsiniz. Anlatımları sitemizde mevcut.

ahmetpayza

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
1
Bende de benzer şeyler mevcut Oreo 8 güncellemesini telefonu ilk aldığım gün yükledim
şimdiye kadar bir sorun yoktu ancak şu aralar uygulamalarda kitlenme oluyor
uygulamayı sonlandırmak yada telefonu resetlemek zorunda kalıyorum
Örnek vermek gerekirse snapchat/whatssapp gibi uygulamalarda başıma geliyor bu sorun...

Son güvenlik güncellemesi haricindekileri yaptım şimdiye kadar bir sorun yoktu 64GB hafıza pek dolu sayılmaz aşırı program vs. yüklü değil
Bu telefonu stabil ve sorunsuz bir Xiaomi modeli olduğundan tercih etmiştim ama bu sorunlar keyif kaçırmaya başladı artık

Neden olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum

Cevat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cevat
Cihazım
Mi a1
Konular
2
Merhaba mi A1 aldım iki ay oldu kullanıyorum fakat işletim sistemin den pek memnun olmadım çok kullanışlı değil.
mesale zil sesini açıyorum bununla birlikte bildirim sesleri tuş sesleri de aynı seviyede aciliyaç.
Bildirim sesi için ayri bir ses ayarı yokmu
PwerP tuş kilidi yaptigim zaman kapanma clik sesi yok açarken var kapatırken yok.
Işık sensörü çok yavaş ve hassasiyeti çok az ekran isik ayarlamasi tam olarak düzgün yapamiyor.
Bilmiyorum bunlar sorun mu acaba yoksa telefon mu böyle anlamadım.
Yardımcı olur musunuz lütfen.:Sheadbang~~:@;(
[doublepost=1525244691,1525185419][/doublepost]Sizin kullandığınız A1 ler de boyle mi yok mu yardımcı olacak bir arkadaş

Sayonara

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yavuz
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Ekranda kısa süreli donmalar ve geç tepki vermeler (özellikle Chrome acıkken) oluyordu. Bunlar olurken ekranı tuşla kapayıp ekran kilidini açmak için parmak izi kullanınca devam ediyordu. Eğer eekra kilidi desenini kullanarak açarsam açık uygulamaları kapatabiliyordum ve düzeliyordu kasma. Bu esnada kapasitif (home ve geri) tuşları da çalışmıyordu. Bu gün birşey denedim ve bir süredir sorun yok. Telefon sıfırlama kısmından uygulama ayarlarını sıfırlayınca sorun düzeldi gibi. 1 saattir takilma yok.
[doublepost=1525984242,1525616296][/doublepost]
Ekranda kısa süreli donmalar ve geç tepki vermeler (özellikle Chrome acıkken) oluyordu. Bunlar olurken ekranı tuşla kapayıp ekran kilidini açmak için parmak izi kullanınca devam ediyordu. Eğer eekra kilidi desenini kullanarak açarsam açık uygulamaları kapatabiliyordum ve düzeliyordu kasma. Bu esnada kapasitif (home ve geri) tuşları da çalışmıyordu. Bu gün birşey denedim ve bir süredir sorun yok. Telefon sıfırlama kısmından uygulama ayarlarını sıfırlayınca sorun düzeldi gibi. 1 saattir takilma yok.
Ara ara aynı soru devam ediyor. Misal chrome da bir sayfada iken takılmalar ve bir sūre sonra kendi kendine ekrana dokunmalar ya da başka uygulama açılması olabiliyor. Ekran kilidi tuşu ile kilitleyip ekran deseni ile açarsam normale dönüyor. Parmak izi ile açarsam ekran donup
[doublepost=1525984425][/doublepost]Ara ara aynı sorun devam ediyor. Hatta bu mesajı yazarken bile oldu. Misal chrome da bir sayfada iken takılmalar oluyor ve bir sūre sonra kendi kendine ekrana dokunmalar ya da başka uygulama açılması olabiliyor. Ekran kilidi tuşu ile kilitleyip ekran deseni ile açarsam normale dönüyor. Parmak izi ile açarsam ekran donup kalıyor. Genelde yazı yazarken bu sorunun oluştuğunu farkettim.

mserhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhan
Cihazım
Mi A1
Konular
8
telefonuma ekim 2018 güncellemesini aldıktan sonra ne soft reset nede hard reset atabiliyorum.Cihaz yeniden başladıktan sonra android one ekranında donup kalıyor.Ben bu foruma bu sorun için kaydoldum ve şunu kesin olarak öğrenmek istiyorum; yukarıdaki rom linki resmi bir rommu ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
telefonuma ekim 2018 güncellemesini aldıktan sonra ne soft reset nede hard reset atabiliyorum.Cihaz yeniden başladıktan sonra android one ekranında donup kalıyor.Ben bu foruma bu sorun için kaydoldum ve şunu kesin olarak öğrenmek istiyorum; yukarıdaki rom linki resmi bir rommu ?

Evet yukarıdaki bağlantıda bulunan rom resmi romdur.

Hangi yolu izleyerek hard veya soft reset yapmaya çalışıyorsunuz?

mserhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhan
Cihazım
Mi A1
Konular
8
ayarlar içinden soft rest attım sonrasında da telefonu kapatıp power tuşu + ses kısma tuşu ile de hard reset denedim.sistem formatın ilk aşamasından sonra yeniden başlattığı zaman donup kalıyor, telefonu power tuşundan tamamen kapatıp yeniden başlattığımda işleme devam ediyor.

Üst Alt