Soru Mi A1 128k Simkartı tanımıyor?

geronimo23

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bora
Cihazım
mi a1
Konular
1
Merhaba, nisan ayında A1 32 gb modelinden aldım. Bildiğiniz gibi çift simkartlı. 64k simkart (Türk Telekom) normal olarak takınca çalışırken, 128k mobil imza özellikli Turkcell simkartı telefon tanımıyor. İki hattı birlikte ya da 128k kartı tek taktığımda da sonuç aynı. Herhangi bir ayarı mı var bilmiyorum. Yardımcı olanlara teşekkür ederim.

geronimo23

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bora
Cihazım
mi a1
Konular
1
cevap veren olmadığına göre konuyla ilgili olarak kimsenin bilgisi yok anladığım kadarıyla. kime ya da nereye sorabilirim?

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Aynı sorun bir kaç hafta önce başka bir arkadaşın başına gelmişti.
Sanırım sorun 64K değil 128K sim kartı kullanmak ile alakalı.
Xiaomi ülkemizde henüz 128K sim kartlarını çalıştırmıyor. (Konu hakkında kapsamlı bilgim olmadığı için derin açıklama yapamayacam.)
Operatörünüze başvurup 128K olan kartınızı 64K olarak tekrar alıp öyle deneyin muhtemelen sorununuz çözülmüş olacaktır.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

geronimo23

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bora
Cihazım
mi a1
Konular
1
cevabınız için teşekkür ederim. 64k sim kart sorunsuz çalışıyor, 128k kartımda ise mobil imza tanımlı ve değiştirmem imkansız çünkü işlerim gereği kullanıyorum. iki özel bir tane de iş telefonu, 3 telefon kullanmaya devam edeceğim anlaşılan. tekrar teşekkürler.

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
cevabınız için teşekkür ederim. 64k sim kart sorunsuz çalışıyor, 128k kartımda ise mobil imza tanımlı ve değiştirmem imkansız çünkü işlerim gereği kullanıyorum. iki özel bir tane de iş telefonu, 3 telefon kullanmaya devam edeceğim anlaşılan. tekrar teşekkürler.
Rica ederim :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

alizaimler

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi note3
Konular
0
Bende de aynı problem oluştu. Mobil imza alıp sim kart 128 k olarak değişince Xiaomi mi note 3 telefon sim kartı etkinleştiremedi arama yapamıyorum. Ancak servise götürdüğümde diğer operatörlerin 128 k sim kartlarını telefonda çalıştığını söylediler. Turkcell e özgü bir sorunmu araştırıyorum. Turkcell 128k sim kartı olan bir kişiye rastlarsam telefona takıp deneyeceğim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Bende de aynı problem oluştu. Mobil imza alıp sim kart 128 k olarak değişince Xiaomi mi note 3 telefon sim kartı etkinleştiremedi arama yapamıyorum. Ancak servise götürdüğümde diğer operatörlerin 128 k sim kartlarını telefonda çalıştığını söylediler. Turkcell e özgü bir sorunmu araştırıyorum. Turkcell 128k sim kartı olan bir kişiye rastlarsam telefona takıp deneyeceğim.
Galiba aradığınız bilgi burada : İpucu - 128K Sim Kartlar Hakkında Bilgilendirme

Oyla:
Üst Alt