Çözüldü Mi 9T Pro Pop Up Kamera Açılmıyor

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim hocalarım.
Mi 9t pro cihazımda kamera açılmıyor kalibre edilemedi hatası vermekte ve sensörler de çalışmıyor otomatik parlaklık vs.
Persist dosyası flashlamak kesin çözüm olur mu, sakıncası zararı varmıdır ?
Mi Flash ile global roma dönsem çözüm olur mu ?

NOT: Mi Flash'la rom yüklemek de çözüm olmadı persist flashlamakta başka bir çözüm yolu yok mudur arkadaşlar ?

Son düzenleme:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Persist flaslamanin zararı Widewine l1 sertifikasının l3 e düşmesi. Netflix benzeri programlarda Full HD izlemenizi sağlıyordu. Yoksa l3 iken Max 540p izlenebiliyor. Tek bildiğim zararı bu yanlışım varsa düzeltirler.

Hackpeer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi mi 9tpro
Konular
1
hocam aynı sorunu bende yaşadım persist flashlamadan yapmak için çözüm aradım permmissiver flashlayınca rom değiştirdikten sonra tekrar gidiyordu en son fastboottan miui 10 çıkan ilk sürümüne dönerek çözdüm.

menelan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
menelan
Cihazım
9T Pro
Konular
5
Herhangi bir ROM kurmadan geçmişte aynı sorunu ben de yaşamıştım. 1-2 hafta kadar sürdü, hatta internetten yeni kamera taktırmak için araştırmalara bile başlamıştım ki kendi kendine düzelmişti. Uzun bir süredir de sorunsuz çalışıyor. Düzelmesini bekleyin hocam bir süre.

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
hocam aynı sorunu bende yaşadım persist flashlamadan yapmak için çözüm aradım permmissiver flashlayınca rom değiştirdikten sonra tekrar gidiyordu en son fastboottan miui 10 çıkan ilk sürümüne dönerek çözdüm.
Hocam daha erken yazmış olsanız denerdim miui 10'a dönüp ama artık çok geç persist ile çözebildim. Fastboottan miui 12 ve 11 denedim çözüm olmayınca persiste başvurmak zorunda kaldım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Persist flaslamanin zararı Widewine l1 sertifikasının l3 e düşmesi. Netflix benzeri programlarda Full HD izlemenizi sağlıyordu. Yoksa l3 iken Max 540p izlenebiliyor. Tek bildiğim zararı bu yanlışım varsa düzeltirler.
Aynen hocam okudum forumda teşekkür ederim. Cihazın kamerasını sensörlerini vs kullanamamaktansa Netflixte HD film izlememeyi tercih ederim genelde bilgisayar başında oluyorum zaten.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herhangi bir ROM kurmadan geçmişte aynı sorunu ben de yaşamıştım. 1-2 hafta kadar sürdü, hatta internetten yeni kamera taktırmak için araştırmalara bile başlamıştım ki kendi kendine düzelmişti. Uzun bir süredir de sorunsuz çalışıyor. Düzelmesini bekleyin hocam bir süre.
Persist ile çözdüm hocam teşekkür ederim.

hajkhanx33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
şuan yok
Konular
13
boyle bır sorunu mıu 12.4ten 10.3e donunce yaşadım persist ile çozdum ama l3 felan onemlı deıl bence zaten mıu 11 12 ıcın l1 yapma konusu var bildiğim kadarıya magisk ilede yapılıyor

serkaon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Ortodontist
Konular
6
Ben de persist ile çözdüm ve netflixi telefondan hiç kullanmadım neredeyse.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Kullandığın romun orjinal persisti fastboot rom içinden çıkarıp kurarsan l3 kalkar tarafımca test edildi.

Üst Alt