Soru Mi 9T Pro MIUI 11'den Sonra Pil Sorunu

• Konbuyu başlatan Xelim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 6K

Xelim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
12
Yaklaşık 10 gündür telefonu kullanıyorum. İlk aldığımda direkt olarak telefonu güncelleyip herhangi bir şey yapmadan telefonu kullanıyordum. Oyun oynamadan sadece sık aralıklarla instagramda vs takılıyordum. Bu şekilde ortalama 9 saatten az ekran süresi almıyordum. 3 Gün önce MIUI 11 güncellemesi yaptım. Şarj süresi beni tatmin etmemeye başladı. Telefonda aynı wallpaper kullanıyorum, aynı özellikler açık, aynı uygulamaları kullanıyorum fakat MIUI 11'e geçtiğimden beri 7 saatten fazla ekran süresi alamamaya başladım. MIUI'ın genel olarak tasarımı özellikleri hoşuma gitti fakat hem batarya, hem bildirim, hem de telefonumun artık K20 Pro olarak geçmesinden dolayı rahatsızlık duymaya başladım. Bu durumların çözümü varmıdır? Özellikle batarya konusu neden kaynaklıdır?

Xelim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
12
Şimdi bu üçünü Wipe yapıp, romu tekrar kurun... Hatta mümkünse, yedek alıp, data yi da silin

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

O kadar bilgimin kaldığını sanmıyorum ama deneme yanılmayla yapmaya çalışayım hocam. Sonrasında sorunun devam edip etmediğini buradan tekrar paylaşırım. Bir de hocam Mi 9T Pro cihazımın bir şekilde farklı bir cihaz olarak gözükmesi beni ister istemez rahatsız ediyor açıkçası. K20 Pro olarak geçmesini değiştirebiliyormuyuz?

Oyla:

Kdiraydn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
0
Hocam aklıma şimdi geldi şöyle bir durum var. Romu atmakta rehber aldığım bu forumdaki bir konuda

Wipe
-System
-Dalvik-
-Cache
İnstall
-Rom

Bu aşamalar yazıyordu. Ben ise, bootloader kilidini açtım. TWRP'yi açtım menüye girip direkt olarak rom dosyasını flashladım. Wipe,system,dalvik,cache adımlarını yapmadım. Bundan kaynaklı olabilir mi :)

(Çok uzun zamandır android kullanmıyordum. Eski rom tecrübelerimden hiç biri aklımda kalmadı. Bu yüzden cahilce hareketler edebiliyorum. Yavaş yavaş, hata yapa yapa :/ )
Ben mix 3 cihazıma miui 11'i bu şekilde kurdum ama ekran süresi miui 10'a göre yine de kısa. 5-6 saat arası süre alıyorum. Oyun oynamadığım halde. 3200 mah batarya hayal kırıklığıdır.

Oyla:

Ömer Sevim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9t
Konular
3
Merbalar bendede mi 9t var miu 11 güncellemesi sonra bataryamın çok çabuk bittiğini fatkettim telefonumun sol üst köşesinin ısındığını farkettim bi çözüm yolu önerebilirmisiniz teşekkürler

Oyla:

mcavdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Ben de de mi9 t global garantili var. MIUI 11 yukseltilmeye değer bir şey değil. MIUI 10 gerçekten de çok iyiydi. Şimdi herkes gibi şarj sorunu yaşıyorum. Telefonu kapatıp power ve ses açma tuşlarını kullanarak formatladim ama şu an için bir şey değişmiş degil. Mobil veri ve wifi kapali, pil tasarrufu açık olmasına rağmen akşamdan sabaha %15 şarj gidiyor. Önceden %3 seviyelerinde idi.Bakalım ileriki zamanlarda düzelecek mi. Mümkün olsa MIUI 10 geri dönmek istiyorum.

Oyla:

Nvcts

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Iphone 7
Konular
5
Miui 11 i yukledm 3 gun tahamul edemedim miii 10 sa sabah evden 7 gibi. 100 de 100 le cikip yoğun kullanımda aksam 7 gibi eve yuzde 55 60 sarjla donerdim miui 11 le 34 le dönebiliyor dün miui 10 na flashladim miss gibi yuzde 57 yoe eve döndüm

Oyla:
Üst Alt