Soru Mi 9T Pro MIUI 11'den Sonra Pil Sorunu

• Konbuyu başlatan Xelim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 6K

Xelim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
12
Yaklaşık 10 gündür telefonu kullanıyorum. İlk aldığımda direkt olarak telefonu güncelleyip herhangi bir şey yapmadan telefonu kullanıyordum. Oyun oynamadan sadece sık aralıklarla instagramda vs takılıyordum. Bu şekilde ortalama 9 saatten az ekran süresi almıyordum. 3 Gün önce MIUI 11 güncellemesi yaptım. Şarj süresi beni tatmin etmemeye başladı. Telefonda aynı wallpaper kullanıyorum, aynı özellikler açık, aynı uygulamaları kullanıyorum fakat MIUI 11'e geçtiğimden beri 7 saatten fazla ekran süresi alamamaya başladım. MIUI'ın genel olarak tasarımı özellikleri hoşuma gitti fakat hem batarya, hem bildirim, hem de telefonumun artık K20 Pro olarak geçmesinden dolayı rahatsızlık duymaya başladım. Bu durumların çözümü varmıdır? Özellikle batarya konusu neden kaynaklıdır?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yaklaşık 10 gündür telefonu kullanıyorum. İlk aldığımda direkt olarak telefonu güncelleyip herhangi bir şey yapmadan telefonu kullanıyordum. Oyun oynamadan sadece sık aralıklarla instagramda vs takılıyordum. Bu şekilde ortalama 9 saatten az ekran süresi almıyordum. 3 Gün önce MIUI 11 güncellemesi yaptım. Şarj süresi beni tatmin etmemeye başladı. Telefonda aynı wallpaper kullanıyorum, aynı özellikler açık, aynı uygulamaları kullanıyorum fakat MIUI 11'e geçtiğimden beri 7 saatten fazla ekran süresi alamamaya başladım. MIUI'ın genel olarak tasarımı özellikleri hoşuma gitti fakat hem batarya, hem bildirim, hem de telefonumun artık K20 Pro olarak geçmesinden dolayı rahatsızlık duymaya başladım. Bu durumların çözümü varmıdır? Özellikle batarya konusu neden kaynaklıdır?
Yeni versiyona geçmişsiniz, batarya kendini 3-4 şarj sonra performans olarak gösterir

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

Oyla:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Oyla:

Xelim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
12
Yeni versiyona geçmişsiniz, batarya kendini 3-4 şarj sonra performans olarak gösterir

Tahminen 3-4 şarj etmişimdir bugünde sonuç aynı 6.30 saat ekran süresi aldım. Garibime geldi açıkçası. Telefonu aldığım günden beri 9 saatin altına düşmüyordum da

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Hocam bende k20 pro'da tam tersi oldu. Miui10 da 8 saat alırken şu an aynı şekilde kullanım ile 10 saatin aşağısına hiç düşmedim.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Tahminen 3-4 şarj etmişimdir bugünde sonuç aynı 6.30 saat ekran süresi aldım. Garibime geldi açıkçası. Telefonu aldığım günden beri 9 saatin altına düşmüyordum da
Recovery ye girip, bir ön bellek temizliği yapın isterseniz

Oyla:

Xelim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
12
Recovery ye girip, bir ön bellek temizliği yapın isterseniz

Hocam aklıma şimdi geldi şöyle bir durum var. Romu atmakta rehber aldığım bu forumdaki bir konuda

Wipe
-System
-Dalvik-
-Cache
İnstall
-Rom

Bu aşamalar yazıyordu. Ben ise, bootloader kilidini açtım. TWRP'yi açtım menüye girip direkt olarak rom dosyasını flashladım. Wipe,system,dalvik,cache adımlarını yapmadım. Bundan kaynaklı olabilir mi :)

(Çok uzun zamandır android kullanmıyordum. Eski rom tecrübelerimden hiç biri aklımda kalmadı. Bu yüzden cahilce hareketler edebiliyorum. Yavaş yavaş, hata yapa yapa :/ )

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam aklıma şimdi geldi şöyle bir durum var. Romu atmakta rehber aldığım bu forumdaki bir konuda

Wipe
-System
-Dalvik-
-Cache
İnstall
-Rom

Bu aşamalar yazıyordu. Ben ise, bootloader kilidini açtım. TWRP'yi açtım menüye girip direkt olarak rom dosyasını flashladım. Wipe,system,dalvik,cache adımlarını yapmadım. Bundan kaynaklı olabilir mi :)
Şimdi bu üçünü Wipe yapıp, romu tekrar kurun... Hatta mümkünse, yedek alıp, data yi da silin

Oyla:
Üst Alt