Rom Mi 9T Pro / K20 Pro Pixel Experience Rom Android 10 (Offical) 10.07.2020

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Yüklemeye çalışırken yeniden başlat diyince fastbootda kaldı ve mi flash ile malesef stock miui 12 görmedi. Nerde hata yap

Dün MIUI global kararlı 12 vardı. Orange Fox indirdim ve verdiğiniz vendor ile sitedeki en güncel romu indirdim talimatlara uyarak kuruluma başladım. Ne yazık ki bu romu ne zaman kurmaya başlasam hata alıyorum kurulumda. Bi ara başarmıştım ama nasıl bilmiyorum :) Hocam romu kurmaya başlayınca hata verince bende gittim sizin verdiğiniz romuda indirdim. Bu sefer romu kurdu ama reboot recovery yapınca fastboot da kaldi. Yani format data ve wipeleride yapmıştım oysaki. Hata nerede sizce tavsiyeniz nedir?
Hocam eğer 20.05.16 olanı yükleyecekseniz
Kurulumu şöyle yaptım.
Format Data / Rebot Revovery / 5 Wipe
>>Vendor Fw yükle (EEA Global 11.0.5.0)
>>Rom Yükle
/Reboot Revovery
>>Magisk Yükle (20.4 versiyon)
/Wipe Cache
Yeniden başlat işlem tamam...

Son iki sürümü yükleyecekseniz geliştirici not düşmüş v12 vendor istiyor.
>>Vendor Fw olarak Global 12.0.1.0 kullanmalısınız üstteki kurulum şekliyle yine...

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Yüklemeye çalışırken yeniden başlat diyince fastbootda kaldı ve mi flash ile malesef stock miui 12 görmedi. Nerde hata yap

Dün MIUI global kararlı 12 vardı. Orange Fox indirdim ve verdiğiniz vendor ile sitedeki en güncel romu indirdim talimatlara uyarak kuruluma başladım. Ne yazık ki bu romu ne zaman kurmaya başlasam hata alıyorum kurulumda. Bi ara başarmıştım ama nasıl bilmiyorum :) Hocam romu kurmaya başlayınca hata verince bende gittim sizin verdiğiniz romuda indirdim. Bu sefer romu kurdu ama reboot recovery yapınca fastboot da kaldi. Yani format data ve wipeleride yapmıştım oysaki. Hata nerede sizce tavsiyeniz nedir?
Eğer her işlemde fastboot ta kalıyorsa vbmeta yükleyin düzelecektir. Stock rom yüklüyken her rom değişme işleminde bu dediğim sorun oluyor bende de. Custom roma birkez geçin ondan sonra diğer romlar geçerken sıkıntı olmuyor. Ne zaman mi flash ile stock rom atıp başka roma geçmeyi denersiniz yine vbmeta yükleyerek çözersiniz.

OcakSöndüren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Kurulumu şöyle yaptım.
>>Rom Yükle
/Reboot Revovery
/Wipe Cache

>>Vendor Fw olarak Global 12.0.1.0 kullanmalısınız üstteki kurulum şekliyle yine...
Hocam zaten dediğiniz gibi yapıyorum. Sondaki vendor olayını anlamadım dediğinizi. Sen bana link atar mısın en güncel uyumlusunu. Reboot recovery yapmaya korkuyorum fastboota düşüyor dün kaç saat uğraştım bu belayla :D

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Hocam zaten dediğiniz gibi yapıyorum. Sondaki vendor olayını anlamadım dediğinizi. Sen bana link atar mısın en güncel uyumlusunu. Reboot recovery yapmaya korkuyorum fastboota düşüyor dün kaç saat uğraştım bu belayla :D
Bir üst mesajda attığım konudaki yöntemi deneyin muhtemelen çözülecektir. Bu arada son sürümde miui kamera kaldırılmış. Başka bir kamera uygulaması var üzerine gcam kurmayı denedim ama hata veriyor. Sorunsuz gcam kurabilen paylaşabilirse sevinirim.

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0
Vendor Fw olarak ne kullandınız hocam.

Şu an 20.5.16 plus kullanıyorum Vendor olarak EEA Global 11.0.5.0
bu Rom un 16.05.20 versiyonunu kurdum fakat VOLTE ayarlardan aktif olduğu halde bildirimlerde VOLTE yazısı yok. Magisk 20.4 yüklü olduğu için mi başka bir sebebi mi var anlamadım. Miui romlarda ki gibi kod olayı da yok.
Heisenberg45 OcakSöndüren midnight matrixice

Hocalarım buyrun romu upload ettim.

bu Rom un 16.05.20 versiyonunu kurdum fakat VOLTE ayarlardan aktif olduğu halde bildirimlerde VOLTE yazısı yok. Magisk 20.4 yüklü olduğu için mi başka bir sebebi mi var anlamadım. Miui romlarda ki gibi kod olayı da yok.
Heisenberg45 OcakSöndüren midnight matrixice

Hocalarım buyrun romu upload ettim.

OcakSöndüren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Kurulumu şöyle yaptım.
>>Rom Yükle
/Reboot Revovery
/Wipe Cache

Vallahi oldu sağolun ama bir sorum olacaktı. DFE kurmadım bir sıkıntı olur mu siz dfe kurun yazmayınca geçtim o adımı. DFE ne işe yarar? Ayrıca turkcell hattım var 4.5 g açık mı bu romda ben mi açacam nasıl olcak? Ve son olarak sistem güncellemesi mevcut 10 temmuzda gelmiş onu indirmelimiyim? ( kullanıyorum. )

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam Romda Volte yazısı gelmiyor aktif olsa bile.
Vallahi oldu sağolun ama bir sorum olacaktı. DFE kurmadım bir sıkıntı olur mu siz dfe kurun yazmayınca geçtim o adımı. DFE ne işe yarar? Ayrıca turkcell hattım var 4.5 g açık mı bu romda ben mi açacam nasıl olcak? Ve son olarak sistem güncellemesi mevcut 10 temmuzda gelmiş onu indirmelimiyim? ( kullanıyorum. )
Ne demek Hayırlı olsun hocam.

DFE nin açılımı "Disable Force Encryption Explained" yani Zorunlu veri şifrelemeyi devre dışı bırakma...
Kısaca DFE den bahsetmek gerekirse MIUI tabanlı olsun AOSP tabanlı olsun ve ya farklı tabanlı bu tür romlar yüklenirken verileri şifrelerler (uygulama ve kullanıcı dosyaları olan bölümü) eksta güvenlik katmanı oluşturabilmek adına. DFE de bu şifrelemeyi devre dışı bırakıyor.Ben DFE kurmuyorum. Ama bazı özel Romlarda DFE kurulmadan sistem başlatılamıyor. Sadece o tür Romlarda mecburiyetten kuruyorum.

Ayarlarda Tercihen LTE seçilirse aktif oluyor.

Son güncelleme 20.07.10 güncellemesi (birkaç özellik çıkarılmış ANX kamera gibi) isteğe bağlı hocam biraz mevcut kullandığınızı deneyimleyin, daha sonra isterseniz güncelleyebilirsiniz. Ama kurulum yaparken Vendor Fw olarak Global 12.0.1.0 kullanmanız gerekiyor...

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0
Doğrudur hocam sitedeki daha güncel amma velakin özellikle arkadaşlar bu sürümü istiyorlardı. Geliştirici kaldırmış bu sürümünü diye upload ettim. Bir kaç mesaj öncekileri okursanız farkedersiniz, yanlış bir durum yok yani (◔‿◔)
Rom un 16.05.20 versiyonunu kurdum fakat VOLTE ayarlardan aktif olduğu halde bildirimlerde VOLTE yazısı yok. Magisk 20.4 yüklü olduğu için mi başka bir sebebi mi var anlamadım. Miui romlarda ki gibi kod olayı da yok.
Hocam Romda Volte yazısı gelmiyor aktif olsa bile.

OcakSöndüren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Pixel romun kendine özel ayarlar kısmını bulamadım var mı? ( Ekstra kişiselleştirebilmek için) Ayrıca pil yüzdesini nasıl açıyoruz?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Pixel romun kendine özel ayarlar kısmını bulamadım var mı? ( Ekstra kişiselleştirebilmek için) Ayrıca pil yüzdesini nasıl açıyoruz?
>>Ayarlar
>>Sistem (birçok ayar mevcut)
>>Durum Çubuğu

İkonlar vs için
>>Ayarlar
>>Ekran
>> Stiller ve Duvar Kağıdı

Üst Alt