Yardım Mi 9t pro güncelleme gelmiyor

DragonEmin25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Emin
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
QFKEUXM EEA cihazım miui 12.0.5 de kaldı. miui 12.5 gelmedi. Yeni eea sürümler RFKEUXM diye gözüküyor ve bu RFKEUXM miui 12.5 indirdiğimde güncelleme paketini seçten kurmama izin vermiyor. NE yapmalıyım ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Önceki konuyu açamadım sanarak yanlışlıkla aynı konudan bidaha açtım, kusura bakmayınız.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-07-02 at 11.49.32.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-02 at 11.49.32.jpeg
    57,1 KB · Görüntüleme: 8

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
QFKEUXM EEA cihazım miui 12.0.5 de kaldı. miui 12.5 gelmedi. Yeni eea sürümler RFKEUXM diye gözüküyor ve bu RFKEUXM miui 12.5 indirdiğimde güncelleme paketini seçten kurmama izin vermiyor. NE yapmalıyım ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Önceki konuyu açamadım sanarak yanlışlıkla aynı konudan bidaha açtım, kusura bakmayınız.
Neden gelmediği konusunda bir fikrim yok ancak bahsi geçen iki stock rom ayrı varyant bu yüzden klasik yolla kurulum yapmaması normaldir.
Kurulum için boot kilidi açmanız gerekir başta hocam sonrasında mi flash tool ile kurulum yapabilirsiniz.
Garantisi varsa cihazın garantiyi devre dışı bırakır bunuda eklemek isterim

DragonEmin25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Emin
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
Neden gelmediği konusunda bir fikrim yok ancak bahsi geçen iki stock rom ayrı varyant bu yüzden klasik yolla kurulum yapmaması normaldir.
Kurulum için boot kilidi açmanız gerekir başta hocam sonrasında mi flash tool ile kurulum yapabilirsiniz.
Garantisi varsa cihazın garantiyi devre dışı bırakır bunuda eklemek isterim
Hocam bootloader kilidini açıp dediğiniz şekilde sürüm yükseltsem, sonrasında bootloader kilidini geri kapatsam garanti askıya alınır mı?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam bootloader kilidini açıp dediğiniz şekilde sürüm yükseltsem, sonrasında bootloader kilidini geri kapatsam garanti askıya alınır mı?

Heh bu tamamen o an servis hizmeti verecek personelin insiyatifine kalmış hocam.
Boot kilidi açıp kapatsaniz dahi hit sayacı var cihazda yani kaç kere açılmış kapanmış bunlar kayıt altına alıyor.
Servis çalışanı hit sayacına bakıp anında garanti dışı sayabilir.
Hatta boot kilidi açık üzerinde rootlu custom rom olsa dahi garantiden sayabilir.
Yani herşey işlemi yapmak için orada bulunan servis hizmeti verecek personelin keyfine kalmış

DragonEmin25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Emin
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
Heh bu tamamen o an servis hizmeti verecek personelin insiyatifine kalmış hocam.
Boot kilidi açıp kapatsaniz dahi hit sayacı var cihazda yani kaç kere açılmış kapanmış bunlar kayıt altına alıyor.
Servis çalışanı hit sayacına bakıp anında garanti dışı sayabilir.
Hatta boot kilidi açık üzerinde rootlu custom rom olsa dahi garantiden sayabilir.
Yani herşey işlemi yapmak için orada bulunan servis hizmeti verecek personelin keyfine kalmış
Peki hocam sen olsan bir yıldır gelmesi gereken güncelleme ve rahatlık için ithalatçı garantisini hiçe sayıp bootloader kilidini açar mıydın? Cihazı aldığımdan beri kendimi zor tutuyorum bootloader kilidini açmamak için.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Peki hocam sen olsan bir yıldır gelmesi gereken güncelleme ve rahatlık için ithalatçı garantisini hiçe sayıp bootloader kilidini açar mıydın? Cihazı aldığımdan beri kendimi zor tutuyorum bootloader kilidini açmamak için.

Hocam ben sıfır aldığım telefonu daha sim Kart takmadan rootlu yorum (boot kilidi olmayan cihazlarda)
Cihazı aldığım an ilk işim başvuru için geliştirici seçeneklerini aktif edip başvuru yapmak hocam 😂😂😂
Mi 6s
Note 9 pro
Bu iki cihazı Türkiye garantili aldım aldığım gün boot kilidi için başvuru yaptım.
3 sene kadar bende veya çevremde bulundu cihazlar garantilik hiçbir sorun çıkarmadı.
Sonrasında hep yurt dışı cihaz aldığım için garanti derdim olmadı 😅
Şu kadar diyeyim ben telefonun etinden sütünden yaralanan içinden geçen Bir insanım ama telefonuma iyide bakarım.
Fabrikasyon hatalı (üretim hatası) olmayan cihazlar ios, android fark etmez 3 yıldan aşağıya kimseyi üzmez. Yeterki cihazına iyi bak. Tabi iyi bak dediğimde baş üstünde tutmak değil alacaksın koruyucu bir kılıf (guard adı altında olanlardan) yüksek yerden düşme sıvı Temas haricî sorun çıkarmaz.
Ancak garantili dahi olsa cihaz düşme ve sıvı Temasta zaten garantiye girmez 😅

DragonEmin25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Emin
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
Hocam ben sıfır aldığım telefonu daha sim Kart takmadan rootlu yorum (boot kilidi olmayan cihazlarda)
Cihazı aldığım an ilk işim başvuru için geliştirici seçeneklerini aktif edip başvuru yapmak hocam
Mi 6s
Note 9 pro
Bu iki cihazı Türkiye garantili aldım aldığım gün boot kilidi için başvuru yaptım.
3 sene kadar bende veya çevremde bulundu cihazlar garantilik hiçbir sorun çıkarmadı.
Sonrasında hep yurt dışı cihaz aldığım için garanti derdim olmadı
Hocam hemen başvuruyu yaptım. İlgilendiğin için teşekkür ederim.

Üst Alt