Rom Mİ 9T PRO Evolution x A14 Android 14

KurS4T

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Mİ 9T PRO
Konular
1
Merhaba dostlar A14 rom geçmek isteyen dostlarıma müjdeli bir haber var :) evolution x çıkmış halde ve internet de kuruluma dahil karışık şeyler var yaklaşık 4-5 defa cihazımı bozup deneme yanılma yolu ile öğrendim yayınlanan yerde ki anlatım altı yorumlarda verilen orangefox şart linkleri anlatımın en sonunda bulabilirsiniz kuruluma gelecek olursak iki türlü de anlatım yapıyorum sizler için ilki standart kurulum olan tabi ki geliştirici moda geçirmek cihazı ve geliştirici seçeneklerden usb hata ayıklamayı açmak verdiğim linki indirip minimal adb üstünden içinde ki recovery kurmak bunun için fastboot moda alın telefonu en basit yolu recoveryi nerede kuruluysa minimal adb klasörüne atıp minimal adb başlatmak cihazınızın driverlerini vs kurun pcye mutlaka ve fastboot flash recovery recovery.img ile telefona romu kurmak eğer ki zaten twrp veya orangefox bir sürümü kullanıyorsanız indirdiğiniz zip klasörünü direk telefona atıp oradan flashlamak dosyaları şifreli olup göremeyenler twrp veya orangefox fark etmez format data yapıp recovery yapsın sonra telefona atıp orangefoxu flashlasın ve tekrar recovery geçsin şimdi geldik kuruluma orangefox hazırsa ve format data sonrası recovery ile telefona dosyamız atıldıysa cache-data-metadata-dalvik/artcache silin dostlar sonrada romu flashlayın sorunsuz olarak kurulum sonrası reboot atıp kullanabilirsiniz ikinci yol ise drek pc yapmak isteyenleri ilgilendiriyor yine cache-data-metadata-dalvik/artcache silin kolay ve basit aslın da pcden daha kolayıma geliyor artık benimde yapılacak tek şey adb sideload basıp flash yapmak ve bilgisayar üstün de indirilen romu minimal adb klasörüne atmak adını ise evo yapın daha kolay olur sizin için ve minimal adb klasöründeyken rom adb sideload evo.zip yazıp enterlemek güle güle kullanın linkler aşağıda

Orangefox linki:
Rom linki:

Yapılan İşlemlerden Tamamen Kullanıcı Sorumludur

hatalar varsa mazur görün lütfen konuyu düzenleyin işten zaman kaldıkca yazdım çok hata ve bitişik yazı var

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

iki defa düzenleme çektim ama market yoğunluk malum mazur görün yetkililerden ricam düzenli halde mesaj yolu ile atabilirse birisi veya toplarlayıp bir kullanıcıda atarsa bana konuyu güncelleyebilirim daha derli toplu halde veya lütfen bir yetkili derli toplu hale getirsin

Üst Alt